Przełaje w Kamieniu

2003-09-30, Autor:
W minioną niedzielę na terenie MOSiR-u w Rybniku-Kamieniu odbył się II Jesienny Marszobieg Przełajowy.

W imprezie udział wzięło 21 osób, w tym sześć kobiet. Uczestnicy marszobiegu do pokonania mieli trasę liczącą osiem kilometrów. Pierwszy zawodnik wystartował o godz. 11.00, następny minutę później i tak, aż do ostatniego. Według opinii zawodników trasa była bardzo czytelna i nie było żadnych problemów z jej rozpoznaniem. Ponadto na całej jej długości ustawieni byli członkowie Sztabu Ratownictwa dysponujący odpowiednim przygotowaniem medycznym oraz radiotelefonami. Uczestnicy mieli możliwość pozostawienia rzeczy osobistych w depozycie, oraz skorzystania z ciepłych pryszniców – mówił Mirosław Woiński, organizator imprezy.
    Zawodnicy sklasyfikowaniu zostali w trzech kategoriach wiekowych. Wśród kobiet najlepsza okazała się Bogdana Ciepłak, która pokonała trasę w czasie 34,12 min. Druga była Ewelina Brzezina. Jej czas to 35 min. Na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Gąsior (41,12 min.). W kategorii mężczyźni w wieku 15-39 lat pierwsze miejsce zajął Rafał Linder pokonując trasę w czasie 27,50 min. Drugi czas osiągnął Adam Danił (28.08 min.), a trzeci był Tomasz Ciepłak (28,13 min.). Wśród mężczyzn mających więcej niż 40 lat zwyciężył Maciej Ciepłak (27.21 min.), a drugi był Tadeusz Kuczera (31,58 min.).
    Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem.