zamknij

Wiadomości

Prokurator na 4-letnią kadencję

2010-12-29, Autor: Redakcja
Nowa ustawa o prokuraturze wprowadza kadencyjność prokuratorów rejonowych. Prokuratorzy apelacji katowickiej nominacje na 4-letnią kadencję odebrali przed świętami.

Reklama

W myśl nowych przepisów, ta sama osoba może pełnić funkcję prokuratora rejonowego maksymalnie przez 2 kadencje.

Kadencyjnymi szefami prokuratur rejonowych w większości przypadków zostali prokuratorzy, którzy dotychczas pełnili te funkcje. Wśród nich jest Jacek Sławik – szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

 

Jacek Sławik szefuje rybnickiej prokuraturze od listopada 2008 roku. Na stanowisku prokuratora rejonowego zastąpił Bernadettę Breisę. Wcześniej pracował w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~werkk 2010-12-29 06:33:30

  Szkoda ze ta ustawa nie dotyczy prezydentury.

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-29 12:12:06

  @werkk - a cemu nie np. radnych, dyrektorów, naczelników, posłów czy senatorów? ;) A sam Sławik jest OK. Bardzo sensowny i reprezentacyjny człowiek o czym mogliśmy się przekonać w czasie bardzo medialnych spraw jakie miały miejsce w Rybniku w tym roku.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-29 15:10:50

  Tak posłowie senatorowie radni również to są funkcje z wyboru ludzi. Dyrektor jest zatrudniony na stałe jak coś napsoci to go wyleją i to z dnia na dzień. Co do tych wymienionych na początku dożo obiecują i są przyjacielsko nastawieni do ludzi i do wyborów potem 4 lata lenistwa. i buty. Ja nie mam nic przeciw prokuratorowi J. Sławik i nie ja tą ustawę wymyśliłem zastanawia mnie dlaczego akurat prokurator ma mieć kadencyjność a np. Prezes Sądu nie.

  0 0
 • ~ 2010-12-29 15:37:54

  ~werkk zgadzam się z Tobą w 100% też uważam, że Krząkałę należy wywalić dyscyplinarnie z sejmu a Bronka Komorowskiego pozbawić prezydentury i to jak najszybciej. Jeszcze tylko Piotra Kuczerę należy wywalić z Rady Miasta i mamy spokój Rybniku i w kraju:)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-29 16:18:26

  Potem kontrolować całkowicie prokuraturę, sądy itp. wywalić z miasta tych co mają inne zdanie a kto nie będzie się chciał wynieść się, to zrobić getto i tam z nim. Postawić na Rynku popiersie Fudalego, lub pomnik i tam będziemy się modlić, a jak ktoś przejdzie obojętnie obok popiersia to go powiesimy na środku Rynku, wiadomo za co. Prokuratorzy mają być w danym mieście 4 lata potem na drugi koniec kraju z nimi, tak samo powinno się robić z sędziami. Powinno również się nagrywać sprawy sądowe, wtedy sędziowie nie opowiadaliby tyle bzdur na sprawach i zachowywaliby się godnie z zajmowanym stanowiskiem, bo teraz to w 90% robią co chcą, gdyż wiedzą że są jak te święte krowy. Znieść immunitet i nałożyć odpowiedzialność jak na urzędników tak i na prokuratorów, sędziów, prawników.

  0 0
 • ~r1 2010-12-29 16:39:12

  Szanowny Panie Dybała, jest mi Pana po prostu żal ja nie mam zielonego pojęcia co chce Pan swoimi tendencyjnymi komentarzami uzyskać? Nikt na tej stronie nie ma chyba tylu problemów z prawem co Pan. Pańska nienawiść do wszystkich organów w naszym kraju jest po prostu śmieszna począwszy od władz samorządowych poprzez prokuraturę a na sądach skończywszy. Za młodu trzeba było wziąć się do roboty i iść na porządne studia, wtedy kto wie może Pan wydawałby wyroki i prowadził dochodzenia a po 4 lata wynosił się na 2 koniec kraju. Ciekawi mnie jeszcze skąd się wzięła Pańska nienawiść do prokuratorów? Wnioskuję, że większość Pańskich donosów do prokuratury kończy w koszu, bo jakże mogło by być inaczej:), w końcu Polska to kraj PIENIACZY.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-29 16:55:33

  Nie wiem z czego Pan/ni wynosi, że ja żywię nienawiść do instytucji? Skąd znowu Pan/ni wie, że mam problemy z prawem? Niedawno dowiedziałem się, że jestem alkoholikiem i mam zabrane prawo jazdy za jazdę po pijanemu, sprawdzałem moje prawo jazdy, wyglądają na oryginalne a w domu posiadam dokument o niekaralności i z niego wynika że nie posiadam żadnego wyroku. Przecież każdy człowiek powinien mieć wizję swojego kraju.

  0 0
 • ~zorza54 2010-12-29 16:57:04

  Bardzo profesjonalna osoba. W porównaniu z Breisą niebo a ziemia.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-29 18:50:44

  Tygrysek wybacz nie ma sensu z Tobą dyskutować

  0 0
 • ~auralfloat 2010-12-29 19:31:36

  Wybierając Fudalego (kto wybrał ten wybrał) na kolejne lata, gościa, który już "rządzi" kilka lat przypomina mi sytuację z jakiegoś kraju afrykańskiego. Chodzi mi o wybór jakiegoś watażki, który rządzi kilkanaście lat, skutecznie tłumiąc opozycję (nie ważne jaka ona jest) w kraju typu Uzbekistan czy jakaś Burkina Faso.

  0 0
 • ~ 2010-12-29 20:20:19

  ~werkk doskonale Cie rozumiem, brakło Ci argumentów do dyskusji na poziomie i nie chcesz jej dalej kontynuować, bo pewnie znów musiałbyś używać języka "krząkały i kuczery" jakiego używali w kampanii, a ja również pragnę tego uniknąć więc nie ma sensu dalej dyskutować. A jeśli chodzi o pana Dybale z kreseczką ukośną na "L", to chcę powiedzieć, że cenię tego człowieka za to, że jest wierny swoim ideałom, że nadal zajmuje się tym czym się zajmuje - społecznik to bardzo ważna funkcja w dzisiejszym świecie i z całego serca życzę mu aby wytrwał w tym co robi:) bałem się co prawda, że podczas kampanii sprzedał się dla polityki i będzie startował w wyborach, ale dzięki temu, że nie jest radnym dalej może wykonywać swoja społeczną robotę, więc życzę mu aby wykonywał ją nadal najlepiej jak potrafi, uratował wielu ludzi, życzę szczerze dużo sukcesów i proszę aby trzymał się z dala od polityki i kandydowania, bo to zepsuło nie jednego społecznika.

  0 0
 • ~inzynier 2010-12-29 20:24:38

  i niektórych forumowiczów ( werkk i jego kompania) Zdecydowanie jestem za!

  0 0
 • ~werkk 2010-12-29 21:26:35

  Ja żałuje ze T. Dybała nie jest radnym bo jako radny miał by dużo większe mozliwosci zajmowania się tym czym się zajmuje obecnie. Żałuje również ze tacy ludzie jak Kuska Leszek perfidnie wykorzystali wyborców startując z listy Samorzadny Rybnik wszedł do koalicji PiS BSR. Tygrysek mi argumentów nie brak ale jaki ma sens polemizować z osobą która nie jest w stanie zrozumieć języka ludzi z wyższym wykształceniem takich jak M. Krzakała czy P. Kuczera, to dyskutuj z Radnymi z BSR i PiS z nimi na 100% znajdziesz wspólny język do rozmowy. Mi akurat z nimi nie po drodze.

  0 0
 • ~ 2010-12-29 21:40:44

  ~werkk mówiłem, zaczynasz mówić językiem krząkały i kuczery, przykro mi iż ktoś się ośmieszył i dał im wyższe wykształcenie, ale Polska to wolny kraj i każdy nawet największy cymbał ma prawo skończyć studia. Jeśli o mnie chodzi to skończyłem studia magisterskie na Uniwerstytecie Śląskim, ale powiem Ci, że jak słucham ludzi pokroku krząkały i kuczery, to zdecydowanie wolę ludzi po podstawówce, którzy może i nie wkuwali tylu kretyńskich regułek na pamięć, ale są wspaniałymi ludźmi i można na nich liczyć w trudnej sytuacji, a to jest o wiele ważniejsze. Dlatego proponuje skończyć tą dyskusję, bo widze, że już nie tylko brak Ci argumentów ale i w mózgu styki się przepalają i zaraz poleci fala haseł "powiewu smrodu" Twojej ukochanej partii. Więc proponuję zakończyć dyskusję i porozmawiać o czymś konstruktywnym. Może o akcjach spółek na giełdzie papierów wartościowych, lub ciekawych stronach internetowych z dekoracją wnętrz, bądź też o dobrych gatunkach alkoholi, dobrych filmach, lub czymkolwiek innym o czym mogą rozmawiać ludzie na poziomie.

  0 0
 • ~ 2010-12-29 21:42:32

  Ktoś z was inwestuje na giełdzie papierów wartościowych ?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-29 22:49:52

  Panie Tygrysek11111, pokaż mi Pan w tym artykule gdzie Pan się wypowiada merytorycznie, Pan to tylko prowadzi agitacje, zresztą tak jak inzynier. Dybała jest karany, Dybała jest alkoholikiem, Dybała powiedz jakie sprawy przegrałeś czemu nie płacisz wyroków, i chociażby Wam tłumaczyć wszystkie te zagadnienia to i tak będziecie uprawiać propagandę a nie dyskusję na temat miasta czy Państwa. Dla mnie jest prostą rzeczą, że jeżeli prezydent rządzi 16 lat, ma radę nie z radnych tylko z klakierów, daje miejsce na Rynku 1 byłej szefowej prokury za bodajże 8 zł za metr w wyremontowanym budyku za pieniądze ZGM-u, a w sądzie widzimy takie dziwy jak unieważnianie aktów notarialnych, poświadczanie nieprawdy, w aktach notarialnych przez Adama Fudalego są natychmiast umarzane przez prokuraturę. Dokumenty w których widnieje sprzedawca i kupujący pod jednym adresem prywatnym Fudalego Poniatowskiego 10a, 44-200 Rybnik, mógłbym tak długo, a więc dla mnie jest rzeczą prostą, że powinno się wprowadzić kadencyjność i co cztery lata ich przenosić. Ponadto znieść im te immunitety, które z nich robią święte krowy państwa, nałożyć odpowiedzialność i w tedy zobaczymy czy będą się rozbijać po pijanemu.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-29 22:59:19

  Czym Ty ryzykujesz pisząc swoje jak Ty to nazywasz wypociny, ja ryzykuję wszystkim. Czy wiesz co to patriotyzm, czy wiesz że radni powinni pilnować prezydenta, czy wiesz że prezydent pilnuje radnych, czy wiesz że w Rybniku zarządcą dróg jest Adam Fudali, czy wiesz że powinien się za Raciborską sam zwolnić, czy wiesz że każdy ma prawo startować na radnego czy prezydenta i nie można za to zwalniać ludzi, czy wiesz że za niedługo może wsadzać do więzienia ja Łukaszenko pod różnymi pretekstami, czy wiesz że nikt go nie zatrzyma gdyż wszędzie będzie miał układy a jak nie wiesz to uważaj bo może Cię zwolnić i spotkamy się UP. Pozdrawiam

  0 0
 • ~Anty 2010-12-29 23:06:14

  brawo wreszcie ktoś zaczął mówić coś konkretnego

  0 0
 • ~werkk 2010-12-30 08:14:23

  Tygrysek jeśli w tytule dyskusje i będzie "alkohole" to z przyjemnością podejmę dyskusje. Robisz się tak inteligenty wykształcony a nie potrafisz napisać jednego zdania które było by związane z tematem. akurat tutaj wypadało by się wypowiadać o kadencji prokuratora i ewentualnie rozszerzyć dyskusje na sądy. Twój prymityw polega na tym ze ty każdy temat skierujesz na Krzakąłe i Kuczerę. Ja doskonale rozumie ze nie wszyscy musimy się sobie podobać ale skoro uważasz się za takiego inteligenta to dyskutuj na temat, w tym wypadku tematem jest"Prokurator na 4- letnia kadencje" Jak będzie temat Krzakała Kuczera PO to jak najbardziej masz prawo wyrażać swoje negatywne zdanie i wtedy możesz się chwalić Uniwersytetem Katowickim bo jad dotąd przynosisz wstyd tej uczelni.

  0 0
 • ~ 2010-12-30 12:19:23

  Oj werciu werciu:) Ty nadal plujesz jadem, mimo iż kampania wyborcza się już dawno skończyła, no chyba, że już ćwiczysz przed przyszłorocznymi wyborami do sejmu i senatu:) a ja zrobię Ci psikusa i nie odpowiem na ten jad, tylko z całego serduszka szczerze życzę CI Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku:) sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym:)

  0 0
 • ~werkk 2010-12-30 15:13:57

  Tygrysku ja Tobie również życzę aby ten 2011 rok był dla Ciebie bardzo dobrym rokiem zarówno w życiu zawodowym i prywatnym.

  0 0
 • ~Maksia 2010-12-31 16:38:15

  Do Pana Dybaly- być może ma Pan i rację...ale- zapomina o jednej drobnostce. Cokolwiek by Pan nie napisał, nie przytoczył mocnego argumentu- prawda jest jedna. Prezydent Miasta jak i Rada - wybrane zostały przez wyborców- WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW. Cóż to oznacza- większość wybrała i należy się z tym pogodzić.


  KOCHANI JEDNĄ Z CECH DEMOKRACJI JEST POGODZENIE SIĘ Z PRZEGRANĄ ( LUB WYGRANĄ) W WYBORACH ORAZ PRĘŻNA WSPÓŁPRACA Z NIEDAWNYMI PRZECIWNIKAMI.

  Czy Wy to potraficie ????

  Do auralfloa nie bardzo wpisuje mi się Uzbekistan w klimaty afrykańskie.....

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2011-01-02 14:58:57

  Ma Pani rację, jest to demokratyczny wybór mieszkańców Rybnika. Jednakże proszę zauważyć, że to tylko 30% mieszkańców poszło do wyborów, proszę zauważyć również, że prezydent uzyskał 15%. Nie zmienia to faktu, i mam Pani rację. Chciałbym aby został wybrany człowiek który potrafi z każdym współpracować, tak się nie stało. Pamięta może Pani sytuację, gdy Stowarzyszenie OPL zaskarżyło dwie uchwały, uchwały zostały unieważnione a w wyroku pisze, że prezydent i zarazem rada miasta naruszając prawo odebrała ludziom kaucję. Od tego czasu przez salą obrad rady miasta stoi Straż Miejska zabraniając na wejść na sesję, przedtem nikomu to nie przeszkadzało. Tak wygląda współpraca z tymi władzami. Faktycznie prezydent powinien się zastanowić nad swymi doradcami i nad obsadą prawną UM, zrobił coś odwrotnego i to mnie niepokoi. Ponadto z tą demokracją to bym uważał, bo jak już nie raz pisałem Hitlera też wybrano demokratycznie, a Pana Jezusa również skazano poniekąd demokratycznie na śmierć, wołając uwolnić Barabasza. Także ja nikogo na nic nie namawiam, lecz proszę o przemyślenie, dlaczego 70% ludzi daję sobą rozporządzać przez 30%, oraz o większe zaangażowanie i większą kontrolę społeczną władz Rybnika, bo zaprawdę powiadam źle się dzieje. Kończąc, dziękuję Pani za merytoryczną wypowiedź, a nie jak to się przeważnie dzieję wyrzucanie obelg. Zapraszam do pierwszego rozdziału książki na moim blogu. http://tadeusz-dybala.blog.onet.pl/

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 864