Wyniki młodych siatkarzy

2003-12-01, Autor:
Juniorzy i kadeci rozegrali w ubiegłym tygodniu kolejne mecze.

W środę rozegrana została IX kolejka ligi juniorów. RKMS Rybnik pokonał na wyjeździe drużynę Olimpii Goleszów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.
W skład drużyny RMKS-u weszli: Grzegorz Jaruga, Mateusz Blic, Sławomir Kowalczyk, Bazyli Kowalski, Wawrzyniec Bonk, Marcin Kirylak, Adam Grzelec, Mariusz Prudel oraz libero Michał Potera.

Dwa dni później, czyli w piątek, doszło do kolejnej w tym sezonie konfrontacji pomiędzy zespołami TS Volley Rybnik oraz TOP Jedynka Bielsko Biała w kategorii wiekowej kadetów. W pierwszym meczu, który odbył się w Rybniku, 3:2 wygrali gospodarze. Także i tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę drużyny z Rybnika. Spotkanie miało jednak dramatyczny przebieg. W pierwszym secie bielszczanie mieli dość dużą przewagę i pod koniec seta prowadzili 23:20. Dzięki bardzo dobrym i skutecznym zagrywkom Wawrzyńca Bonka set wygrał TS Volley 25:23. Drugi set przebiegał przy stałej 3-, 4-punktowej przewadze rybniczan i zakończył się wynikiem 25:19. Następny set należał do gospodarzy (25:17). Najbardziej dramatyczny był set czwarty, jak się później okazało ostatni. Podobnie jak w pierwszym, bielszczanie mieli dużą przewagę (momentami 5-, 6-punktową). Konsekwentna gra w obronie i ataku po stronie rybniczan spowodowała, że wyrównali oni do wyniku 24:24. Po grze punkt za punkt z tego seta zwycięsko wyszła drużna z Rybnika, wygrywając go 30:28.
Skład TS Volley: Bazyli Kowalski, Adam Grzelec, Sławomir Kowalczyk (kapitan), Michał Łata, Wawrzyniec Bonk, Arkadiusz Woźniak, Michał Potera (libero), Mateusz Blic, Wojciech Pomorski oraz Daniel Misztal. Trener Lech Kowalski.