zamknij

Wiadomości

Poseł Sitarski odchodzi z Kukiz'15

2019-06-14, Autor: ig

Krzysztof Sitarski, poseł pochodzący z Radlina, odchodzi z klubu Kukiz'15. O swojej decyzji poinformował 13 czerwca w mediach społecznościowych. - Oddolność i idee ruchu obywatelskiego zostały pogrzebane - tłumaczył polityk.

W czwartek, 13 czerwca Krzysztof Sitarski poseł na Sejm VIII kadencji z ugrupowania Kukiz'15 w mediach społecznościowych podzielił się informacją o wystąpieniu z klubu. Poseł zaznaczył, że decyzję o odejściu poprzedziła rozmowa z Pawłem Kukizem.

Reklama

- Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli- tłumaczył poseł.

Krzysztof Sitarski zaznaczył, że atmosfera w klubie nie była dobra. - Oddolność i idee ruchu obywatelskiego zostały pogrzebane przez brak dialogu z osobowościami budującymi ruch Kukiz’15. Spowodowało to szereg odejść, niepotrzebnych konfliktów, co nie sprzyja pracy na rzecz obywateli i Państwa polskiego. Zmniejsza to wiarygodność w oczach potencjalnych koalicjantów – czytamy w oświadczeniu.

Jakie będą dalsze losy polityczne Krzysztofa Sitarskiego? Na razie nie wiadomo.

- Nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji. Koncentruję się na pracy w Sejmie i dokończeniu rozpoczętych projektów. Nie mam ciśnienia, by w pośpiechu podejmować jakiekolwiek dalsze polityczne kroki – powiedział w rozmowie z TuWodzisław Krzysztof Sitarski.

Parlamentarzysta przyznał, że na razie pozostanie posłem niezrzeszonym. Po odejściu Krzysztofa Sitarskiego klub Kukiz'15 będzie liczył 25 posłów.

 

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Dawid Dziwoki 2019-06-14 17:44:39

  Czekam na wyjaśnienis od jakich idei i założeń odszedł Paweł Kukiz, czy też ruch Kukiz 15, a z którymi to szliście do Sejmu?
  Ma Pan świadomość, że gdyby nie plecy Pawła Kukiza (dotyczy 90% posłów z Kukiz 15 - bo kto znał Apela, Rzymkowskiego, Ścigaj przed 2015 rokiem), to startując w wyborach z innego ugrupowania dostalby Pan mniej głosów niż ma znajomych na Facebooku? Odkrycie posła Krzysztofa Sitarskiego nastąpiło po nieudanych wyborach do PE, ciekawe czy gdyby zdobył mandat jego decyzja wczoraj byłaby identyczna. Etat wiceministra gospodarki się zwolnił. Jak pójdzie do PiSu zamówię dla niego koszulkę z nadrukiem - w Kukiz15 głosowałem jak chciałem, teraz będę głosował jak mi każe partia.

  52 5
 • ~Piotr Czaja 2019-06-14 20:58:27

  zachowal sie jak szczur-ale kapitan Kukiz trwa - uratuje go PiSuar

  27 15
 • ~Anna Ryż 2019-06-15 07:46:48

  Coś strasznego. Najpierw KWK "Chwałowice" pozbyła się wybitnego "górnika", teraz pseudo muzyk Kukiz stracił wybitnego "polityka" ale jak pisze Pan Dawid, PiS pozyska posłusznego miernego ale wiernego głosującego (Matusiak, Gawęda bójcie się kolejnego eksperta górniczego).

  28 5
 • ~teresska 2019-06-16 20:09:01

  powodzenia na nowej drodze politycznej, za dużo konfliktów w Kukiz 15 spowodowało odejście chyba ok 16 posłów, coś jest na rzeczy, mam nadzieję, że nadal będzie Pan walczył o kopalnie, tak jak do tej pory. Wyszedł Pan z kopalni i wiem że są one dla Pana ważne i chce Pan walczyć aby nie dopuszczono do ich zamknięcia. Powodzenia podczas kolejnej kampanii, mam nadzieję że Pan wygra, nieważne z jakiej Partii Pan będzie startował, proszę wygrać i pamiętać o górnikach

  1 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy śląsko godka powinna mieć status języka regionalnego?
Oddanych głosów: 1790