zamknij

Wiadomości

Policjant i pies "Bolo" przechodzą na emeryturę

2023-02-03, Autor: 

Policjant po 25 latach służby odchodzi na emeryturę, ale nie sam... Razem z nim odchodzi pies "Bolo", który towarzyszył mu od 2014 roku. Teraz, po 9 latach służby, czworonóg będzie odpoczywał w domu swojego opiekuna.

Reklama

Aspirant sztabowy Filip Waśniewski wraz ze swoim owczarkiem niemieckim "Ibajonem" o pseudonimie „Bolo” razem przechodzą na zasłużoną emeryturę. Mają razem na swoim koncie wiele sukcesów. Drugi owczarek belgijski „Jarik” o pseudonimie „Borys”, którego również przewodnikiem był policjant, pozostaje w dobrej formie i nadal będzie w służbie pod opieką asp. Szymona Wieczorka z rybnickiej jednostki.

10-letni owczarek niemiecki – Ibajon o pseudonimie „Bolo” rozpoczął służbę w 2014 roku od szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach na kursie specjalistycznym psów służbowych, do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Po zakończonej adaptacji, przez kolejne lata dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Rybnika, powiatu rybnickiego, a także Śląska. „Ibajon” podczas 9-letniej służby, wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Filipem Waśniewskim uczestniczyli w zabezpieczeniach imprez masowych, wizytach VIP-ów oraz innych imprezach kulturalno – rozrywkowych. W przypadku interwencji dotyczących podejrzenia podłożenia ładunków wybuchowych „Ibajon” wraz ze swoim przewodnikiem, jako pierwszy wchodził do pomieszczeń i sprawdzał oraz weryfikował swoim psim nosem zagrożenie. Jego specjalizacją były również niewybuchy, pozostałości po II Wojnie Światowej. Wówczas zwierze pomagało w ich identyfikacji.

Policyjny „Ibajon” odchodzi do cywila, ale nie rozstaje się ze swoim przewodnikiem. Podczas 9 lat współpracy zawiązała się między nimi silna więź i asp.szt. Filip Waśniewski nie wyobraża sobie, by rozstawać się ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Liczne psie zabawki i smakołyki – to prezenty, jakie otrzymał 10-letni „Ibajon” z okazji zakończenia służby. Prezenty i podziękowania dla policyjnego duetu od Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku – insp. Rafała Głucha wręczył podkom. Damian Przybyła — Naczelnik Wydziału Prewencji rybnickiej komendy - czytamy w komunikacie KMP w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 70 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Franek 7 2023-02-03
  13:34:27

  20 55

  Noooo, sensacja. Ciekawe czy powiedzą w wieczornych wiadomościach ;)

 • ~Anna Ryż 2023-02-03
  15:42:59

  31 34

  No to się chłop narobił zasłużona emerytura się należy. W Stanach w drogówce pracują do 65 roku życia. Piesek jak na Owczarka już stary i emerytura jak najbardziej.

 • ~Katarzyna Łaszczuk Bałazińska 2023-02-03
  23:41:23

  1 8

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~romcost 2023-02-04
  08:36:19

  21 9

  Naprawdę po 25 latach pracy, musimy i stać nas aby pozbywać się dobrego fachowca i to jeszcze zdrowego w średnim wieku? Nie można dać mu lżejszego stanowiska? Teraz będziemy mu do emerytury dopłacać a chłop od przyszłego miesiąca w ochronie będzie pracował na umowę o dzieło po 300 h na miesiąc na co mu w pełni zdrowie pozwoli ...

 • ~przykopa 2023-02-04
  09:43:08

  8 15

  Jestem zszokowany co dzieje się przy pomniku burmistrza Webera. Jacyś osobnicy godzinami stoją koło pomnika. Chodzą do dokoła . Wpatrują się w pomnik. Raz chowają się za pomnikiem , ocierają sie o niego , a potem to jakby to oni na kogoś pilnowali? O co tu chodzi ? Z czego wynika ta interakcja z pomnikiem ? Obawiam się że z tego może wynikać jakieś zagrożenie dla mieszkańców

 • ~dialog_z_czubkiem 2023-02-05
  16:37:02

  8 3

  @przykopa często miewasz takie halucynacje? Tak niestety działają psychotropy.

 • ~przykopa 2023-02-05
  17:10:21

  3 7

  Twoja pierwsza osobowość mówiła coś o refleksie ślimaka bananowego. Ale jest 17:10 więc o 17:00 nastąpiła wylinka i pan naczelny przemienił się w czubka . Pozdrawiam arteks

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1691