Kolejny już raz policjanci odnotowują wzmożoną działalność oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Zachowajmy szczególną czujność i ostrożność, bo przestępcy tylko czekają na nasz błąd.
- W ostatnim czasie do policjantów CBŚP docierają informacje o zwiększonej aktywności oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Przestępcy masowo rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP, informujące o rzekomym „zajęciu komputera” przez służby, w związku z wykrytą m.in. pornografią dziecięcą - czytamy w komunikacie CBŚP.
Nie odpowiadajmy na tego typu wiadomości oraz nie przekazujmy osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej.
Jeśli otrzymaliśmy tego typu wiadomość to jest to z całą pewnością próba oszustwa. Zachowaj wzmożoną czujność i ostrożność. Poniżej treść maili, jakie są rozsyłane przez cyberoszustów.
Tagi: fałszywe maile, fałszywe wiadomości Rybnik, KMP Rybnik, CBŚP, oszuści podszywają się pod CBŚ, policja ostrzega
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ślub jak z bajki w Ochojcu. Para powiedziała „tak” przy prezydencie
38157Znamy ceny biletów pociągów z Rybnika do Rijeki! Ile zapłacimy za przejazd rodziny?
34222Akcja służb pod wiaduktem na Raciborskiej w Rybniku. Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami (zdjęcia)
23292Wakacyjne pociągi z Rybnika nad Bałtyk, Adriatyk lub w góry. Zobaczcie, gdzie dojedziemy po korekcie rozkładu jazdy!
20549Nerwowo na targowisku. Handlujący protestują przeciwko planom zabudowy
18302Sensacja w Rybniku! W największym mieście Subregionu Zachodniego wygrał Karol Nawrocki
+367 / -134Już wiemy, kiedy wsiądziemy w Rybniku do pociągu w kierunku Chorwacji? Austria publikuje rozkład jazdy
+211 / -3Był „cacy”, teraz już nie? Konserwator chce rozebrać im ogródek, oni zapowiadają walkę i obalenie parku kulturowego
+212 / -27Wakacyjne pociągi z Rybnika nad Bałtyk, Adriatyk lub w góry. Zobaczcie, gdzie dojedziemy po korekcie rozkładu jazdy!
+146 / -6Rybnik wydłuży linię 34 aż do Gliwic? Radny: połączenia kolejowe nie są idealne
+138 / -4Wyniki exit poll: wygrywa Rafał Trzaskowski!
36Radna pyta, „czy można w jednej ręce trzymać różaniec, a w drugiej – szubienicę?”. A. Sączek jeszcze raz przeprasza i mówi o nagonce
27Rok działalności Galerii Sztuki Rzeczna: jakie były przychody z biletów? Ile wyniosło utrzymanie? Sprawdzamy
22Nerwowo na targowisku. Handlujący protestują przeciwko planom zabudowy
22To koniec z autobusami z Rybnika do Gliwic. Przewoźnik zawiesza linię
20Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert