Piorunująca końcówka RMKS-u xBest Rybnik w meczu z Eneą AZS II Poznań

2022-11-09, Autor:

W 7. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u xBest Rybnik wygrały przed własną publicznością z Eneą AZS II Poznań 61:54.

Mecz RMKS-u xBest z Eneą AZS II Poznań był bardzo wyrównany. Przez całe spotkanie żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 10 punktów.

W trzeciej kwarcie przyjezdnym udało się wypracować 8-punktową przewagę (34:42), ale po chwili to rybniczanki prowadziły 43:42.

Na początku czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu aż do stanu 52:52. Wtedy 9 punktów z rzędu zdobyły rybniczanki, wyraźnie odbierając chęć gry rywalkom. Poznanianki odpowiedziały tylko celnym rzutem za 2 punkty. RMKS xBest spokojnie kontrolował sytuację i ostatecznie wygrał 61:54.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zespół z Poznania został wzmocniony dziś zawodniczkami występującymi na parkietach ekstraklasy.

Wiedziałyśmy, że dziewczyny przyjadą w takim składzie, w jakim przyjechały i że będą kryły mocno. Nie pozwalały nam dochodzić do piłki i swobodnie prowadzić gry. Byłyśmy na to przygotowane. Do czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu. W końcówce nasze doświadczenie wzięło górę. Trochę ważnych punktów padło pod koniec i wychodzimy zwycięsko z tego pojedynku – powiedziała po meczu Beata Jurczyńska, która zdobyła dla gospodyń 9 punktów.

Zadowolony z postawy swoich zawodniczek był trener RMKS-u xBest, Adam Rener:

Mecz pod górkę też są potrzebne. One pokazują, jak należy odnajdywać się w trudnym momentach. Oczywiście w sporcie bywa tak, że raz te trudne momenty się wygrywa, a raz przegrywa. Liga jest na tyle wyrównana, że takich meczów może nas czekać więcej. Dobrze się stało, że taki mecz się przytrafił. Bardzo dobrze się stało, że to my dziś wygraliśmy. Chociaż muszę przyznać, że szło jak po grudzie. Był trochę problem ze skutecznością. Ale zwyciężyliśmy i to na pewno podbuduje dziewczyny. Szczególnie, że w drużynie z Poznania zagrały zawodniczki, które występują trochę w ekstraklasie.

Przed rybniczankami dwa mecze wyjazdowe, w Aleksandrowie Łódzkim i Gorzowie Wielkopolskim. Następne spotkanie we własnej hali RMKS xBest rozegra w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00. Do Boguszowic zawita Isands Wichoś Jelenia Góra.

RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS II Poznań 61:54 (17:19, 14:11, 12:14, 18:10)

Punkty dla RMKS-u xBest: Hnida 0, Jurczyńska 9, Bacik 9, Majda 15, Rudzińska 4, Czyżewska 12, Bednarek 12

7. kolejka I ligi (grupa B):

AZS Politechnika Korona Kraków PZU Ślęza II MOS Wrocław 76 : 58 MUKS Poznań Isands Wichoś Jelenia Góra 72 : 58 Dijo Maximus Kąty Wrocławskie Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 87 : 68 Lider Swarzędz Wisła CanPack Kraków 61 : 74 Contimax MOSiR Bochnia UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 92 : 52 RMKS Xbest Rybnik Enea AZS II Poznań 61 : 54