Pechowa porażka

2004-10-13, Autor:
Po 10 miesiącach nieprzerwanych zwycięstw w zawodach międzyszkolnych i międzyklubowych, koszykarki RMKS-u Rybnik doznały na własnym parkiecie porażki, przegrywając z Olimpią Wodzisław Śląski 74:75.

Mecz w kategorii młodziczek starszych stał na bardzo wysokim poziomie i dopiero w ostatnich sekundach jego trwania padł kosz dający przyjezdnym minimalne zwycięstwo.
    Po pierwszych wyrównanych minutach, w kolejnych rybniczanki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziły 24:17. Druga kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem Olimpii 20:18. Na przerwę rybniczanki schodziły z pięcioma punktami przewagi. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 18:18, a w czasie jej trwania boisko za pięć przewinień opuściła najpierw najwyższa w RMKS-ie Michalina Torebko, a kilka minut ten sam los spotkał Oliwę Kabzińską. Ostatnia kwarta rozpoczęła się od skutecznych ataków przyjezdnych, które najpierw doprowadziły do wyrównania, a następnie objęły 4-punktowe prowadzenie. Rybniczanki zdołały jednak odrobić stratę i na 33 sekundy przed końcem spotkania prowadziły dwoma punktami, będąc jednocześnie w posiadaniu piłki. Jednak na skutek błędu zawodniczek z Rybnika, koszykarki Olimpii najpierw zdobyły jeden punkt z rzutu wolnego, a po nim jeszcze dwa, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo.

RMKS Rybnik - Olimpia Wodzisław Śl. 74:75 (24:17, 18:20, 18:18, 14:20)