Ósma wygrana i 5. miejsce MKKS-u Rybnik

2022-12-08, Autor:

Sobotnia porażka w Rzeszowie podziałała mobilizującą na koszykarzy MKKS-u Rybnik, którzy w środę wygrali przed własną publicznością z Iskrą Częstochowa.

W miniony weekend koszykarze MKKS-u zmierzyli się na wyjeździe z OPT Team Stolaro Resovią Rzeszów. Pomimo ambitnej postawy i walki do końca musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 90:105.

W środę rybniczanie zmierzyli się w hali „Ekonomika” z AK Iskrą Częstochowa. Mecz od początku ułożył się po myśli gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę. Prawdziwy popis gry podopieczni Jakuba Krakowczyka dali w trzeciej kwarcie, rozbijając częstochowian 20:4. Ostatecznie mecz zakończył ich zwycięstwem 88:57.

Po wygranej z Iskrą, ósmej w tym sezonie, MKKS jest na 5. miejscu w tabeli II ligi.

W następnej kolejce rybniccy koszykarze zmierzą się na wyjeździe z liderem, AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

OPT Team Stolaro Resovia Rzeszów – MKKS Rybnik 105:90 (24:17, 26:27, 36:17, 19:29)

MKKS: Sebastian Kołowrot 8, Marcin Kosiorowski 10, Piotr Kawczyński 19, Adam Anduła 20, Kacper Wydra 11, Maciej Krakowczyk 0, Szymon Kukuczka 7, Igor Lewandowski 3, Adrian Ścieszka 7, Karol Rakszawa 5

MKKS Rybnik – AK Iskra Częstochowa 88:57 (27:16, 24:20, 20:4, 17:17)

MKKS: Marcin Kosiorowski 32, Maciej Krakowczyk 19, Piotr Kawczyński 13, Kacper Wydra 10, Szymon Kukuczka 6, Adam Anduła 4, Tomasz Tomanek 2, Karol Rakszawa 2, Sebastian Kołowrot 0, Adrian Ścieszka 0

12. kolejka: AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - KS Cracovia 1906 Yabimo 103 : 65 MKS II Dąbrowa Górnicza - KKS Ragor Tarnowskie Góry 101 : 78 Basket Hills Bielsko-Biała - KK UR Bozza Kraków 72 : 86 AZS Częstochowa - Oknoplast AZS AGH II Kraków 87 : 100 TS Wisła Kraków - MCKS Czeladź 77 : 88 AK Iskra Częstochowa - GKS II Tychy 81 : 78 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - GTK AZS Gliwice 97 : 69 OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów - MKKS Rybnik 105 : 90

13. kolejka: GKS II Tychy - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 63 : 105 GTK AZS Gliwice - Basket Hills Bielsko-Biała 64 : 82 MKKS Rybnik - AK Iskra Częstochowa 88 : 57 MCKS Czeladź - MKS II Dąbrowa Górnicza 60 : 93 KKS Ragor Tarnowskie Góry - AZS Częstochowa 90 : 54 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - KS Cracovia 1906 Yabimo, OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów - Oknoplast AZS AGH II Kraków, KK UR Bozza Kraków - TS Wisła Kraków