Od dzisiaj (27 stycznia) uczniowie klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych przechodzą w zdalny tryb nauczania. Na zmiany zareagował Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, od 31 stycznia obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy.
Mało czasu mieli młodzi ludzie, rodzice i pedagodzy do zmian, które ogłosił w miniony wtorek minister edukacji Przemysław Czarnek. Szef resortu zdecydował, by do 27 lutego nauką zdalną objąć uczniów klas 5-8 szkół podstawowych. Praca w domu za komputerem dotyczy też młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych. Naukę stacjonarną kontynuują za to uczniowie klas 1-4 i zerówek.
Do obecnej sytuacji dostosował się ZTZ w Rybniku. Jak czytamy w komunikacie, od 31 stycznia „autobusy będą kursowały według rozkładu na dni robocze wolne od nauki szkolnej (nie będą obsługiwane kursy oznaczone literą S)”.
W dniach 27 i 28.01.2022 kurs linii 10, w kierunku Rybnika, z przystanku Rydułtowy Orłowiec o godzinie 7:58 nie będzie realizowany – dowiadujemy się w ZTZ.
Dodatkowo ostatniego dnia stycznia nieczynny będzie Miejski Punkt Sprzedaży na dworcu autobusowym.
MPS na dworcu autobusowym w dniu 31.01.2022 będzie nieczynny.
Podobna decyzja zapadła też w sąsiednim powiecie wodzisławskim. Tam od dzisiaj do 27 lutego również obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy, z pewnym wyjątkami.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Wszystkie głosy w Rybniku i powiecie policzone! Wiemy, na kogo głosowali mieszkańcy
4703611-letnia Patrycja odnaleziona. Była niedaleko Rybnika. Zatrzymano żorzanina
41172Najnowszy komunikat policji: 11-latka odnaleziona, mężczyzna z Żor zatrzymany. Trwają czynności wyjaśniające (zdjęcia, wideo)
37913Był „cacy”, teraz już nie? Konserwator chce rozebrać im ogródek, oni zapowiadają walkę i obalenie parku kulturowego
33335Wybory 2025: frekwencja do godz. 17:00 – w Rybniku lepiej niż 5 lat temu
31658Rybnik przegrywa sprawę o parkingowy mandat. „Nie chodziło o pieniądze, tylko o sprawiedliwość”
+370 / -11Był „cacy”, teraz już nie? Konserwator chce rozebrać im ogródek, oni zapowiadają walkę i obalenie parku kulturowego
+191 / -25Rybnik wyludnia się. Nie jest już 130-tysięcznym miastem! Żory regionalnym ewenementem
+164 / -13Nie mieli supermocy, a uratowali ponad setkę dziecięcych światów. Historia małżeństwa z Rybnika (wywiad)
+98 / -0Wybory 2025: frekwencja do godz. 17:00 – w Rybniku lepiej niż 5 lat temu
+102 / -13Będą kolejne przedwyborcze emocje. Karol Nawrocki przyjedzie do Rybnika
83W których dzielnicach Rybnika wygrał Trzaskowski, a gdzie Nawrocki? Zobaczcie grafiki!
39Wyniki exit pool: Rafał Trzaskowski na prowadzeniu, ale będzie potrzebna II tura
27Tłumy na spotkaniu z Karolem Nawrockim. "Wygramy, by w Polsce było normalnie" (zdjęcia)
26Był „cacy”, teraz już nie? Konserwator chce rozebrać im ogródek, oni zapowiadają walkę i obalenie parku kulturowego
23Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~rudobrody 2022-01-27
09:24:10
Co proszę?
Czyli mam rozumieć że jak ktoś ma dziecko które chodzi do szkoły (klasy 1-4) to mamy go w głębokim poważaniu i niech sobie wozi go autem?
Dobrze, to tak zrobię.
Tylko nie płaczcie potem że ludzie nie korzystają z komunikacji miejskiej bo skoro wakacyjny rozkład jazdy wygląda jak wygląda to nawet bilety za 0 PLN mnie nie przekonają do korzystania z autobusów.
Hipokryzja...
~Grażyna Sobik 2022-01-27
10:27:40
A co z uczniami klas 1-4 mają się teleportować ?
~mewa74 2022-01-27
13:37:42
A co na to nasi radni?
~ 2022-01-27
14:57:20
widać że władze i rezydent nie maja dzieci w wieku szkolnym z klas I-IV , dlatego sprawę uproszczono
idealnie pasuje do niedawnej dyskusji na temat zainteresowania mieszkańców komunikacją miejską w temacie "Radny chce niższej stawki za bilet okresowy. Prezydent: nie ma szans"
potwierdza się obserwacja że w Rybniku komunikacja miejska skierowana jest głównie do młodzieży szkolnej, desperatów, ideowców i tych którzy nie mają wyboru, reszta postawi na czas i wygodę wybierając samochód, a władze niech dalej tracą kasę na analizy i fachowców którzy mają odkryć jak zachęcić mieszkańców do KM, robiąc wrzystko by do niej zniechęcić