Najlepsi na Śląsku

2007-03-23, Autor:
Bardzo dobrze dla rybnickich ratowników wodnych zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym.

Tytuł Drużynowego Mistrza Śląska w Ratownictwie Wodnym, kilkanaście medali indywidualnych oraz rekord Polski juniorów – to dorobek rybnickich ratowników w Zimowych Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Wodnym.

Zawody odbyły się 18 marca w Tychach. Ratownicy drużyn z 15 śląskich oddziałów WOPR rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych, a także w sztafetach ratowniczych. Suma punktów zdobytych przez zawodnika w poszczególnych konkurencjach dawała wynik w wieloboju ratowniczym. Zawodnicy triumfowali w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, pokonując m.in. Knurów (drugie miejsce) oraz Tychy (trzecie miejsce). Ratowniczki uplasowały się na drugim miejscu, ulegając jedynie ekipie z Katowic. Trzecie miejsce zajęły Tychy. W klasyfikacji łącznej mężczyzn i kobiet ekipa z Rybnika była najlepsza.

Indywidualne sukcesy odnieśli:

Robert Androsz – Indywidualny Mistrz Śląska w Ratownictwie Wodnym, który oprócz pierwszego miejsca w wieloboju, wygrał również konkurencje: 50m z holowaniem manekina, 100 m sztafetę kombinowaną, był drugi na 100 m z holowaniem w płetwach i trzeci na 100 m z pasem ratowniczym.

Wioleta Cygan – zdobywała trzecie miejsca w wieloboju kobiet, 200m z przeszkodami, w 100m sztafecie kombinowanej oraz 100m z pasem ratowniczym

Tomasz Wiencek – zwycięzca konkurencji: 100 m z pasem ratowniczym

Karol Korduła – trzeci w 100m sztafecie kombinowanej

Agnieszka Bieniak – trzecia na 50 m z holowaniem manekina

Wspaniały sukces indywidualny odniosła juniorka Monika Nowak, która zwyciężając w konkurencji 100 m z pasem ratowniczym ustanowiła Rekord Polski Juniorów. Monika była również najszybsza na 100m z holowaniem manekina w płetwach. Rybniczanie wygrali również sztafety ratownicze kobiet i mężczyzn. Trenerem kadry ratowniczej jest Sławomir Walento.

Rybnik będzie gospodarzem Letnich Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się w czerwcu. Konkurencje będą rozgrywane na Pływalni Krytej MOSiR oraz na Kąpielisku „Ruda”. Do tych zawodów rybnicka drużyna będzie przystępowała w roli obrońcy tytułu mistrzowskiego oraz faworyta.

W drużynie z Knurowa, która w klasyfikacji mężczyzn zajęła drugie miejsce, na podium stawali:

Sławomir Prędki: Indywidualny Wicemistrz Śląska – drugi w wieloboju mężczyzn, pierwszy na 200 m z przeszkodami, pierwszy na 100m z holowaniem w płetwach, drugi na 100 m z pasem ratowniczym.

Bartłomiej Bober: trzeci w wieloboju, drugi na 200 m z przeszkodami, drugi na 50 m z holowaniem manekina, drugi na 100 m sztafecie kombinowanej.

Szumichora Mateusz: trzeci na 50 m z holowaniem manekina.

W drużynie kobiet, która zajęła czwarte miejsce, najlepiej spisywała się Diana Otto, trzecia na 50 m z holowaniem manekina.

W klasyfikacji łącznej kobiet i mężczyzn Knurów zajął trzecie miejsce za Rybnikiem i Tychami.