Niespodziewana porażka rybnickich piłkarek

2024-05-18, Autor:

W 19. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik przegrały z ostatnim w tabeli PTC Pabianice 2:3.

TS ROW Rybnik w tym roku jeszcze nie wygrał. Sytuacja ta miała się zmienić dziś w Kamieniu, ponieważ rywalem naszych „Frelek” była ostatnia ekipa w tabeli, PTC Pabianice.

Pierwszego gola zdobyły jednak przyjezdne. W 16. minucie do siatki ROW-u trafiła Dagmara Suskiewicz. Chwilę później rybniczanki wyrównały po golu Agaty Sobkowicz.

Zaraz po zmianie stron TS ROW wyszedł na prowadzenie. Bramkę na 2:1 strzeliła niezawodna Sobkowicz. Kilka minut po tej akcji na tablicy wyników ponownie był remis. Gola zdobyła Oliwia Gała. Ta sama zawodniczka rozstrzygnęła losy meczu w doliczonym czasie gry, dając swojej drużynie zwycięstwo 3:2.

Do zakończenia sezonu zostały trzy kolejki. W nich rybniczanki zmierzą się z UJ II Kraków (wyjazd), Czarnymi II Sosnowiec (dom) i MOSiR-em Lubartów (wyjazd).

TS ROW Rybnik - PTC Pabianice 2️:3 (2:1)

0:1 – Suskiewicz (16), 1:1 – Sobkowicz (17), 2:1 – Sobkowicz (47), 2:2 – Gała (51), 2:3 – Gała (90+2)

19. kolejka grupy południowej II ligi:

Czarni II Sosnowiec - Rolnik Biedrzychowice 7-2 ROW Rybnik - PTC Pabianice 2-3 Dąb Zabierzów Bocheński - UJ II Kraków, Unia Lublin - MOSiR Lubartów 8-1 Sokół Kolbuszowa Dolna - MKS Myszków, Respekt Myślenice - Wanda Nowa Huta (Kraków)