Pływanie: dobrze rokują przed MP

2010-05-03, Autor:
W Radlinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województw Młodzików 12-letnich. Zawody te były eliminacjami do Mistrzostw Polski.

W zawodach wystartowały 34 kluby z trzech województw (Małopolskie, Opolskie, Śląskie), w tym również zawodnicy RMKS-u Rybnik. Świetnie spisały się ponownie zawodniczki naszego klubu: Daria WarmińskaWiktoria Musioł.

Daria zwyciężyła na dystansach 100m i 200m stylem klasycznym, natomiast Wiktoria zwyciężyła na dystansie 200m stylem grzbietowym, druga była na dystansie 200m stylem zmiennym oraz zajęła trzecie miejsce na 100m stylem grzbietowym.

W klasyfikacji generalnej Daria zajęła drugie, a Wiktoria piąte miejsce. RMKS Rybnik jako klub w klasyfikacji generalnej dziewcząt zajął znakomite trzecie miejsce. Należy podkreślić, że w klasyfikacji ogólnopolskiej Daria zajęła w eliminacjach do MP pierwsze miejsce na 100m stylem klasycznym oraz drugie miejsce na 200m stylem klasycznym. Natomiast Wiktoria wywalczyła drugie miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

Wyniki te dobrze rokują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.