zamknij

Wiadomości

Na tej trasie można rozbić sobie rower!

2019-09-05, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

W ostatnich kilku latach Rybnik obrodził w drogi rowerowe. Co z trasami, które od lat funkcjonują w naszym mieście? Nie zawsze jest pięknie. W Boguszowicach czarny szlak zagradzały drzewa. Spory problem stwarzają też śmieci na ścieżce.

Reklama

Drogi rowerowe i wydzielone pasy ruchu na ulicach mają się dobrze. Nieco inaczej sytuacja się ma z trasami rowerowymi, którymi od lat możemy się poruszać.

Zdarza się, że poruszając się wzdłuż lasu natkniemy się na powalone drzewo lub inną przeszkodę, która utrudni nam jazdę rowerem.

Tak też było z czarną trasą rowerową, która nosi nazwę „Okrężna wokół Rybnika Boguszowic”. Skontaktował się z nami Czytelnik, który zwrócił uwagę, że za kominami chłodniczymi kopalni Jankowice nie da się nią jechać. - Powalone drzewa uniemożliwiają jazdę. Na trasie znajduje się też sporo śmieci – szkło czy butelki plastikowe. Obawiam się, że nieuważnemu rowerzyście może się stać tam krzywda. Łatwo też zniszczyć sobie rower - mówi.

Byliśmy na miejscu wspomnianym przez Czytelnika. Faktycznie, czarna trasa za kominami chłodniczymi była zaśmiecona szklanymi odłamkami. Znaleźliśmy też powalone drzewa, które utrudniały poruszanie się na rowerze.

Łukasz Karbowiński, oficer rowerowy w rybnickim magistracie wyjaśnia, że do tej pory nikt nie zgłaszał problemów na czarnym szlaku rowerowym w Boguszowicach.

- Rybnickie Służby Komunale jak zawsze niezwłocznie przystąpią do udrożnienia przejazdu i uprzątnięcia zalegających odpadów. Niestety sytuacja, kiedy zalegają tam odpady powtarza się. Dlatego uczulimy SM, aby zwiększyła kontrolę w tym rejonie. Bliskość punktów, gdzie sprzedawany jest alkohol niestety również nie pomaga w utrzymaniu czystości w tym rejonie

- zauważa.

Jak wskazuje następnie Łukasz Karbowiński, zauważone wszelkie akty zaśmiecania czy też wszelkie uwagi dotyczące utrzymania szlaków rowerowych można zgłaszać do oficera rowerowego najlepiej poprzez media społecznościowe lub poprzez kontakt z magistratem, który na pewno odpowiednio pokieruje sprawę.

- Powiadomiona Straż Miejska zainterweniuje u właściciel działki lub powiadomi odpowiedni służby

- dodaje.

Nasz rozmówca podkreśla także, że miasto okresowo zleca poprawę infrastruktury szlaków rowerowych – ostatnia taka naprawa miała miejsce w drugiej części roku 2018.

- Ponadto RSK kiedy dostaje informacje o potrzebie uprzątnięcia szlaku lub też w razie problemów z jego przejezdnością wysyła swoje jednostki, aby przywrócić przejezdność i czystość ścieżki

- słyszymy.

Łukasz Karbowiński wskazuje na jeszcze jedną rzecz - infrastruktura rowerowa w Rybniku to setki kilometrów rozmaitych tras rowerowych (szlaki rowerowe, drogi dla rowerów, kontrapasy, ciągi pieszo-rowerowe).

- Wiele z nich znajduje się na terenie należącym do Lasów Państwowych, lub też na terenie innych podmiotów. Szlaki biegnące przez tereny właścicieli innych niż miejskie są utrzymywane przez zarządców, ale mając świadomość często ograniczonych sił właścicieli terenów, RSK interweniuje w razie potrzeby, tak aby wytyczone szlaki były bezpieczne i przejezdne

- kończy.

Dajcie nam znać, jak obecnie wygląda sytuacja na czarnym szlaku w Boguszowicach.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 32

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (42):
 • ~Arteks 2019-09-05 15:43:42

  W lasach bardziej niebezpiecznie niż na kontrapasach! Warto by aby Lasy Państwowe przygotowały dla mieszkańców regionu i gości chociaż jedną trasę rowerową w roku do porządku. Korzenie, piaskowe "zaspy", muliste kałuży na leśnych drogach rowerowych powodują, że nie jest tam za wygodnie i za bezpiecznie. Nie są to gminne ani miejskie tereny ale przeważnie należą do LP.

 • ~polk 2019-09-05 15:51:43

  UM Rybnik jest chyba najbardziej potraconym urzędem w Polsce. Nikt tam niczego nie wie, bo nikt nie zgłasza. Czy to żule w boksach, czy syf na ścieżkach...
  Nic nie trzeba robić, bo nikt nie zgłosił.
  A jak człowiek zgłasza to albo owo to oczywiście słyszy, że się nie da.

 • ~bartezz 2019-09-05 16:07:48

  Na rybnickich szlakach rowerowych panuje syf nędza i ubóstwo! a stan nawierzchni tych szlaków jest opłakany np. trasa Paruszowska od wjazdu ze Stawowej już po kilkuset metrach jadąc pod górę można przebić opony na starych rozwalonych płytach betonowych, kawałek dalej ugrząść w błocie a na innych szlakach np. szlak rowerowy wjazd za kąpieliskuem Ruda w kierunku Grabarki w Golejowe bez problemu można się rozstrzaskać a wystające korzenie z ziemi! Skoro są to oznakowane kolorami szlaki z symbolem roweru to ktoś powinień panować nad ich stanem a nie zostawić na pastwę losu naturze, która zrobiła z nich dżunglę przez lata niesprzątania ich i nic nie robienia aby były przejezdne.

  66 19
 • ~Benett 2019-09-05 16:15:52

  @bartezz
  Bo Polska to jest stan umyslu.
  W kazdym kraju, jesli robi sie inwestycje, to przeznacza sie srodki na jej funkcjonowanie i wyznacza osoby odpowiedzialne za to. Jest na dany rok mniej srodkow, to sie o tym informuje. Pamietam, jak doczyszczono dworzec w Katowicach i okazalo sie, ze plytki w przejsciach podziemnych nie sa ciemnoszare a piaskowe i nawet ladnie wygladaja - tylko ludzie o tym zapomnieli, bo nikt tego nie utrzymywal w porzadku. U nas oglasza sie z pompa, jakas inwestycje, a ona potem sobie istnieje, az sie rozleci ze starosci. Tutaj dochodzi jeszcze to, ze te sciezki rowerowe pewnie sa uczeszczane z piec razy w roku i dlatego dopiero teraz ktos zauwazyl.

  40 11
 • ~Ola Hałas 2019-09-05 16:24:32

  Szlak niebieski w stronę Kamienia - jeszcze przed polaną dziury, kałuże, korzenie - rowerzyści sami już wyjeździli "objazdy". Za polaną miejscami nie lepiej. Bezpieczeństwo przejazdu przez Mikołowską w Przegędzy na wysokości schroniska brata Alberta to kpina i proszenie się o nieszczęście. Wylot szlaku w Kamieniu bezpośrednio z lasu na Robotniczą- niewidoczny dla jadących ulicą, bez żadnego pobocza czy innej polanki. Gdy pierwszy raz tamtędy jechałam z trudem zauważyłam gdzie jest wjazd na szlak.

  33 11
 • ~extraliga_2 2019-09-05 16:37:03

  "Na tej trasie można ***rozbić*** sobie rower!" - chyba przestanę zaglądać na ten portal bo mnie trochę innego języka w szkole uczyli. Wydaje mi się, że rozbić można głowę, samochód ale rower?

  48 8
 • ~kazo64 2019-09-05 16:50:52

  Arteks- Ty dziękuj PiSowi i jego wyborcom że od 4lat nie rządzą "oszuści zdrajcy i złodzieje" bo już byś NIE wszedł do lasu bez "kenkarty".Tak jak ujawnil Asange w Wikiliks Tusk z Komorowski już byli DOGADANI co do sprzedaży Lasów Państwowych wzamian za ustawe 447.

  46 43
 • ~pprywatne 2019-09-05 17:20:12

  Do lasu to jadę właśnie po to, by pojeździć po piasku, korzeniach itp. Jak ktoś tego nie lubi, niech karuje po czerwonych ścieżkach wokół Urzędu Miasta.

  81 11
 • ~ 2019-09-05 17:20:44

  Niech wam tam asfalt położą albo conajmniej kostkę brukową.
  Problemy pierwszego świata. Tragedia.

  65 5
 • ~Arteks 2019-09-05 18:25:24

  @kazo64 - albo jesteś tendencyjny albo naiwny bo każdy rząd ma zawsze coś za "uszami". Przypomnę, że PiSowi też się będzie wypominać ustawę LexSzyszko i skandal z wycinaniem Puszczy Białowieskiej. O interes przyrodniczy naszego kraju musieli zabiegać pasjonaci przyrody i Unia Europejska, a nie nasz rząd.

  21 34
 • ~kazo64 2019-09-05 18:48:05

  Arteks-Ależ ty jestes niedouczony bo nawet liczyć nie potrafisz!
  PiS mi NIE UKRADŁ ani 1zł!!!
  Za PiS CHCE SIĘ ŻYĆ i w końcu DUMA rozpiera jak się widzi na zach.pr tv jak nam wszyscy zazdroszą i podziwiają rozwoj w zaledwie 4 lata od objecia wladzy PO NAJWIĘKSZYCH SZKODNIKACH od czasów carycy Katarzyny!!!
  A Ty się wpisujesz swoimi wypocinami w obronie kornika Drukarza w nurt PO prostu polakożerców a nie "społeczników"jak raczyłeś się wczoraj określic.

  27 57
 • ~olo-s 2019-09-05 19:10:30

  Kazo64 - jak nie ukradł? Kradnie wszystkim i rozdaje jak popadnie, w szczegolnosci tym, ktorym sie nie chce pracowac...

  44 21
 • ~kazo64 2019-09-05 19:17:08

  Olo-s.Może POdasz JEDEN przykład.?

  9 36
 • ~Aco87 2019-09-05 19:23:37

  Właśnie dwa dni temu jechałem tym szlakiem i nie było ani powalonych drzew ani hałd śmieci - czyli jednak trzeba po prostu być czujnym i zgłosić nieprawidłowość w odpowiedni miejsce. A służby zajmą się tematem...

  25 5
 • ~olo-s 2019-09-05 19:26:07

  1.podatek bankowy
  2.podatek ubezpieczeniowy

  3.podatek handlowy

  4.podatek „galeryjny”
  5.uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament
  6.podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy
  7.owatowanie „Nocy Muzeów” i innych imprez promujących instytucje kultury
  8.akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie
  9.zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
  10.opodatkowania farm wiatrowych
  11.zamrożenie progów w PIT
  12.wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%
  13.likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem „daniny solidarnościowej”
  14.obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków
  15.pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
  16.zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych.
  17.opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm
  18.opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku
  19.opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna
  20.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków
  21.ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów
  22.ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje
  23.likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych
  24.zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania
  25.podwyżka opłaty przejściowej
  26.oplata mocowa za prąd
  27.opłata emisyjna od paliw
  28.opłata wodna
  29.oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu
  30.opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie
  31.opłata denna od przystani
  32.opłata recyklingowa
  33.opłata za wjazd (do centrum miast)
  34.podniesienie opłat parkingowych

  45 14
 • ~olo-s 2019-09-05 19:28:02

  Dodam, że to stan na początek tego roku ;) Jak podliczyć za rok 2019 i nowe co będą wprowadzane w 2020 to pomnóż to razy dwa

  30 11
 • ~kazo64 2019-09-05 19:44:11

  Olo-s.-Boże Lemingu WYŁĄCZ tą antypolską szczujnię TVN!!!Odp.Ci tylko na kilka tych BREDNI ktore napisales,bo szkoda czasu
  1-NIE jestem bankowcem
  2.-NIE jestem ubezpieczycielem
  3.-NIE mam wielkopowierzniowego sklepu
  4.NIE POsiadam galerii.
  5.itd itp
  6-do końca to są takie BANIALUKI że nawet szkoda czasu na ich czytanie.
  Pozdrawiam.

  18 59
 • ~olo-s 2019-09-05 20:05:55

  Kazo, nie ogladam zadnej telewizji, nie jestem za zadna partia, zdrowe myslenie plus podstawowa wiedza o ekonomii Ci sie kłania.

  44 12
 • ~Kwinto 2019-09-05 20:08:46

  Administracja! wywalcie stąd posty tego wariata kazo to jest temat o polityce czy ścieżkach? Czy rybniczanie wszędzie muszą czytać te brednie?
  Wracając do tematu!
  Czarny szlak za chłodniami dawno powinien być gdzieś przeniesiony. Jechałem tam tylko raz a w zasadzie niosłem rower w ręce bo było tam gorzej niż na wysypisku. Szlachta z familoków zrobiła sobie śmietnik, i chyba miejsce do posiedzeń jest tam więcej potłuczonego szkła niż w hurtowni butelek.
  Co do szlaku Paruszowiec - Kamien już o tym pisałem nie raz, ale ponoć to nie jest teren Rybnika. Ja już czasami wolę korzenie i piasek niż wysypany gruby ostry tłuczeń, po którym nie da się jechać. Tak było na początku w Gotartowicach szlak wzdłuż torów, teraz już się to trochę ujeździło.

  17 10
 • ~kazo64 2019-09-05 20:10:42

  Olo-s-Skopiowałeś 37 KŁAMSTW i nie podales ani jednego przykladu że PiS mi ukradl choc 1zl,a wczesniej pisales ze WSZYSTKICH okrada!!!
  A już napisać takie DYRDYMALY že PiS podniósl VAT lub odpowiada za oplaty parkingowe lub za wjazd do miast(gdzieś ty "tlumoku"to placil w pl.?) to można Cię z całą odPOwiedzialnością nazwac conajmniej niedouczonym patalachem a najgorzej PO prostu dywersantem i obcym agentem.

  10 44
 • ~olo-s 2019-09-05 20:11:41

  Aaa, jeszcze jedno, brednie piszesz, bo:
  1. Nie jestes bankowcem, ale przez ten podatek bank nalicza Ci wyzsze oplaty za prowadzenie konta
  2. Nie jestes ubezpieczycielem, ale przez ten podatek placisz wieksze skladki za wszelkiego rodzaju ubezpieczenia
  3. Nie jestes wlascicielem sklepu, ale przez ten podatek placisz wiecej w sklepach za towary, bo przeciez sklepy ze swojego tego podatku nie zaplaca
  Itp itd

  42 10
 • ~kazo64 2019-09-05 20:51:45

  Olo-s-No to już jest przesada abys Ty mi WCISKAŁ KIT że WIECEJ płacę za konto bankowe i ubezpieczenie .!!!
  WSZYSTKIE te oplaty mam TAKIE SAME od KILKUNASTU lat.!!!
  A o cenach w sklepach tak niskich jak w PL.teraz mogę tylko pomażyć.
  Więc lemingu te twoje brednie opowiadaj dzieciom w przedszkolu.

  6 41
 • ~olo-s 2019-09-05 21:04:31

  Kazo kto Ci robi zakupy? Bo chyba nie Ty? Mamy największą inflację od lat, wszytko wokół drożeje w zastraszającym tempie, zero przyjaciół poza granicami kraju, co konsekwencje będzie mieć już niedługo przy organizowaniu budżetu unijnego na następne lata, a co będzie mieć konsekwencje na nasze PKB. Nie ma to jak być ślepcem, fajne masz życie. Kończę, bo jak wspominał kolega powyżej to nie ten temat.

  31 7
 • ~przykopa 2019-09-05 21:13:01

  64" ciebie do reszty POwaliło ?.POjechałbyś do POznania. Tam na rejestracjach wszędzie tylko PO. To naprawdę ucieszyłoby twoje oczy.... w POznaniu nawet kler się zgodził by obniżyć ilość lekcji religi w szkole. Jako minister propagandy mniemanologii stosowanej. NaPISałbyś też o cenach jakie się zmieniły za poprzedniego rządu i obecnego .Już się cieszę na bełkot który bedę kontemplować :)

  8 7
 • ~Jacek Kałusek 2019-09-05 21:15:38

  Moim zdaniem władze Rybnika stawiając na ścieżki rowerowe w centrum, kontrapasy, asfaltowe ścieżki jak Żorska czy Raciborska i inne tego typu pomysły zupełnie zapomniały o istniejących od lat rewelacyjnych naturalnych ścieżkach rowerowych. 15 lat temu bez kontrapasu spokojnie i przyjemnie dojechałem do Żor ścieżką rowerową czy to przez Błonia czy przez Gotartowice. Teraz czytam, że drogi te są zaniedbane i mało przejezdne co zmusza do jazdy wzdłuż asfaltowej drogi. Chyba nie tędy droga.

  23 3
 • ~kazo64 2019-09-05 21:16:28

  Olo-s-"wszytko wokół drożeje w zastraszającym tempie, zero przyjaciół poza granicami kraju"

  "Masakra" jak ci te TVNy"wyprały mózg".Jeżdżę po calym świecie i takiego SZACUNKU I PODZIWU dla Polski NIE widzialem od kilkudziesieciu lat!!!Człowieku wylyż z tej Twojej ziemianki i przejedz się za obojetnie ktorą granice a POtem o cenach POgadamy bo to co widze to jesteś albo opłacanym agitatorem albo jeszcze do podstawowki chodzisz.
  Pozdrów NaPOleona.

  5 39
 • ~Arteks 2019-09-05 21:19:44

  @JacekKałusek - przecież pisze w artykule, że władze miasta nie są właścicielami terenów leśnych. Tam gdzie mogą to robią i to widać zarówno po ilości miejsc do jeżdżenia jak i po ilości rowerzystów w Rybniku których jest więcej niż w innych śląskich miastach bo jak jest infrastruktura - są rowerzyści. :)

  4 17
 • ~Kwinto 2019-09-05 21:38:30

  ~Jacek Kałusek ścieżka od Paruszowca do Żor nie jest zła, jechałem w tym roku może ze trzy razy. Też pamiętam ją ze starych czasów, teraz po wybudowaniu A1 trochę tam się pozmieniało. Fajnie też się jedzie od Szczejkowic do Przegędzy czarnym szlakiem, i dalej do Kamienia.
  Dzisiaj zrobiłem kółko od centrum przez Wielopole, Książenice, Ochojec, Stodoły, tutaj też szlak dobrze się trzyma, a jakaś większa kałuża to w końcu rozrywka rower nie może być za czysty.

  15 0
 • ~tf2 2019-09-05 21:48:07

  Leśna ścieżka to nie droga uprzywilejowana, rowerzysta ma uważać jadąc przez las na pieszych. To jest nawierzchnia wyasfaltowana na czerwono, zachęcająca do brawury wszelkiej maści kolarzy-amatorów w kasku i legginsach, jak w mieście - tylko rekreacyjna trasa w lesie. Korzenie, kałuże są więc jak najbardziej normalne i w takim celu wybiera się te trasy. Oczywiście drzewo trzeba usunąć a las to nie miejsce na śmieci.

  19 0
 • ~Arteks 2019-09-05 21:54:04

  @tf2 - rzeczywiście nie jest ale znajdzie się przykłady na to, że czasami Lasom Państwowym w niektórych miejscach zależy i potrafią zrobić całkiem przyzwoitą utwardzoną ścieżkę przez las. Przykład to Sumina-Gzel. Natomiast pamiętaj, że jeśli nie będzie dobrych ścieżek rowerowych przez lasy to wielu rowerzystów wybierze drogi dla aut - kierowcy się z tego ucieszą? Raczej nie.

  2 13
 • ~rosthost1 2019-09-05 22:27:12

  Ku... ryjek juz się zaczął.?????? Artykuł o ścieżkach a on o: "podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy". CUDOWNY KRAJ!!!!

  8 5
 • ~olo-s 2019-09-05 22:42:06

  Kazo jesli umiesz troche jezyka obcego to wejdz sobie na stronkę cnn, bbc lub jakikolwiek inny serwis zagraniczny i poczytaj co o Polsce piszą. Pozdrawiam serdecznie

  30 6
 • ~kazo64 2019-09-05 22:51:24

  Olo-s-CNN BBCto takie same" gadzinowki" jak tvn.Nie musisz mi POlecac lewackich tv bo jak Ci pisalem że od kilkudziesieciu lat pracuje w różnych krajach na 1/2 świata i ZNAM stosunek do PL.z autopsji i z kontaktów a nie od jakiegoś "Wielkiego Brata".

  5 34
 • ~polk 2019-09-06 06:06:37

  Do k.... nędzy to jest temat o ścieżkach czy o pacanach z popis?
  Jeden z drugim będzie się licytował która partia bardziej dyma obywatela a tymczasem dymają tak samo.
  Załóżcie sobie temat na forum i tam cieście smuty na wasze sprane mózgi, fanatycy pojechani.
  Do redakcji:
  Dlaczego nie usuwacie komentarzy nie na temat i pozwalacie spamować w komentarzach?!

  27 7
 • ~entropia 2019-09-06 09:16:24

  jeśli taka leśna ścieżka jest oznaczona jako "rowerowa" to powinno się o nią choć minimalnie zadbać, niektóre odcinki są tak kamieniste i pełne kolein że plomby wypadają z zębów, a wystarczyłoby sypnąć drobnym żwirem tam gdzie potrzeba, koszt niewielki a problem rozwiązany

  2 5
 • ~Zoltan666 2019-09-06 09:40:42

  kiedyś jadąc rowerem do lasu jeździło się po naturalnych ścieżkach po prostu wydeptanych czy wyjeżdżonych przez ludzi przez lata, potem ktoś wpadł na genialny pomysł żeby zawalić lasy jakimś pyłem z elektrowni i nasypać tłuczeń drogowy na wierzch - od tego czasu po lasach jeździ się jak po budowie. jadąc do lasu chciałbym doświadczyć natury licząc się z pewnymi niedogodnościami a nie jeździć rowerowymi autostradami pomiędzy drzewami.

  9 2
 • ~ulisses 2019-09-06 09:49:36

  Kazo64 czy z Tobą wszytko w porządku? Proszę Admina o jakąś interwencję, nie trzeba nam tu na forum drugiej Pawłowicz.

  16 3
 • ~sympatykrybnika 2019-09-06 10:11:31

  ~Zoltan666 – w lasach są naturalne ścieżki po prostu wydeptane czy wyjeżdżone przez ludzi przez lata oraz są drogi zawalone jakimś pyłem z elektrowni i nasypanym tłuczniem drogowym na wierzchu – drogi te są DROGAMI POŻAROWYMI, które muszą spełniać określone przepisami parametry.
  Nie trzeba wielkiego wysiłku aby jadąc do lasu móc doświadczyć natury nawet licząc się z pewnymi niedogodnościami a nie jeździć rowerowymi autostradami pomiędzy drzewami.

  5 1
 • ~kazo64 2019-09-06 13:29:55

  Ulisses i inn.Jak można byc tak naiwnym by nie widziec problemu że gdyby Tusk z Komorowskim oddali Lasy Panstwowe wzamian za roszczenia żydowskie 447?
  Pewnie gdyby PiS nie wygral wyborow w 2015r to ten artykul nie dotyczylby ścieżek leśnych ale OPŁAT za wstęp do lasu.Ciekawe co byś wtedy pisał?Pewnie że POlak zawsze mądry PO szkodzie.

  3 20
 • ~niuti 2019-09-06 18:55:45

  o matko litościwa. Czytam te niektóre komentarze i nic tylko płakać. A to korzenie przeszkadzają a to kamienie a to patyczek......litości to są trasy /ścieżki czy jak to tam zwał po lasach , polach itp.
  Jak ktoś sie boi o oponkę to albo niech se jeździ po asfalcie (DDR) albo wozi łateczki, pompeczkę i naprawia. Tudzież zawsze może zainwestować w porządną oponę.
  Co za ludzie.....to jak z tą historią o pewnym kolesiu co to kupił sobie na wsi ziemię i mu rolnik przeszkadzał co do pola o 5 jechał.
  Te trasy mają mieć jeszcze wiecej korzeni, kamieni i porządnie się ma człowiek zmęczyć , a nie asfalcik zaraz w lesie będzie. Już i tak częściowo ich przebieg jest zmieniony na niektórych odcinkach.

  8 1
 • ~ 2019-09-08 18:13:31

  arteks w lesie są korzenie to normalne idioto jak chcesz poruszać się w strefie komfortu to se korzystaj z kontrapasów aż cię ktoś tam pier.....e

  4 1
 • ~ 2019-09-10 00:34:05

  jakoś kiedyś nie było w lesie "dróg rowerowych" człowiek jeździl po różnych wertepach i bezdrożach rowerami o wiele bardziej prymitywnymi niż obecnie i jakoś nie było problemiu z "rozbiciem" roweru no chyba że komuś pękła na zawiasie rama w Wigry, ale one pękały także na asfalcie

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV?
Oddanych głosów: 2456