zamknij

Wiadomości

Motocykl pozostanie w szpitalu i będzie jeździł!

2012-11-16, Autor: Wacław Wrana
Politycy i samorządowcy z naszego regionu uzgodnili, że zakupiony w ramach publicznej zbiórki w Rybniku motocykl ratowniczy, zostanie włączony w struktury pogotowia ratunkowego. To oznacza, że sprzęt będzie mógł być dalej wykorzystywany w rybnickim szpitalu i dofinansowany z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, w tym sezonie motocykl stał w garażu, bo dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 twierdził, że jego użytkowanie jest niezgodne z prawem. Pojawił się nawet pomysł, aby maszynę przekazać policji, co oburzyło rybniczan, którzy wzięli udział w publicznej zbiórce na zakup motocykla.

Radny sejmiku i członek rady społecznej lecznicy – Grzegorz Wolnik zapowiedział wówczas, że podjęte zostaną kroki, aby znaleźć jakąś formułę prawną na dalsze funkcjonowanie motocykla przy szpitalu. W sprawę, prócz Wolnika, zaangażował się poseł Marek Krząkała, marszałek Adam Matusiewicz i wojewoda Zygmunt Łukaszczyk. Politycy i samorządowcy ustalili, że wdrożą u nas rozwiązanie, które z powodzeniem działa w województwie pomorskim. Motocykl zostanie więc włączony w struktury pogotowia ratunkowego. W praktyce oznacza to, że ratownik na motocyklu będzie mógł być częścią zespołu ratunkowego rybnickiego szpitala. To rozwiązanie otwiera też furtkę do finansowania motocykla z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Reklama

 

– W tej sprawie byliśmy już z dyrektorem szpitala w urzędzie wojewódzkim. Do załatwienia pozostają wszystkie biurokratyczne procedury. Jestem jednak dobrej myśli i wierzę, że w 2013 roku przynajmniej 3-4 miesiące w roku motocykl służył będzie rybniczanom – mówi Grzegorz Wolnik.

 

Z takiego obrotu spraw cieszy się inicjator akcji „Motocykl ratowniczy dla Rybnika” – Lech Gęborski. – Gdyby to rozwiązanie udało się wcielić w życie byłoby wspaniale - mówi krótko.

 

Czy obietnice polityków i samorządowców są zrealizowane będzie was na bieżąco informować.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~werkk 2012-11-16 07:59:12

  Ta wiadomość cieszy okazuje się ze zaangażowanie w sprawy naszych polityków może zrobić dużo dobrego. Oby tak dalej.

  0 0
 • ~ 2012-11-16 08:20:40

  a mnie raczej przeraza ze takie zdolniachy sa we władzach decyzyjnych,i dopiero zaangażowanie jakiegoś marnego polityka i strach przed ew. stratą posady,medialną burzą zmusza ich do ustępstw . i jakis półśrodków zeby ucichło.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2012-11-16 08:20:52

  to bardzo fajna wiadomość. Pozdrawiam pana Gęborskiego. Przy okazji panie prezydencie AF - w polskich przepisach i prawach jest tyle możliwości, że jak się chce to można.

  0 0
 • ~trend 2012-11-16 08:24:03

  widać, że doszli do bardzo odkrywczych wniosków i to w bardzo krótkim czasie. Można powiedzieć błysk intelektu. To chyba tylko u nas...

  0 0
 • ~werkk 2012-11-16 08:53:00

  Nie ważne czy powodem był strach czy problem lub raczej niechęć znalezienia prawnego sposobu uruchomienia motocykla, mnie cieszy ze będzie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem. Pieniacze darczyńców nie zostaną zmarnowane.

  0 0
 • ~ 2012-11-16 09:45:52

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~AlicjaeR 2012-11-16 10:08:34

  Nareszcie jakiś pozytyw. No to się dyrektorzyna szpitala zmartwi bo już podzielił skórkę na przysłowiowym niedźwiedziu :)

  0 0
 • ~ 2012-11-16 10:27:45

  No proszę, czyli jak się chce - to się da.. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy chcą wykorzystać motocykl ratowniczy dla Rybniczan, a nie sprzedać i podzielić pieniądze między sobą.. ;) Jestem pozytywne zaskoczona.. :)

  0 0
 • ~Med-Life 2012-11-16 11:52:28

  No wszystko fajnie, ale jest małe "ALE..." Nie wiem czy wiecie moi drodzy czytelnicy ale rybnickie pogotowie ratunkowe zostanie w przyszłym roku oddane z namaszczeniem przez Pana dyrektora WSS nr 3 (za totalną darmochę z całym sprzętem i pracownikami) firmie o nazwie Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach ... tak więc suma sumarum dyrektor pozbędzie się motocykla i nie będzie musiał go finansować

  0 0
 • ~werkk 2012-11-16 12:49:18

  ZUS już się cieszy bo jak będzie centrum ratunkowe w Jastrzębiu to nie liczcie że karetka przyjedzie na czas wiec śmiertelność się zwiększy i o to chodzi. Niech niektórzy z Was przypomną sobie jak chodzili z opaskami na rękach spali z encyklopediami pomiędzy palcami rąk zęby dostać odpowiedni rozstaw V o taka Polskę walczyliście na tym polega kapitalizm jedni żyją w przepychu bo byli cwaniakami i brali w swoje ręce to co nie było ich a teraz pilnują aby żaden inny nic nie wziął bo oni już mają. A obiecywali Wam cuda piosenki śpiewali podczas strajków na taczkach wywozili a dziś podkulili ogony i plączą.

  0 0
 • ~Atil 2012-11-17 08:36:42

  med-life słusznie zauważył. Niestety problem nie zostanie rozwiązany, a motocykl jezdzić nie będzie :(

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?
Oddanych głosów: 4288