zamknij

Wiadomości

Dyrektor szpitala już wie jak pozbyć się motocykla ratowniczego

2012-09-24, Autor: Wacław Wrana
Jerzy Kasprzak – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku znalazł sposób na to, jak pozbyć się motocykla ratowniczego, który ufundowali rybniczanie. Chce go przekazać rybnickiej policji. - To skandal – mówią krótko organizatorzy akcji „Motocykl ratowniczy dla Rybnika”.

Reklama

Uchwałę w sprawie przekazania motocykla będą dziś głosować członkowie Rady Społecznej szpitala. Uchwała to pokłosie faktu, że motocykl ratowniczy, który ufundowała społeczność Rybnika, od wielu miesięcy stoi nieużywany w garażu. Przypomnijmy, gdy stanowisko dyrektora lecznicy objął Jerzy Kasprzak, stwierdził, że ustawa o ratownictwie medycznym nie daje podstaw prawnych do użytkowania motocykla. Ponadto NFZ nie przekazał dodatkowych pieniędzy na funkcjonowanie motocykla.

Wygląda na to, że teraz dyrektor znalazł sposób jak pozbyć się motocykla. Czemu akurat chce go przekazać policji? Niestety, nie udało nam się uzyskać klarownej odpowiedzi. - Przed posiedzeniem Rady Społecznej oraz zakończenia rozmów z policją nie będę przekazywał żadnych informacji. Czy ja mam państwu milion razy tłumaczyć, że ustawa o ratownictwie medycznym nie dopuszcza motocykla do użytkowania?! - powiedział nam dziś rano przez telefon zdenerwowany dyrektor.

 

O nowy pomysł Jerzego Kasprzaka spytaliśmy członków Rady Społecznej szpitala z różnych środowisk politycznych. Wszyscy są zbulwersowani planami szefa lecznicy. - Nie znam uzasadnienia uchwały, ale pomysł wydaje się być absurdalny. O ile jeszcze zrozumiałe byłoby przekazanie motocykla straży pożarnej, o tyle nie wiem co z motocyklem miałaby robić policja – mówi Paweł Polok z Ruchu Autonomii Śląska.

 

- Ten dyrektor szpitala od początku nie miał pomysłu jak wykorzystać możliwości motocykla ratowniczego. Plan przekazania go policji to przejaw jego bezradności. Na takie rozwiązanie nie może być zgody – mówi Grzegorz Wolnik z Platformy Obywatelskiej.

Dyrektora Kasprzaka krytykuje również były wiceminister zdrowie, poseł PiS Bolesław Piecha. - Dyrektor nie może zasłaniać się ustawą o ratownictwie medycznym. Istnieje wiele innych sposobów na zagospodarowanie motocykla. Mógłby być na przykład wynajmowany do zabezpieczenia imprez masowych. Czy dyrektor nie czuje tego, że taki wspaniały sprzęt mógłby być mobilną reklamą szpitala? - pyta poseł.

 

O ile politycy krytykują plany dyrektora w dyplomatyczny sposób, o tyle w słowach nie przebiera pomysłodawca akcji „Motocykl ratowniczy dla Rybnika” Lech Gęborski. - To skandal i dowód na to, że „urzędas” może zniszczyć nawet najciekawszą inicjatywę społeczną. Czujemy się rozżaleni i oszukani, bo gdy zaczynaliśmy akcję, to szpital był jej partnerem strategicznym – mówi.

 

Lech Gęborski po raz kolejny przypomina również, że szefowie szpitali, którym zależało na motocyklu ratowniczym, znaleźli prawne możliwości do jego użytkowania. Takie motocykle jeżdżą w pogotowiach m.in. na Wybrzeżu i Legnicy.

 

Jaki może być finał sprawy? Dziś uchwałę w sprawie przekazania motocykla policji opiniować będzie Rada Społeczna szpitala. Opinia nie będzie jednak wiążąca, a ostateczna decyzja należeć będzie albo do dyrektora lecznicy, albo do zarządu województwa.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 42

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (46):
 • ~marekm71 2012-09-24 11:33:48

  W tym szpitalu obsługuje się pacjentów hurtowo. Zarażając jednego pacjenta od drugiego bakteriami występującymi tylko w szpitalach ponieważ personel nie zmienia rękawiczek, nie myje rak itd. Naraża się pacjentów na sepsę tylko dlatego że nie zachowuje się podstawowych warunków higienicznych. A Dyrektor niech się da zaorać skoro nie wie jak wykorzystać motocykla ratowniczego który może ratować życie. Oby kiedyś karetka do tego Pana nie zdążyła z powodu korków w mieście.

  0 0
 • ~marekm71 2012-09-24 11:37:37

  Chyba że Policja zamontuje na nim fotoradar i przyczynie się do tego że nie będzie wypadków w Rybniku wcale. Niech da SM Ci na pewno na nim założą fotoradar.

  0 0
 • ~halupczok1 2012-09-24 11:50:31

  Szanowni Państwo!!
  Byle problem i Pan dyrektor znajduje rozwiązanie o co wam chodzi, takiego fachowca powinno sie trzymać rękami- nogami -JAK GO BĘDĄ WYWALAĆ!! ,Panie Bolesławie P., prosze coć z tym fantem zrobić .Jedyna nadzieja teraz w Panu CZY NIE WIDAĆ GOŁYM OKIEM ,ŻE pAN dYREKTOR ROBI WSZYSTKO I DZIAŁA NA NIEKORZYŚĆ NASZEGO SZPITALA. CHCIAŁBYM ŻEBY MUSIAŁ KIEDYŚ SIĘ LECZYĆ W "SWOJEJ" PLACÓWCE CIEKAWE JAKIE BY MIAŁ PO TEM ZDANIE.
  LUDZIE Z TYM CZEBA COŚ ZROBIĆ!!!!!!

  0 0
 • ~ciekawe 2012-09-24 12:13:51

  Prawdą jest, że „urzędas” może zniszczyć nawet najciekawszą inicjatywę społeczną. Motocykl powinien zostać w szpitalu, a świta dyrektora Kasprzaka powinna wziąć się do roboty i poszukać prawnych możliwości finansowania. Jak pokazują przykłady jedni potrafią. Co do funkcjonowania szpitala. Ja akurat zdanie mam RACZEJ POZYTYWNE. Owszem nie jest to ideał (jak cały system służby zdrowia w Polsce), ale na prawdę nie ma co narzekać. Piszę to jako b. praktykant, b. pacjent oraz rodzina pacjenta. Mam porównanie z różnymi placówkami i wiem, że Rybnik nie wypada najgorzej - jak to opisuje marekm71. Bolączką leczenia NFZtowego jest tzw. "masówka". Bo liczą się punkty a nie pacjent. Szpital to firma a nie instytucja charytatywna.Coś można zrobić w ramach "nadwykonań", ale szpital nie dostaje za darmo np. środków opatrunkowych, specjalistów, itd. Mamy kapitalizm i wszystko kosztuje... Niestety w szpitalu najdroższy nie jest klient (pacjent), a lekarze. Zawód odpowiedzialny, ale w porównaniu do poziomy leczenia PRZEPŁACANY. Dorobili się pozycji i siedzą na stołkach - drenując budżety placówek medycznych. A potem nie ma na innych pracowników, pacjentów, sprzęt. Temat rzeka, ale nie ma jednoznacznego rozwiązania. Niestety!

  0 0
 • ~nairuk 2012-09-24 12:25:07

  a co ze sprzętem medycznym przekazanym do szpitala, on też zostanie zwrócony? Zakupiony sprzęt medyczny oraz wyposażenie dodatkowe motocykla wraz ze strojami motocyklowymi, kaskami i łączności zdecydowanie przewyższały wartość samego motocykla. Co z tym?

  0 0
 • ~WOLIM 2012-09-24 12:26:05

  Dyrektor pozbywa się Pogotowia Rat. - w przyszłym roku będzie WPR - więc utylizuje " zbędny" sprzęt. Kolejnym rozwiązaniem będzie propozycja przekazania motocykla pocztcie; skąd ONI ich biorą?

  0 0
 • ~p1chrunch 2012-09-24 12:33:08

  Fajny motocykl, mam malucha i chciałbym silnik z niego.

  0 0
 • ~karolVTEC 2012-09-24 12:46:11

  Trzeba być kretynem, żeby chcieć pozbyć się sprzętu, który mógłby uratować życie wielu osobom. Trzeba być też chamem, żeby nie docenić i wykorzystać tego, na co cały Rybnik się zrzucał. Ale tak to jest jak zarabia się więcej od przeciętnego obywatela, widzi się tylko swój stołek, a wszystkich innych ma się gdzieś.

  0 0
 • ~felix 2012-09-24 13:01:31

  Panie dyrektorze nieeeeee policji,tylko i wylacznie strazy wiejskiej , beda sobie robic wycieczki do lasu:)

  0 0
 • ~blitz 2012-09-24 13:09:24

  Rozpieprza mnie że ten koleś może sobie bezkarnie rozporządzać naszymi pieniędzmi!!!! Tak, naszymi, bo to rybniczanie zrobili "ściepę" na ten motor i wkładaliśmy w to pieniądze świadomie popierając ideę! a teraz gość przychodzi i sobie rozporządza co jemu się podoba z tym motorem! to niech go sprzeda i odda nam pieniądze, a my zrobimy nową zrzutę np. na sprzęt dla straży pożarnej, a nie on bedzie decydował na co nasz wkład pójdzie

  0 0
 • ~Benq 2012-09-24 13:26:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~ 2012-09-24 14:20:14

  To jest P*****e -.-' ktoś dał pieniądze na motocykl a oni chcą go tak o oddać , to jest co najmniej dziwne.

  0 0
 • ~klapek_18 2012-09-24 14:25:57

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~werkk 2012-09-24 14:26:36

  Rybniczanie powinni jak najszybciej pozbyć się dyrektora dla dobra szpitala. co do motocykla ratowniczego to funkcjonuje bardzo dobrze w Krakowie wystarczy ich zapytać jak to Oni zrobili.Co do decyzji komu dać motocykl to dyr. szpitala nie ma nic do decydowania

  0 0
 • ~Maniak 2012-09-24 14:55:40

  Widocznie Pan Dyrektor nie jest zbyt bystry, nie potrafi kombinowac i w takim razie nie nadaje sie na takie stanowisko. Jezeli gdzie indziej sie dalo to dlaczego nie mozna w Rybniku. Nie wymagam juz od tego Pana zeby sam znalazl rozwiazanie bo to go przerasta ale mozna przeciez zapytac w innych miastach jak rozwiazano problem. Pozatym jest to kpina z rybniczan ktorzy sie na ten pojazd zrzucili. Moze kiedys w tym bandyckim kraju urzedasy beda w koncu odpowiadac za swoje decyzje !

  0 0
 • ~rybnik moim miastem 2012-09-24 15:03:52

  Panie dyrektorze jest pan niedouczony! otóż ustawa o Państwowym ratownictwie medycznym przewiduje zespoły ratunkowe składające się z określonej ilości osób, dysponujących określonym środkiem transportu. Jak dotąd motocykl poprzedzał przyjazd karetki, która i tak na miejsce zdarzenia udawała się w ślad za motocyklem. Zadaniem lekarza-motocyklisty było jak najszybsze dotarcie do wypadku i udzielenie pomocy, co jednak w żaden sposób nie wpływało na konieczność przyjazdu karetki. Nie widzę zatem niezgodności wykorzystania motocykla z powołaną przez pana ustawą. Hmm a może by tak pana Dyrektora oddać w ręce policji co? jakiś paragraf by się znalazł...

  0 0
 • ~Rexio 2012-09-24 15:40:42

  Bardzo proszę mojego Przedmówcę "Rybnik moim miastem" o kontakt ze mną na mail: ppolok@szkoalk.rybnik.pl w spr. interpretacji Ustawy o Ratownictwie Medycznym. Pozdrawiam, Paweł Polok

  0 0
 • ~pit75rk 2012-09-24 15:54:26

  Ten pan nadaje się do przesłuchania przez prokuraturę w sprawie sprzeniewierzania publicznych środków. Motocykl nie jest jego własnością. Na taczkę z tym panem. Na ortopedii wszyscy na niego narzekali więc nie rozumiem dlaczego został dyrektorem tej placówki. Mam nadzieję że pan to czyta panie Kasprzak, jest pan niekompetentnym i nieudolnym człowiekiem, który dzięki znajomością awansował w całej swojej karierze a nie za osiągnięcia w pracy bo tych pan po prostu nie posiada. Stażyści w tym szpitalu mają więcej wiedzy i umiejętności klinicznej niż pan, bo pracują uczciwie a nie przychodzą z łaski na 2 godziny do przychodni i do domu lub do szpitala się wyspać a inni niech pracują.

  0 0
 • ~Wyborny 2012-09-24 15:58:43

  I znowu dowod na traktowanie ludzi jak przedmioty... !!! Liczy sie zysk,a nie czlowiek i jego zycie !!! Cala sluzba zdrowia jest chora.Najlepiej swiadcza o tym kolejki do lekarzy... I te nieszczesne kontrakty.Ale prywatnie jest ok,a chorzy,czasem biedni, placa.Czyli komuno wroc !!!

  0 0
 • ~pit75rk 2012-09-24 16:09:04

  Ja bym proponował lekarzom ratownikom zabrać ten motor i ukryć go gdzieś przed pazernością tego pana. A niech szuka wiatru w polu. To my, mieszkańcy ufundowaliśmy ten sprzęt i to my będziemy decydowali gdzie on trafi a zdecydowaliśmy że ma służyć nam mieszkańcom a nie jakiemuś felczerowi. Ten sprzęt miał służyć do jak najszybszego dotarcia do potrzebujących i udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej zanim przyjedzie karetka ale temu ........ to się nie podoba. No ale to nie z jego kieszeni został zakupiony sprzęt więc myśli że może wszystko bo w Polsce żaden urzędnik nie musi odpowiadać za swoją głupotę i bezmyślne decyzje, przynoszące straty w setkach tysięcy.

  0 0
 • ~AlicjaeR 2012-09-24 17:02:42

  Ten dyrektorzyna -lakarzyna , powinien odejść . TO NAJGORSZY GNIOT JAKI MÓGŁ DOSTAĆ OD LOSU RYBNICKI SZPITAL ...MOWA O DYREKTORZE. MOTOCYKL RATUNKOWY TO DAR OD LUDZI DLA LUDZI I NIE JEMU O TYM DECYDOWAĆ . Ten facet powinien za swoje te i inne decyzje wrócić sobie do jastrzębia

  0 0
 • ~figop 2012-09-24 17:53:48

  Moim zdaniem dyrektor szpitala ma G do gadania co do sprawy motocykla. Jeżeli sa takie a nie inne przepisy zabraniające motocyklowi brania udziału w ratownictwie, motocykl powinien wrócić do pomysłodawców inicjatywy, czyli np. do Pana Grzegorza Wolnik oraz Rybniczan. Dziwi mnie sprawa, ze szpital przyjął motocykl jak dobrze wiedział że go używać nie będzie. Pomysłodawcy idei przeprowadza małe referendum na stronie jednym z portali społecznościowym i się ustali wzajemnie co z motocyklem zrobić

  0 0
 • ~figop 2012-09-24 18:03:43

  A tak szczerze mówiąc to nie chodzi o przepisy, tylko chodzi o kase. Jak wiemy obecny dyrektor kiedy objął te stanowisko, rozpoczął cięcia finansowe. Motocykl dla nie go jest nie rentowny. Na miejsce wypadku jedzie motocykl a następnie karetka, taniej jest jak pojedzie sama karetka, motocykl trzeba opłacać, trzeba wlać do baku paliwo, opłacić ratownika/motocyklistę. „Panie Marianie, to nie są tanie rzeczy” jak powiedział Ferdek

  0 0
 • ~michal169 2012-09-24 19:31:52

  TEN MOTOR MIAŁ RATOWAĆ ŻYCIE A NIE WLEPIAĆ MANDATY - nie na to zbieraliśmy!!!

  0 0
 • ~Max 2012-09-24 19:36:23

  Ten szpital jest jednym z najgorszych w regionie!!A motocykl jest własnością mieszkańców Rybnika, więc nie może,szanowny pan dyrektor,swobodnie nim rozporządzać....Zmienić dyrektora!!!!

  0 0
 • ~ 2012-09-24 20:12:48

  a może lepiej dla funkcjonowania szpitala i ratowania ludzi pozbyć się Pana Dyrektora

  0 0
 • ~conda 2012-09-24 20:21:32

  Wstyd mnie za takiego "dyrektora"...

  0 0
 • ~ 2012-09-24 20:34:54

  Szkoda , że dyrektor tego wszystkiego nie przeczyta.
  Mam też pomysł jak się pozbyć motocykla - w następną niedziele jest bazar we Wrocławiu, można go tam sprzedać ( w całości lub w częściach - mogę go nieodpłatnie rozebrać ) i wszystkim darczyńcom którzy się mniej lub bardziej hojnie dołożyli do niego oddać wszystko co do złotówki. I tu jest możliwość wykazania się zdolnościami przywódczymi i organizacyjnymi dyrektora Jerzego Kasprzaka - trzeba tylko zorganizować akcję oddania pieniążków wszystkim którzy "zainwestowali " w życie, być może w swoje, bądź swoich bliskich w Motocykl Ratunkowy ! Życzę zdrowia Panie Dyrektorze, bo jak go braknie...

  0 0
 • ~ 2012-09-24 20:55:44

  hehe, rozwaliła mnie ta paczka Marlborasów na biurku pana dyrektora :) ciekawe czy kopci na terenie szpitala...

  0 0
 • ~Jan R. 2012-09-24 21:23:39

  Mój szwigerfater godali tak: "jak ktoś mo broda to gańbuje sie, żeby pokozać swoja gymba i zawsze mo cosik do ukrycio". Ja mu nie wierzyłem i się z nim kłóciłem, ale im bardziej nabieram lat to przekonuję się, że coś w tym jest.

  0 0
 • ~swistak 2012-09-24 21:44:58

  a ja wiem jak pozbyć się dyrektora.Oddaj kasę tym co walczyli dla Nas !

  0 0
 • ~grazka 2012-09-24 21:59:50

  Jestem żoną jednego z organizatorów akcji i wielokrotnie byłam świadkiem, jak i mój mąż, i jego koledzy z BRACTWA KURKOWEGO poświęcali swój wolny czas, organizowali zbiórki, jeździli wszędzie tam, gdzie mogli spotkać ludzi dobrej woli. Wkładali w to wszystko mnóstwo serca i zaangażowania. Ciułali grosz do grosza i po każdej akcji liczyli, ile im jeszcze brakuje. Serce się kraje, jak widzę, że to wszystko poszło na marne. Pozrowienia dla pana dyrektora.

  0 0
 • ~smr 2012-09-24 22:16:32

  Ciekawe skąd wzięli tego Kasprzaka, jak taki typ może być dyrektorem, bo wypowiedziach tego pana to moim zdaniem nie nadaje się nawet na sprzątacza tego szpitala, skąd się tacy biorą ....

  0 0
 • ~cige 2012-09-24 22:29:58

  Mr HYDE rybnickiego szpitala..........swoje auto to se możesz oddać ale nie coś, co jest darem społeczeństwa obywatelskiego! Jak nie umiesz myśleć to do miotły!!!

  0 0
 • ~roy 2012-09-24 22:41:20

  To dziwne, motor ratowniczy funkcjonuje w Krakowie jak już ktoś powiedział więc dlaczego nie można wyszkolić jakiegoś sanitariusza, który by go używał, są to aż takie koszta? O co tu chodzi? I co to za pomysł oddać coś co nawet nie miało szansy być wypróbowane. Mam wrażenie że z zdjęcia patrzy na mnie nie dyrektor ale jakiś dziadek, który cierpi na demencję starczą. Boże uchowaj nas przed szpitalami i urzędasami, którzy organizują nam życie, aby żyło nam się lepiej. Z taką metodyką działania ja też mogę zostać dyrektorem! Ba! Każdy może, nawet pani Krystyna z gazowni. Żal.pl

  0 0
 • ~Piachu74 2012-09-24 22:54:49

  Już z twarzy tego d... yrektora widać, że jest pozytywnie nastawiony do życia i z pewnością znajdzie sposób, by motocykl jeździł zgodnie z przeznaczeniem;)

  0 0
 • ~ 2012-09-25 00:47:58

  Polok to dopiero dowalił! " O ile jeszcze zrozumiałe byłoby przekazanie motocykla straży pożarnej, o tyle nie wiem co z motocyklem miałaby robić policja". :)) no coż panie Polok, z Pana wypowiedzi wynika, że jednak niewiele Pan wie...

  0 0
 • ~mawi 2012-09-25 02:06:52

  To, co przeczytałem jest po prostu - bardzo przykre.... Przez dwa kolejne lat towarzyszyliśmy inicjatywie Bractwa Kurkowego (wspieranego w owym czasie przez dyrekcję Szpitala i Włodarzy Miasta Rybnika).... Nasz udział w zakupie motocykla jest niewielki - ok. 2% jego dzisiejszej wartości.... Ale... to było- nie było NASZ WKŁAD... a my sobie po prostu nie życzymy, by został zmarnotrawiony.... Jeśli obecny dyrektor szpitala w Orzepowicach uważa, że motocykl na nic się w Szpitalu nie przyda... i ma zamiar komuś go darować... - to "nie ma sprawy".... Wystarczy, że zwróci nam ok. 2.500,00 zł, ... a potem - niech sobie robi z tym motocyklem, co chce.... Proponuję, by z taką - jak nasza - "propozycją" wystąpili kolejni darczyńcy....

  0 0
 • ~goliat 2012-09-25 04:48:50

  Jak to jest, przychodzi gorolo z Jastrzębia i zaczyna się panoszyć nie na swoim terenie? Tam z przychodniami nie dał rady a teraz jeszcze tu szpital wykończy. A my się tak damy ! Powinno być tak jak kiedyś na taczkę z g..... i za granice miasta.

  0 0
 • ~jeff 2012-09-25 11:26:50

  no ja myśle że motocykl powinna dostać policja bo napewno jes szybki niech więc wezmą sie za tych wszystkich idiotów co szaleją po mieście DAWCÓW i wtedy w szpitalu bedzie mniej pacjętów z wypadków!!! POZDRAWIAM.

  0 0
 • ~gema 2012-09-25 15:09:53

  Szlak mnie bierze jak to widze tyle czasu rybniczanie robili skladke na ten motocykl tyle akcji w tej sprawie czy wtedy nie wiedziano ze ratownictwo medyczne nie moze kozystac z motocykla chyba nas oklamano nas rybniczan mowiono nam ze w innych miastach to sie sprawdza i nas przekonali to byla moja ostatnia skladka na taka akcje w rybniku A motocykl sprzet do szpitala motocykl na allegro a pieniadze ze sprzedazy na dom dziecka i po sprawie a panu "dyrektorowi" kij w oko niech se zadzi o !!!

  0 0
 • ~Teddy 2012-09-25 16:41:06

  Wypieprzyli starego grzyba na rok przed emeryturą z Jastrzębia bo rozpierdolił szpital w Jastrzębiu, to go wzięli żeby rozpierdolił i rybnicki szpital, który już zrujnowali kolesie Fudalego z Raciborza !!!! Cisnąć kasę doktorkom którzy przychodzą na dyzury nocne i płacić im po 40 tys wynagrodzenia to ma pieniądze, ale na papier toaletowy dla pacjentów już nie ma. Trzeba mieć swój. no tak jakby trezba było wycierać wszystkie sraczki po tym żarciu co to firma kateringowa obsługuje (zupy rozcieńczane surową wodą, na sniadanie 4 kawałki bułki kanapkowej + kawałek zielonego ogórka) to faktycznie może majątek stracić.

  0 0
 • ~tomekrybnik 2012-09-25 23:57:17

  A nie mówiłem,że to lipa . To są moje wycinki słów z 2010r(jak obszernie krytykowane): „.. uważam ,że nie jest to dobry pomysł.Raczej zachcianka bractwa kurkowego,które by zaistnieć właśnie ten "słuszny społeczeństwu"cel wybrała.... Szpital musi na każdej zmianie zatrudniać motocyklistę... i tak wysłać trzeba będzie karetkę bo jeśli cokolwiek się komuś stanie ...Motocykli ratunkowych jest w kraju kilka i ta liczba świadczy o tym ,że nie jest on traktowany jako niezbędny środek przy pomocy osobą w wypadkach drogowych....Sprzęt drogi w utrzymaniu to chyba bractwo kurkowe będzie dalej sponsorowało serwis za datki na słuszny cel. I kto będzie płacił na tak drogą zabawkę?...Proponuje zbieranie przez braci kurkowych kasy na helikopter ratowniczy. Doleci jeszcze szybciej niż dojedzie motocykl,jest obsadzony pełną załogą i może zabrać pokrzywdzonych do dowolnego szpitala.Takich sprzętów tez jest kilka w kraju więc teraz kolej na Rybnik. ...pomagajcie konkretnym ludziom a nie gdybajcie nad drogim motocyklem...Proponuje nową zbiórkę dla bractwa ...defibrylator na każdym skrzyżowaniu... niech Rybnik będzie pierwszy...” No i 130 tysięcy ( wartość pierwotna plus koszty utrzymania przez dwa lata) stoi w garażu bo ktoś chciał zabłyszczeć na akcji społecznej.Można było sponsorować np. leczenie dzieci ,ale Gębowski nie mógł by wtedy w pierwszym szyku przez miasto jechać z nowym motorkiem i być długo ( przed,w trakcie i po akcji ) medialnym za Wasze pieniążki

  0 0
 • ~koszmarnik 2012-09-30 17:50:19

  Ciekawe kto w końcu przyjrzy się panu Kasprzakowi i jego machlojkom,wyrzucili go z poprzedniego szpitala w Jastrzębiu za wałki to dali go do Rybnika. Zobaczycie że doprowadzi szpital do bankructwa i w konsekwencji do prywatyzacji a co za tym idzie? Kasa,kasa,kasa. Dlaczego nikt się nie interesuje takimi rzeczami? Jdyny szpital w mieście a już ma zamnkniętych kilka oddziałów które były jedyne w okolicy. Z dzieckiem będziesz teraz pylać chyba do Pana Boga.

  0 0
 • ~koszmarnik 2012-09-30 17:51:20

  Nie wspomne że obsadził kolegami co ważniejsze stanowiska.

  0 0
 • ~krycha46 2012-10-02 10:14:44

  Byłam w tym szpitalu w lipcu i nie podoba mi się decyzja dyrektora o zniesieniu przepustek.Przecież to jest nieludzkie.Są czasami tak ważne sprawy życiowe,że ta przepustka musi być.Mam zamiar złożyć zażalenie do Rzecznika Spraw Pacjenta.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1606