zamknij

Wiadomości

Mobbing w straży miejskiej? Strażnicy wydali oświadczenie

2024-04-04, Autor:  bf

Straż Miejska w Rybniku wydała dzisiaj oświadczenie związane z wczorajszymi słowami Tomasza Pruszczyńskiego, który wspomniał o mobbingu w tej jednostce. - Postanowiliśmy stanowczo zaprotestować i wyrazić swój sprzeciw – czytamy.

Reklama

Przypomnijmy, wczoraj Piotr Kuczera zorganizował briefing prasowy, na którym poinformował, że wygrał proces wyborczy z Tomaszem Pruszczyńskim. Oczekuje teraz na jego przeprosiny i sprostowanie informacji »P. Kuczera czeka na przeprosiny od T. Pruszczyńskiego. Ten odpowiada: jest kłamcą«

Z kolei lider Lepszego Rybnika przyznał, że nie było sprawy o mobbing, „bo wszystko było zatajane”. Poruszył też inny wątek.

W międzyczasie wyszła sprawa o mobbing w straży miejskiej. Sprawa jest z czerwca zeszłego roku. Pan prezydent jest kłamcą i słabym managerem. Jeżeli wygram wybory, tego sytuacje nie mogą mieć miejsca. Sprawy nie mogą być zatajane – dodał.

Dzisiaj (4 kwietnia) Straż Miejska w Rybniku postanowiła odnieść się do tej sprawy:

"Oświadczenie

Wczorajsze wystąpienie Pana Tomasza Pruszczyńskiego, kandydata na Prezydenta Miasta Rybnika z ramienia KWW Lepszy Rybnik zobligowało nas do wydania oświadczenia w sprawie agresywnej, nieczystej oraz odbiegającej od wszelkich norm etycznych kampanii wyborczej.

Postanowiliśmy stanowczo zaprotestować i wyrazić swój sprzeciw wobec prezentowanej postawy jednego z kandydatów.

Tego typu działania godzą w dobre imię nas, pracowników Straży Miejskiej w Rybniku. Podważają zaufanie społeczeństwa, które nasi strażnicy zdobywają swoją ciężką pracą każdego dnia.

Odnosząc się do poruszonej kwestii byłej funkcjonariuszki naszej formacji, informujemy, że zostały wdrożone wszelkie możliwe narzędzia sprawdzające i nie potwierdzono zaprezentowanych zarzutów, a poza oskarżeniami w sferze medialnej nie zostały one zgłoszone żadnym organom przez osobę zainteresowaną.

Warto wspomnieć, że rzetelność i uczciwość dziennikarska wymaga również umożliwienia drugiej stronie przedstawienia swego stanowiska, tak by czytelnik mógł sam ocenić sytuację. Zatem publikowanie dokumentów, będących oskarżeniem jednej strony, bez możliwości ustosunkowania się do nich przez drugą stronę uważamy za niedopuszczalne i godzące w dobre imię naszych pracowników, będące tym samym naruszeniem ich dóbr osobistych oraz dobrego imienia naszej jednostki.

Nie będziemy biernie patrzeć na tego typu praktyki i podejmiemy wszelkie czynności prawne w celu ochrony dobrego imienia naszej jednostki i wszystkich pracowników."

Oceń publikację: + 1 + 83 - 1 - 45

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~rosthost1 2024-04-04
  18:00:50

  47 18

  Straż Miejska jeżeli będzie sie broniła tak jak mieszkańców z pijakami, chuliganami, wandalizmem to padnie tak szybko jak Kuczera jadąc z promilami.

 • ~zbik 2024-04-04
  19:35:31

  44 21

  Kolejna corka miasta Rybnik ktora powinna zostac zlikwidowana.
  Co oni potrafia dobrze robic ,to tylko mandaty wsadzac za szybe i sledzic monitoringiem niepelnosprawnych.

 • ~corona 2024-04-04
  21:22:11

  35 19

  Ok, baba się zwolniła lub też ją zwolnili, sprawy nie było. Można zamknąć temat. Jak nic owa sytuacja była bo pamiętam jak dziś to poruszenie.
  Panie Kuczera. Rybniczanie nie zapomną Panu narażenia nas wszystkich na niebezpieczeństwo na drodze którym był Pan sam, prowadząc pojazd po spożyciu alkoholu.

 • ~tommi 2024-04-05
  06:05:29

  20 13

  Zbik, a czego więcej oczekiwać? wystawiają mandaty tym którzy źle parkują, wiec wypełniają zadanie do czego zostali powołani. Krytykuje to tylko osoba, która tego dokonała wiec nie nalezy mieć pretensji, w wprost przeciwnie
  moim zdaniem wykonują swoją pracę wystawiając mandaty za parkowanie, za spożywanie w miejscu publicznym czy śmiecenie.
  nie zgadzam się z działaniem gdy używali fotoradarów, to nie ich zadanie,
  swoją służbą odciągają policję od spraw porządkowych, które z powodzeniem straż może realizować.

 • ~Lepszyrybnik.pl 2024-04-05
  06:20:57

  16 32

  Czyli znów próba odwrócenia uwagi od głównego tematu. Mobbing w urzędzie i jednostkach podległych miastu występował, a prezydent Piotr Kuczera wiedząc o tym nie reagował. Na tym się skupmy i proszę nie straszyć nas sądami, nie rusza nas to. Jak wygramy wybory powołamy komisję i zadbamy o ofiary mobbingu. Urzędnicy muszą w pracy czuć się bezpiecznie, a atmosfera pracy musi się zdecydowanie poprawić.

 • ~rosthost1 2024-04-05
  09:20:49

  16 1

  ~tommi - za spożywanie w miejscu publicznym. Straż Miejska wyłapuje tych z jednym piwem w dni robocze. Wtedy gdy jest największy problem - weekend, jeden patrol i człowiek już się nie czuje bezpiecznie.

 • ~exx 2024-04-05
  09:27:28

  9 5

  "Warunki na zgrupowaniach miałyśmy dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!"
  Jakoś tak to leciało Pioter?

 • ~RemiKom86 2024-04-05
  10:46:54

  24 0

  “(…) próba odwrócenia uwagi od głównego tematu “.
  Zgodzę się, z tym że ze strony Lepszego Rybnika, który, dość perfidnie zresztą, trudną sprawą mobbingu próbuje zasłonić swój brak jakiegokolwiek sensownego pomysłu na kampanię i to, że nie mają żadnego programu, jak rządzić po ew wygranej, bo to, co zaproponowali w trakcie kampanii, to miałkie i wyprane z konkretów puste obietnice obliczone chyba na zasadę „ciemny lud to kupi”.
  Cały Lepszy Rybnik rysuje się jak towarzystwo wzajemnej adoracji, które zapętlone w narzekaniach swojej banieczki wykoncypowało sobie, że „weźmie władzę w Rybniku”, licząc na to, że po 2 kadencjach ludzie będą zmęczeni Kuczerą, który siłą rzeczy przez te lata popełnił sporo błędów, naraził się wielu ludziom, i dadzą się kupić niejasnymi obietnicami. Brakło chyba refleksji nad starym kupieckim powiedzeniem, że „jeden niezadowolony klient robi większy szum niż 10 zadowolonych” i pominęli to, że choć w banieczce sobie utyskiwali, że w komciach pod wybranymi artykułami szło narzekanie to niekoniecznie musi się to przekładać na realne poparcie wśród ludzi spoza tej grupy.
  Więc uchwycono się mobbingu i mocno wybiórczo przedstawia się, się informacje, w tendencyjny sposób manipuluje faktami, licząc chyba właśnie na to, o czym Kuczera wspomniał – rzucamy błotem, zawsze się coś przyklei, najwyżej później się przeprosi – po fakcie i po cichu.

 • ~zbik 2024-04-05
  12:48:32

  7 5

  Tommi w tym miescie chyba kazdy mial do czynienia ze straza miejska i nie wiem czy sa zadowoleni z ich dzialania.
  Ich pomoc polega na tym ze w wiekszosci jak dochodzi do konkretnego zdarzenia to tlumacza ze nie maja takich uprawnien jak policja i nie potrafia pomoc.
  Z kolei dzwoniac na dyzurke dowiadujemy sie ze patrol jest zajety i nie interweniuja albo przyjezdzaja po zdarzeniu.W soboty i niedziele nie pracuja a by najmniej patrole.
  W ten sposob obciazajac budzet miasta.

 • ~Abisall 2024-04-05
  13:43:52

  6 1

  @~zbik Ot, ciekawe
  Kiedyś miałem pogląd że SM powinna być zlikwidowana
  Później uznałem że skoro już jest to trzeba ją zatrudniać i zacząłem dzwonić z każdym problemem którego rozwiązanie leży w ich kompetencjach - głównie pijusy i debile którzy uważają że mogą parkować po uważaniu
  I właśnie sprawdziłem że od stycznia 2023 do dziś dzwoniłem tam 7 razy i w sumie raz nie podjęli interwencji - w styczniu tego roku w sprawie panamery zaparkowanej na przejściu dla pieszych

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 866