MKKS Rybnik z piątym zwycięstwem z rzędu

2023-02-16, Autor:

W 22. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik pokonali na wyjeździe GTK AZS Gliwice 92:77. Było to ich piąte zwycięstwo z rzędu.

Spoglądając w protokół wyjazdowego meczu MKKS-u Rybnik z GTK AZS-em Gliwice łatwo zauważyć naprzemienne serie punktowe obydwu drużyn. Falowanie wyniku i ciągła walka – to dobrze opisuje przebieg spotkania. Spotkania, które rozpoczęło się od 12:4 dla gospodarzy, którzy w swych szeregach mają wielu młodzieżowych reprezentantów Polski. Po upływie kilku chwil rybniczanie odpowiedzieli na mocną serię przeciwnika, ale pierwsza kwarta zakończyła się ich porażką 16:23.

Druga kwarta to czas, w którym MKKS mobilizuje się i pokazuje dużo skuteczniejszą koszykówkę. Osiąga nawet 9 punktów przewagi. Słabsza końcówka powoduje jednak, że na przerwę schodzi mając jedynie niewielką zaliczkę przy prowadzeniu 44:41.

Początek trzeciej kwarty przyniósł doskonałe otwarcie MKKS-u. Po zespołowej akcji trójkę trafił Igor Lewandowski. Następnie kilka dobrych akcji, głównie z Kacprem Wydrą, zanotował kapitan Adam Anduła. W tym właśnie momencie nastąpiła przerwa na żądanie dla gospodarzy i całkowicie zmienił się obraz gry. W szeregach rybniczan nastąpiło rozluźnienie, a gospodarze wskoczyli na wyższy bieg. Efekt – MKKS przegrywał po trzech kwartach 60:62.

W ostatniej części rybniczanie nie potrafili znaleźć sposobu na rywali, którzy przez dłuższą część czwartej kwarty prowadzili kilkoma punktami. Szczęśliwie dla rybniczan sytuacja odmieniła się w ostatnich minutach. Grę wziął na siebie Kacper Wydra, a reszta zespołu poszła jego śladem. Ostatnie dwie minuty to już popis MKKS-u, który skutecznie bronił, a trzy kolejne rzuty za 3 punkty trafili Kacper Wydra, Marcin Kosiorowski i Piotr Kawczyński, pieczętując zwycięstwo 92:77. Warto podkreślić, że ostatnią część spotkania rybniczanie wygrali aż 32:15.

Liderem zdobyczy punktowych w tym spotkaniu w naszych szeregach był Igor Lewandowski, który do 26 punktów dołożył jeszcze 6 zbiórek. Double double zaliczyli Kacper Wydra, który na swym koncie zaliczył 22 punkty i 10 zbiórek, a także Adam Anduła, który zanotował 23 punkty i zebrał 15 zbiórek. Bliski podwójnej zdobyczy był Marcin Kosiorowski, który ostatnio pobija własne rekordy zebranych piłek – tym razem było ich aż 10, a do tego dołożył 9 punktów. Dobre statystyki zanotował także Piotrek Kawczyński, który trafił 10 punktów i miał 8 zbiórek.

W następnej kolejce MKKS podejmie Basket Hills Bielsko-Biała. Mecz w hali rybnickiego Ekonomika odbędzie się w sobotę 18 lutego o godzinie 18:00. Jego stawką będzie 6. miejsce w ligowej tabeli.

GTK AZS Gliwice – MKKS Rybnik 77 : 92 (23:16, 18:28, 21:16, 15:32)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt; Marcin Kosiorowski 9 pkt, 10 zb; Piotr Kawczyński 10 pkt, 8 zb; Adam Anduła 23 pkt, 15 zb; Kacper Wydra 22 pkt, 10 as; Szymon Kukuczka 0 pkt, 5 zb; Igor Lewandowski 26 pkt, 6 zb; Kacper Szybiński, Adriań Ścieszka 2 pkt; Karol Rakszawa