MKKS Rybnik z ósmym zwycięstwem w tym sezonie. W środę mecz z Niedźwiadkami

2023-11-11, Autor:

W 9. kolejce II ligi MKKS Rybnik zmierzył się na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli, KS 27 Katowice.

Niepokonany w tym sezonie MKKS Rybnik wybrał się dziś do Katowic na mecz z KS 27. Gospodarze, którzy do tej pory wygrali tylko raz, zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Pomimo tego, że rybniczanie byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, musieli się trochę napracować, żeby wywieść z Katowic 2 punkty.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Przez chwilę gospodarzom udało się nawet objąć 3-punktowe prowadzenie 10:7. Końcówka pierwszej kwarty to jednak zdecydowana przewaga MKKS-u i jego zwycięstwo 21:15.

W drugiej kwarcie katowiczanie długo dotrzymywali kroku przyjezdnym i w pewnym momencie przegrywali tylko 3 oczkami 33:36. Jednak kolejny zryw rybniczan sprawił, że to oni schodzili na przerwę z 10-punktowym prowadzeniem 45:35.

Trzecią kwartę od mocnego uderzenia rozpoczęli rybniczanie, którzy zdobyli 9 punktów z rzędu. KS 27 nie dał jednak za wygraną i tę część gry zakończył remisowo 19:19.

Ostatnie 10 minut to kontrolowanie przez MKKS wypracowanej przewagi, która na sam koniec wyniosła 13 punktów. Rybniczanie wygrali 89:76 i nadal mogą cieszyć się z kompletu zwycięstw w tym sezonie. W Katowicach do zwycięstwa poprowadził ich Adam Anduła, zdobywca 20 punktów.

W następnej kolejce MKKS zmierzy się przed własną publicznością z Niedźwiadkami Chemart II Przemyśl.

Mecz odbędzie się w hali rybnickiego „Ekonomika” w środę 15 listopada o godz. 19:00.

KS 27 Katowice – MKKS Rybnik 76:89 (15:21, 20:24, 19:19, 22:25)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 6, Marcin Kosiorowski 13, Piotr Kawczyński 14, Adam Anduła 20, Kacper Wydra 13, Jan Czorny 0, Karol Jagoda 14, Adrian Ścieszka 9, Dawid Biela 0, Karol Rakszawa 0

II liga (grupa C) – 9. kolejka: MKS II Dąbrowa Górnicza - Basket Hills Bielsko-Biała 63 : 97 Inter-bud Oknoplast Kraków - BS Polonia Bytom 62 : 88 KS 27 Katowice - MKKS Rybnik 76 : 89 UJK Kielce - KKS Ragor Tarnowskie Góry 73 : 89 TS Wisła Kraków - GTK AZS Gliwice 95 : 123 AK Iskra Częstochowa - MCKS Czeladź 85 : 76 OPTeam Resovia Rzeszów - KS Cracovia 1906 Yabimo 93 : 62 KK UR BOZZA Kraków - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl