MKKS Rybnik z miłą niespodzianką w Bielsku-Białej

2023-10-05, Autor:

W drugim meczu sezonu koszykarze MKKS-u Rybnik sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę i wygrali na wyjeździe z Basketem Hills Bielsko-Biała.

W Bielsku-Białej determinację i chęć zwycięstwa rybniczan było widać już w pierwszej kwarcie. Mocne wejście w mecz przy wysokiej koncentracji w ataku, a także mądrej i agresywnej obronie przyniosło efekt w postaci wyniku 31:16. W uzyskaniu tak korzystnego rezultatu mocno pomogła skuteczność rzutów za 3 punkty – 7/8 po pierwszej kwarcie.

Druga kwarta przynosi dalszą wysoką skuteczność zza linii 6,75 – 11/13 do przerwy. Rybniczanie do tego dołożyli skuteczną obronę, dobrą decyzyjność w ataku, dobre prowadzenie gry przez Wydrę, a także dominację strefy podkoszowej przez wysokich graczy. Anduła, Jagoda oraz Ścieszka byli niesamowici kolejno zatrzymując i dominując przeciwników w sytuacjach low post, a także w walce na tablicach.

Anduła otarł się o double-double notując 11 zbiórek i 9 punktów. Jagoda zaliczył 10 punktów (2/4 za 3 punkty), a do tego 6 asyst i 6 zbiórek. Ścieszka wykonał ogromną ilość tzw. „czarnej roboty” dokładając jednocześnie ważne trafienie. Kosiorowski i Kawczyński dziurawili siatki jak natchnieni. Przez całe spotkanie Kosiorowski grał na skuteczności 5/5 za 3 punkty, zdobywając 19 punktów i 6 zbiórek. Kawczyński zanotował skuteczność 4/5 zza łuku, a do tego miał 83% skuteczności wszystkich rzutów i zakończył mecz z 24 oczkami. Wydra zagrał tak jak na lidera przystało – wykonał ważne zadanie obronne, mądrze prowadził grę, trafiał za 3 punkty i rozdał 9 asyst. Ważnym ogniwem był także Kołowrot, który kolejny raz daje dobrą zmianę i jakże mogłoby być inaczej – także trafia za 3 punkty.

Trzeba jednak przyznać, że przy dobrej grze rybniczan dużo krzywdy zrobił im jeden z liderów gospodarzy – Kozaczka, który do przerwy trafił 5/7 za 3 punkty. Do przerwy MKKS prowadził 57:37.

Trzecia kwarta znów padła łupem rybniczan, którzy wygrali 25:20. Ostatnia część spotkania to czas, kiedy szansę na zbieranie cennego doświadczenia dostają najmłodsi gracze: Krok, Rakszawa i Szybiński. Mecz zakończył się zwycięstwem MKKS-u 97:79.

Kolejne spotkanie drużyna z Rybnika rozegra w sobotę 7 października. Do hali „Ekonomika” zawita Inter-bud Oknoplast Kraków. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00.

Basket Hills Bielsko-Biała – MKKS Rybnik 79:97 (16:31, 21:26, 20:25, 22:15)

MKKS Rybnik: Kołowrot 3 punkty; Kosiorowski 19 punktów, 5/5 za 3 pkt, 77,8% skuteczności rzutów z gry, 6 zbiórek; Kawczyński 24 punkty 4/5 za 3 punkty, 83,3% skuteczności rzutów z gry; Anduła 9 punktów, 11 zbiórek; Wydra 27 punktów, 7/8 za dwa, 4/5 za 1, 3/7 za 3, 9 asyst; Jagoda 10 punktów 2/4 za 3 punkty, 5 zbiórek, 6 asyst; Krok 0 punktów; Szybiński 0 punktów; Ścieszka 3 punkty; Rakszawa 0 punktów