MKKS Rybnik z 7. miejscem w II lidze po pierwszej rundzie rozgrywek

2022-12-18, Autor:

W ostatnim meczu w tym roku koszykarze MKKS-u Rybnik zmierzyli się w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z KS Cracovią 1906 Yabimo.

Przed ostatnim meczem pierwszej rundy z Cracovią Kraków rybniczanie mieli bilans 8 zwycięstw i 6 porażek. Pojawił się apetyt na kolejną wygraną i wskoczenie na 6. miejsce. Było to możliwe, ponieważ Cracovia jest bezpośrednim sąsiadem MKKS-u w tabeli.

Początek meczu z krakowianami był bardzo udany. Rybniczanie szybko objęli prowadzenie i wydawało się, że zdominowali spotkanie. Było 14:5, a później 16:7. Niestety po kilku chwilach nastąpiło rozluźnienie w szeregach MKKS-u, a przyjezdni trafili kilka odważnych rzutów. Efekt to prowadzenie gospodarzy po pierwszej części spotkania 20:17.

Druga kwarta to czas, kiedy Cracovia dochodzi do głosu. Gra jest wyrównana i dynamiczna. Rybniczanie przestają realizować swój pomysł na grę i do przerwy przegrywają jednym oczkiem 36:37.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla rybniczan. Trzecią kwartę przegrywają 12:27. I jest to fragment, który w największym stopniu wpływa na wynik meczu. Krakowianie grali bardzo dobrze i trafili kilka rzutów dystansowych.

Czwarta kwarta to zryw MKKS-u, który pokazał charakter. Choć przegrywał już różnicą 16 punktów, potrafił zmniejszyć różnicę między zespołami nawet do 6 oczek. Jednak w tym momencie rybniczanie nie trafili kilku prostych rzutów i ostatecznie przegrali 70:80.

Pomimo porażki patrzymy z optymizmem w przyszłość. Kontynuujemy naszą dobrą pracę treningową i czekamy na jej efekty w kolejnych spotkaniach. W rundzie rewanżowej chcemy zapracować na jeszcze lepszy bilans i jeszcze wyższe miejsce – słyszymy w rybnickim klubie.

Ligowe mecze powrócą w 2023 roku. MKKS rozpocznie rundę rewanżową 7 stycznia spotkaniem przed własną publicznością z GKS-em II Tychy.

MKKS Rybnik – KS Cracovia 1906 Yabimo 70:80 (20:17, 16:20, 12:27, 22:16)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot; Marcin Kosiorowski 11 pkt; Piotr Kawczyński 13 pkt; Adam Anduła 7 pkt, 6 zb; Kacper Wydra 23 pkt, 9 as; Tomasz Tomanek 0 pkt; Maciej Krakowczyk 5 pkt, 6 zb, 5 as; Szymon Kukuczka 7 pkt; Igor Lewandowski 4 pkt; Adrian Ścieszka 0 pkt; Karol Rakszawa