MKKS Rybnik: wysoka porażka z liderem

2022-12-12, Autor:

W 14. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali wysoko z liderem, AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice 53:115.

Początek spotkania w Katowicach nie zapowiadał tak czarnego scenariusza. To rybniczanie jako pierwsi trafili do kosza, a uczynił to Maciej Krakowczyk. Po pierwszych 5 minutach na tablicy wyniku widniał remis 10:10 i zapowiadał się zacięty mecz. W pewnym momencie jednak coś zacięło się w grze MKKS-u. Koszykarze z Rybnika nie trafili kilku prostych rzutów, a rywal okazał się nadspodziewanie skuteczny w rzutach za 3 punkty. W efekcie pierwszą kwartę MKKS przegrał 23:30.

Druga część spotkania to nawarstwiająca się przewaga AZS-u. Całkowicie zniwelowani zostali rybniccy strzelcy i ich rzuty dystansowe. I choć liderzy w osobach Adama Anduły, Macieja Krakowczyka i Kacpra Wydry robili co mogli, MKKS nie był w stanie zmienić obrazu gry. Do przerwy rybniczanie przegrywali 38:56.

Trzecia kwarta i ogólnie cała druga połowa to czas, o którym lepiej nie mówić. Rybnicka drużyna chciała gonić rywali, jednak nic z tego nie wyszło. W efekcie MKKS zanotował najwyższą w tym sezonie porażkę 53:115.

Czas na rehabilitację nadejdzie w najbliższą sobotę 17 grudnia. Do hali rybnickiego „Ekonomika” zawita KS Cracovia 1906 Yabimo. Ostatni w tym roku mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MKKS Rybnik 115:53 (30:23, 26:15, 28:5, 31:10)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 2 pkt; Marcin Kosiorowski 8 pkt; Piotr Kawczyński 6 pkt; Adam Anduła 7 pkt, 7 zb; Kacper Wydra 7 pkt; Tomasz Tomanek 0 pkt; Maciej Krakowczyk 18 pkt; Szymon Kukuczka 3 pkt; Igor Lewandowski 0 pkt; Adrian Ścieszka 2 pkt

14. kolejka II ligi (grupa C):

KS Cracovia 1906 Yabimo - GKS II Tychy 87 : 53 MKS II Dąbrowa Górnicza - KK UR Bozza Kraków 83 : 90 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - Basket Hills Bielsko-Biała 88 : 62 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MKKS Rybnik 115 : 53 TS Wisła Kraków - GTK AZS Gliwice 64 : 116 AZS Częstochowa - MCKS Czeladź 73 : 89 OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów - KKS Ragor Tarnowskie Góry 114 : 84 AK Iskra Częstochowa - Oknoplast AZS AGH II Kraków 71 : 80