MKKS Rybnik vs. KKS Ragor Tarnowskie Góry: emocje do ostatniej akcji

2022-10-15, Autor:

W 4. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali przed własną publicznością z KKS-em Ragor Tarnowskie Góry 68:69.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando KKS-u, który wykorzystał słabszą grę rybniczan. Po dwóch kwartach było 40:34 dla przyjezdnych.

Na początku czwartej kwarty straty MKKS-u wzrosły do 13 punktów. Rybniczanie przegrywali już 49:62. Udało im się jednak zmobilizować i dogonić rywala. Na 1,5 minuty przed końcem był remis 66:66, a chwilę później MKKS nawet prowadził 68:66. KKS wykorzystał jeden z rzutów wolnych i było 68:67.

W ostatniej akcji szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy trafili do kosza równo z końcową syreną. Tym samym rybniczanie przegrali 68:69.

Kolejny mecz MKKS rozegra w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku w sobotę 22 października o godzinie 18:00. Rywalem będzie MCKS Czeladź.

MKKS Rybnik – KKS Ragor Tarnowskie Góry 68:69 (13:19, 21:21, 15:14, 19:15)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot; Marcin Kosiorowski 27 pkt 4/10 za 3 pkt i 7/9 za 1 pkt; Piotr Kawczyński 0 pkt; Adam Anduła 4 punkty; Kacper Wydra 9 punktów 6 zb i 4 a; Tomasz Tomanek 0 pkt; Maciej Krakowczyk 12 pkt i 9 zb; Jan Czorny 0 pkt; Szymon Kukuczka 0 punktów, 6 zb i 16 +/-; Igor Lewandowski 16 pkt 3/9 za 3 pkt; Adrian Ścieszka 0 pkt; Karol Rakszawa

4. kolejka II ligi (grupa C): MKKS Rybnik - KKS Ragor Tarnowskie Góry 68 : 69 TS Wisła Kraków - OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 50 : 94 GTK AZS Gliwice - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 94 : 111 KK UR Bozza Kraków - KS Cracovia 1906 Yabimo 84 : 63 Basket Hills Bielsko-Biała - AK Iskra Częstochowa 96 : 76 Oknoplast AZS AGH II Kraków - Niedźwiadki Chemart Przemyśl -- : -- Miejski Czeladzki Klub Sportowy - GKS II Tychy -- : -- MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS Częstochowa -- : --

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1