MKKS Rybnik nadal niepokonany w II lidze

2023-10-15, Autor:

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie zaliczyli koszykarze MKKS-u Rybnik. Tym razem na wyjeździe pokonali GTK AZS Gliwice 87:76 i z kompletem punktów prowadzą w tabeli II ligi.

Mecz w Gliwicach nie był dla rybniczan łatwy. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 11:2. MKKS szybko się otrząsnął i po chwili to wygrywał 20:15. Finalnie pierwsza kwarta padła łupem rybniczan 20:18.

Druga część spotkania miała dynamiczny obraz. Przez długi fragment to rybniczanie kontrolowali grę i powiększali przewagę, jednak po chwili musieli bronić się przed naporem przeciwników, którzy doszli ich na jeden punkt. Na przerwę MKKS schodził prowadzać 43:37.

W trzeciej kwarcie znowu dali o sobie znać gospodarze, którzy zaczęli odrabiać straty. Co więcej, zrobili to z nawiązką i po trzydziestu minutach MKKS przegrywał 62:63

Ostatnia kwarta należała do rybniczan, którzy zmienili organizację obrony i zaczęli grać płynniej w ataku. Efektem było zwycięstwo tej części meczu 25:13 i całego spotkania 87:76.

Trzeba po tym meczu pochwalić naszych graczy, którzy włożyli w to spotkanie wiele energii. Nasi dynamiczni obwodowi zagrali na wysokim poziomie. Kacper Wydra, Marcin Kosiorowski i Piotr Kawczyński pokazali wysokie umiejętności w obronie i ataku. Wysocy również wykazali się dobrą postawą, a Adam Anduła zaliczył pierwsze w tym sezonie double double. Bardzo dobre minuty zagrali także Adrian Ścieszka i Sebastian Kołowrot. Ważna była także zmiana, którą dał dziś Jan Czorny – powiedział po meczu trener Jakub Krakowczyk.

Kolejne spotkanie nasi koszykarze rozegrają w najbliższą środę – 18 października, kiedy to do hali „Ekonomika” zawita zespół Iskry Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 19:30.

GTK AZS Gliwice – MKKS Rybnik 76 : 87 (18:20, 19:23, 26:19, 13:25)

MKKS Rybnik: Senastian Kołowrot 3 pkt; Marcin Kosiorowski 21 pkt; Piotr Kawczyński 10 pkt, 6 zb, 5as; Adam Anduła 12 pkt, 10 zb; Kacper Wydra 22 pkt, 6 as; Jan Czorny 3 pkt; Karol Jagoda 9 pkt, 8 zb; Tymoteusz Krok 0 pkt; Kacper Szybiński; Adrian Ścieszka 7 pkt; Dawid Biela; Karol Rakszawa;