Lider ponownie pokonany! Piorunująca końcówka RMKS-u Xbest Rybnik w Swarzędzu

2023-02-05, Autor:

RMKS Xbest Rybnik po raz drugi w tym sezonie wygrał z Liderem Swarzędz. Tym razem na parkiecie rywala.

W pierwszej rundzie sezonu zasadniczego rybnickie koszykarki wygrały przed własną publicznością z Liderem Swarzędz 88:64. Dziś na parkiecie rywalek ponownie były górą.

Spotkanie w Swarzędzu lepiej rozpoczęły gospodynie, które po kilkudziesięciu sekundach prowadziły 5:0. Rybniczanki szybko się jednak obudziły i po chwili było 11:9 na ich korzyść. Wyrównana pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:20 dla RMKS-u Xbest.

W drugiej kwarcie trwała zacięta wymiana ciosów, w której minimalnie lepszy był Lider. Zwycięstwo 20:17 pozwoliło mu zejść na przerwę z prowadzeniem 40:38.

Trzecia kwarta również była bardzo wyrównana. W niej RMKS Xbest przegrał tylko 1 oczkiem, 17:18. Na ostatnie 10 minut rybniczanki wyszły na parkiet przegrywając 55:58.

Na początku czwartej kwarty to Lider prezentował się lepiej, odskakując naszym koszykarkom na 9 punktów, 70:61. Do końca spotkania pozostało 6 minut i wiele wskazywało na to, że to gospodynie będą się cieszyć ze zwycięstwa. Wtedy jednak do roboty wzięły się rybniczanki, które pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 4 punktów, a same zaliczyły ich aż 19! Dzięki temu RMKS Xbest wygrał w Swarzędzu 80:74.

Po tym zwycięstwie rybnicki zespół wyprzedził Lidera i zajmuje 5. miejsce w tabeli I ligi.

Najlepszą koszykarką spotkania była Paulina Majda, która zdobyła 33 punkty, spędzając na parkiecie 40 minut. Dobre zawody rozegrały także Natalia Rudzińska (17 punktów), Dominika Bednarek (11 punktów) i Beata Jurczyńska (8 punktów).

W następnej kolejce RMKS Xbest miał podejmować Wisłę CanPack Kraków, ale mecz ten został przełożony na 1 marca. W związku z tym najbliższym spotkaniem rybniczanek będzie wyjazdowe starcie z Eneą AZS II Poznań (19 lutego). Następnie zmierzą się przed własną publicznością z UKS-em Basket SMS Aleksandrów Łódzki (22 lutego) i Eneą AZS AJP II Gorzów Wielkopolski (25 lutego).

Lider Swarzędz - RMKS Xbest Rybnik 74:80 (20:21, 20:17, 18:17, 16:25)

RMKS Xbest: P. Majda 33 (5x3), N. Rudzińska 17 (1x3), D. Bednarek 11 (1x3), B. Jurczyńska 8, M. Czyżewska 5, K. Keller 4, E. Bacik 2