Koszykówka. RMKS xBest Rybnik: wicelider z Poznania za silny

2022-12-18, Autor:

W ostatnim meczu w tym roku koszykarki RMKS-u xBest Rybnik przegrały przed własną publicznością z wiceliderem, MUKS-em Poznań 58:74, choć przed ostatnią kwartą przegrywały tylko 4 punktami.

Dziś w hali w Boguszowicach rybnickie koszykarki bez kontuzjowanej Pauliny Majdy zmierzyły się z MUKS-em Poznań. RMKS xBest postawił trudne warunki wiceliderowi I ligi i dosyć długo utrzymywał dobry poziom. Co prawda rybniczanki przegrywały już 19:31, a później 34:47, ale potrafiły się zmobilizować i zbliżyć do rywalek. Przed ostatnią kwartą traciły do poznanianek tylko 4 oczka, przegrywając 47:51.

W ostatnich 10 minutach gospodynie opadły z sił, co skrzętnie wykorzystały poznanianki. Wynik 11:23 mówi sam za siebie. Ostatecznie RMKS xBest przegrał 58:74.

Mecz ciężki, jak było widać. W trakcie spotkania fizycznie przewaga zaczęła się pojawiać po stronie poznanianek. Tego się spodziewaliśmy. Dopóki starczyło sił, przez trzy kwarty, w osłabieniu, to nie mogę mieć zastrzeżeń. Błędy się zdarzały, ale błędy są zawsze. Fizycznie pękliśmy pod wpływem naporu, z którego słynie drużyna z Poznania. Dziś zobaczyliśmy, dlaczego jest to zespół, który przegrał w tym sezonie tylko jedno spotkanie. Wszyscy mają z nim problem. Przy Paulinie i lepszej skuteczności, której dzisiaj trochę brakowało, szans nie było, żeby to wyciągnąć. Aczkolwiek walka była i dziewczyny zostawiły na parkiecie dużo serca – powiedział po spotkaniu trener Adam Rener.

Rybniczanki zakończyły pierwszą rundę rozgrywek z bilansem 6:6, ale przy 5 meczach rozgrywanych w przed własną publicznością i 7 wyjazdach.

Na pierwszoligowe parkiety RMKS xBest wróci w środę 4 stycznia. W pierwszym meczu rundy rewanżowej zagra w hali w Boguszowicach z Grotem Widzewem Łódź. Początek spotkania o godzinie 19:00.

RMKS Xbest Rybnik - MUKS Poznań 58:74 (17:20, 14:21, 16:10, 11:23)

RMKS Xbest Rybnik: B. Jurczyńska 18, D. Bednarek 14, M. Czyżewska 13, N. Ferenc 6, N. Rudzińska 5, P. Hnida 2, E. Bacik, P. Pendziałek