Koszykówka: RMKS Xbest Rybnik awansował na 4. miejsce w tabeli I ligi

2023-03-12, Autor:

W 24. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest wygrały na wyjeździe z Isands Wichoś Jelenia Góra 73:45. Dzięki temu zwycięstwu rybniczanki awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Przed dzisiejszym spotkaniem w Jeleniej Górze drużyny RMKS-u Xbest i Isands Wichoś miały na swoich kontach po 33 punkty, przy 21 rozegranych meczach. Zajmowały w tabeli I ligi kolejno szóste i siódme miejsce.

W pierwszym starciu obu zespołów na parkiecie w Boguszowicach górą były gospodynie, które w grudniu wygrały 77:57. Jeleniogórzanki chciały się zrewanżować za tamtą porażkę, ale rybniczanki miały inny plan.

Na początku meczu nasze koszykarki pozwoliły wyjść gospodyniom na jedyne jak się później okazało prowadzenie – 6:5. Na zakończenie pierwszej kwarty było 18:14 dla RMKS-u Xbest. W kolejnych 10 minutach rybniczanki odskoczyły już na 12 oczek – 38:26.

W bardzo wyrównanej trzeciej kwarcie zawodniczki trenera Adama Renera nie pozwoliły się zbliżyć rywalkom. Ta partia skończyła się remisem 7:7. Prawdziwy nokaut miał miejsce w ostatniej części gry. RMKS Xbest rozbił rywalki 28:12, wygrywając całe spotkanie 73:45.

W rybnickiej drużynie liderkami były Paulina Majda i Dominika Bednarek, które zdobyły po 19 punktów. Dobry mecz zaliczyły także Beata Jurczyńska (10 zbiórek) i Natalia Rudzińska. Każda z nich rzuciła po 12 oczek.

W następnej kolejce rywalem RMKS-u Xbest będzie kolejny sąsiad z tabeli, AZS Politechnika Korona Kraków. Mecz odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 17:00 w hali w Boguszowicach.

Isands Wichoś Jelenia Góra - RMKS Xbest Rybnik 45:73 (14:18, 12:20, 7:7, 12:28)

RMKS Xbest: Paulina Hnida 2, Oleksandra Hopkalo 0, Natalia Ferenc 2, Klaudia Keller 7, Beata Jurczyńska 12, Patrycja Pendziałek 0, Paulina Majda 19, Natalia Rudzińska 12, Martyna Czyżewska 0, Dominika Bednarek 19