Koszykówka: porażka MKKS-u Rybnik w Przemyślu

2023-01-15, Autor:

MKKS Rybnik długo walczył jak równy z równym z wiceliderem, Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Ostatecznie jednak mecz zakończył się jego 20-punktową porażką.

W pierwszej kwarcie meczu w Przemyślu rybniczanie przegrali 13:22, jednak w drugiej zaczęli odrabiać straty. Wygrali ją 24:18, zbliżając się do rywali na 3 oczka (40:37).

Po trzeciej kwarcie, która zakończyła się remisem 14:14, wynik brzmiał 54:51. Ostatnie 10 minut należało do Niedźwiadków. MKKS przegrał tę partię 4:21 i cały mecz 55:75.

Co warte podkreślenia wymusiliśmy aż 25 strat naszego przeciwnika zdobywając aż 19 punktów po stratach rywali. Nie byłoby tych strat, gdyby nie dobra robota w obronie, jaką wykonał cały zespół. Nasza machina obronna była jednak nakręcana przez trójkę naszych obwodowców w osobach: Marcina Kosiorowskiego, Igora Lewandowskiego i Piotra Kawczyńskiego. Czwartym muszkieterem realizującym wiele zadań obronnych był Szymon Kukuczka, który również dał nam wiele w tym elemencie. I choć ci gracze zdobyli w tym meczu mniej punktów to intensywność i jakość jaką zaprezentowali w obronie wzbudza wielki szacunek. Zdobywanie punktów wzięli na siebie liderzy w osobach Kacpra Wydry i Macieja Krakowczyka, którzy zdobyli kolejno 18 i 17 oczek. Obydwaj mieli też wysoką skuteczność rzutów za 3 punkty. Kacper zaczął mecz od 2/2 kończąc 2/5. Natomiast Maciej długo miał skuteczność 3/4 finalnie notując 3/7. Z pewnością mecz ten był dla nas dobrym prognostykiem i zapowiedzią dobrej gry w kolejnych spotkaniach. Mamy nadzieję, a nawet jesteśmy pewni, że wiele z nich zakończy się naszym zwycięstwem – czytamy na stronie MKKS-u.

Najbliższy mecz rybniczanie rozegrają w sobotę 21 stycznia o godzinie 15:00 na wyjeździe z Oknoplastem AZS AGH II Kraków.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – MKKS Rybnik 75:55 (22:13, 18:24, 14:14 21:4)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt; Marcin Kosiorowski 3 pkt; Piotr Kawczyński 4 pkt, 6 zb; Adam Anduła 6 pkt; Kacper Wydra 18 pkt; Tomasz Tomanek 0 pkt; Maciej Krakowczyk 17 pkt; Szymon Kukuczka 0 pkt, 5 zb; Igor Lewandowski 7 pkt, 6 p; Adrian Ścieszka 0 pkt

17. kolejka II ligi (grupa C):

AK Iskra Częstochowa - KK UR Bozza Kraków 71 : 108 KS Cracovia 1906 Yabimo - KKS Ragor Tarnowskie Góry 64 : 54 AZS Częstochowa - Basket Hills Bielsko-Biała 56 : 75 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MCKS Czeladź 120 : 67 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - MKKS Rybnik 75 : 55 MKS II Dąbrowa Górnicza - TS Wisła Kraków 107 : 77 OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów - GTK AZS Gliwice, GKS II Tychy - Oknoplast AZS AGH II Kraków