Koszykówka: MKKS Rybnik rozdaje karty w II lidze. Tym razem pokonał Iskrę Częstochowa

2023-10-19, Autor:

Znakomity początek sezonu w wykonaniu koszykarzy MKKS-u Rybnik. Wygrali piąty mecz z rzędu!

W 5. kolejce II ligi MKKS Rybnik podejmował Iskrę Częstochowa. Początek spotkania wydawał się być kontrolowany przez naszych koszykarzy, ale z minuty na minutę to przyjezdni osiągnęli przewagę i po 10 minutach wygrywali 22:17.

W drugiej kwarcie trenerzy obydwu drużyn sięgnęli po rezerwowych. Lepszy okazał się wachlarz kart w ręce trenera Jakuba Krakowczyka. Jego rezerwowi stanęli na wysokości zadania, podkręcili tempo spotkania przy jednoczesnym utrzymaniu jakości gry i pozwolili na odrabianie strat, a nawet budowanie przewagi. W tym fragmencie na boisku pojawili się Jan Czorny i Kacper Szybiński, których postawę zdecydowanie można zaliczyć do pozytywnych. MKKS wygrał drugą kwartę 27:13 i do przerwy prowadził 44:35.

Po zmianie stron rybniczanie chcieli powiększyć przewagę i kontrolować przebieg spotkania. Początek trzeciej kwarty pozwalał nawet myśleć, że tak się właśnie stanie. Niestety kilka chwil później MKKS nie trafił łatwych rzutów, a do głosu zaczęli dochodzić rywale. Rybniczanie przegrali tę część 20:27, ale nadal prowadzili (64:62).

Ostatnia kwarta przyniosła sporo emocji, a jej punktem kulminacyjnym było trafienie za 3 punkty Adriana Ścieszki po podaniu Kacpra Wydry na około 2 minuty przed końcem spotkania, które wyprowadziło rybniczan na 7 punktów przewagi. Ostatecznie MKKS wygrał 85:77 i nadal pozostaje jedyną drużyną w lidze bez straty punktów!

Kolejne spotkanie rybniczanie rozegrają w niedzielę w Tarnowskich Górach z KKS Ragor.

MKKS Rybnik – AK Iskra Częstochowa 85:77 (17:22, 27:13, 20:27, 21:15)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 3 punkty; Marcin Kosiorowski 15 punktów; Piotr Kawczyński 14 punktów, 5 zbiórek; Adam Anduła 13 punktów, 6 zbiórek; Kacper Wydra 23 punkty, 15 asyst; Jan Czorny 1 punkt; Karol Jagoda 8 punktów, 5 zbiórek; Tymoteusz Krok; Kacper Szybiński 0 punktów; Adrian Ścieszka 8 punktów; Karol Rakszawa