Koszykówka. MKKS Rybnik: Niedźwiadki za mocne. Debiut Karola Rakszawy

2022-10-06, Autor:

W pierwszym domowym meczu tego sezonu MKKS Rybnik zmierzył się z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Rywal mocno uzbroił się przed tym sezonem zatrudniając kilku pierwszoligowych graczy.

Początek spotkania to mocne uderzenie Niedźwiadków, którzy objęli prowadzenie 7:1. Dwie trójki Krakowczyka i Lewandowskiego wyrównały spotkanie. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się przy stanie 24:16 dla Przemyśla.

Druga kwarta to okres bardziej zaciętej gry. Przemyśl jednak cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę, której nie udało się zniwelować. Do przerwy straty wzrosły do 12 oczek.

Po zmianie stron rybniczanie wzięli się za odrabianie strat, które zmniejszyli do 3 punktów – 52:55. Punkty w tej kwarcie zdobywali dla Krakowczyk i Anduła, którzy jednocześnie zabezpieczyli zbiórkę w obronie i mocno zamknęli „trumnę”, a także Wydra i Kawczyński. Wynik 54:60 przed ostatnią kwartą wyglądał optymistycznie.

Ciśnienie lepiej wytrzymali jednak przyjezdni. Zdobyli kilka pierwszych punktów w kwarcie i wrócili do swojego prowadzenia na poziomie 10 oczek. Mimo zrywów ze strony rybnickiej drużyny Przemyśl zawsze był w stanie odpowiedzieć, by finalnie wygrać 80:60.

Warto odnotować debiut na drugoligowych parkietach juniora MKKS-u, Karola Rakszawy, który zaznaczył swą obecność na boisku zdobywając zbiórkę i asystę.

Kolejne spotkanie przed własną publicznością rybniczanie rozegrają w poniedziałek 10 października o godzinie 19:00. Rywalem w halo Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych będzie Oknoplast AZS AGH II Kraków.

MKKS Rybnik – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 60:80 (16:24, 18:22, 20:14, 6:20)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt, Marcin Kosiorowski 6 pkt, Piotr Kawczyński 9 pkt, Adam Anduła 8 pkt i 8 zb, Kacper Wydra 9 pkt i 6 as, Tomasz Tomanek 0 pkt, Maciej Krakowczyk 12 pkt i 9 zb, Jan Czorny 6 pkt, Kukuczka Szymon 0 pkt, Igor Lewandowski 10 pkt, Adrian Ścieszka 0 pkt, Karol Rakszawa 0 pkt

2. kolejka II ligi (grupa C): Basket Hills Bielsko-Biała - AZS Częstochowa 98 : 79 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 65 : 122 GTK AZS Gliwice - OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 85 : 119 TS Wisła Kraków - MKS II Dąbrowa Górnicza 75 : 88 KK UR Bozza Kraków - AK Iskra Częstochowa 103 : 89 Oknoplast AZS AGH II Kraków - GKS II Tychy 87 : 57 MKKS Rybnik - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 60 : 80 KS Cracovia 1906 Yabimo - KKS Ragor Tarnowskie Góry