Koszykówka. II liga: znakomita seria przerwana. MKKS Rybnik liderem... po pierwszej porażce

2023-12-01, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik rozegrali zaległe wyjazdowe spotkanie z KS Cracovią 1906 Yabimo. Pomimo pierwszej porażki w tym sezonie awansowali na fotel lidera II ligi!

MKKS Rybnik został liderem II ligi. Paradoks polega na tym, że stało się to po pierwszej w sezonie porażce, której doznał na wyjeździe z KS Cracovią 1906 Yabimo. Sytuacja ta spowodowana jest faktem, że był to zaległy mecz z pierwszej kolejki sezonu, którego rozegranie dało rybniczanom tyle samo punków w ligowej tabeli, co Basketowi Hills Bielsko-Biała. Drużyna ta ma na swoim koncie również jedną porażkę, właśnie z MKKS-em.

Samo spotkanie rybniczan z Cracovią nie było popisem z ich strony. Już od początku mieli problemy po obu stronach parkietu. W ataku punktował niemal wyłącznie Kacper Wydra. Obrona była raz za razem rozrywana przez liderów gospodarzy. Taki obraz gry kształtował się przez całą pierwszą połowę,w której MKKS zdobył 39 punktów. W tym czasie krakowianie uzbierali aż 57 oczek.

Po przerwie koszykarze z Rybnika planowali zacząć odrabianie strat, ale długo to się nie udawało. Trzecią kwartę przegrali 12:13. Dopiero w ostatniej części meczu rybnicka maszyna zaczęła pracować na właściwych obrotach. I choć udało się zmniejszyć straty, to nie uchroniło to MKKS-u od porażki. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 86:73. Tym samym znakomita seria jedenastu zwycięstw z rzędu rybniczan zakończyła się w Krakowie.

Z przebiegu spotkania szczególnie wyróżnić należy młodego Karola Rakszawę, który dał drużynie dużo energii i dobrych rozwiązań boiskowych.

Najbliższy mecz MKKS zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków (2 grudnia).

KS Cracovia 1906 Yabimo – MKKS Rybnik 86 : 73 (29:19, 28:20, 13:12, 16:22)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 punktów; Marcin Kosiorowski 13 punktów; Piotr Kawczyński 14 punktów, 6 zbiórek; Adam Anduła 2 punkty, 9 zbiórek; Kacper Wydra 17 punktów, 5 asyst; Karol Jagoda 12 punktów, 8 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 4 punkty; Dawid Biela 2 punkty; Karol Rakszawa 7 punktów