Koszykówka. II liga: udany rewanż MKKS-u Rybnik za porażkę w Krakowie

2024-01-06, Autor:

MKKS Rybnik zrewanżował się Cracovii 1906 Yabimo za wyjazdową porażkę z pierwszej części sezonu.

Dziś rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek koszykarskiej II ligi. MKKS Rybnik zmierzył się przed własną publicznością z Cracovią 1906 Yabimo.

W pierwszej części sezonu rybniczanie przegrali w Krakowie 73:86, dlatego dziś od pierwszych minut byli bardzo zdeterminowani, żeby zrewanżować się z tamtą porażkę.

W hali „Ekonomika” przyjezdni tylko na samym początku wygrywali 2:0. Po chwili na prowadzenie 3:2 wyszli rybniczanie i nie oddali go do samego końca. Pierwszą kwartę wygrali wyraźnie 20:11. W drugiej powiększyli przewagę o kolejne 3 oczka. Trzecia partia to kolejny ich popis. Na początku czwartej kwarty MKKS objął najwyższe prowadzenie – 69:44.

W końcówce spotkanie gospodarze kontrolowali przewagę i ostatecznie wygrali 81:64.

W następnej kolejce MKKS zagra na wyjeździez OPTeam Resovią Rzeszów (13 stycznia).

MKKS Rybnik - KS Cracovia 1906 Yabimo 81:64 (20:11, 23:20, 22:13, 16:20)

Punkty dla MKKS-u: Paweł Respondek 9, Sebastian Kołowrot 0, Marcin Kosiorowski 11, Piotr Kawczyński 19, Kacper Wydra 8, Jan Czorny 6, Karol Jagoda 16, Tymoteusz Krok 6, Kacper Szybiński 1, Adrian Ścieszka 2, Dawid Biela 0, Karol Rakszawa 3