Koszykówka. II liga: udany rewanż MKKS-u Rybnik w Krakowie

2023-01-22, Autor:

W 18. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik zrewanżowali się Oknoplastowi AZS AGH II Kraków za październikową porażkę przed własną publicznością.

W pierwszej rundzie II ligi rybniccy koszykarze przegrali we własnej hali z Oknoplastem AZS AGH II 68:74. W sobotę udało im się zrewanżować za tamtą porażkę. MKKS wygrał w Krakowie 89:78, notując dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Spotkanie w Krakowie było bardzo dynamiczne. Gra toczyła się w szybkim tempie. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy prowadzili 8:0. Wszystko zmieniło się po przerwie na żądanie. MKKS wyraźnie przyspieszył. Sygnał do ataku dał kapitan Adam Anduła, który wziął się za zdobywanie punktów (26 w całym spotkaniu plus 12 zbiórek). Efekt był taki, że rybniczanie wygrali pierwszą kwartę 21:18.

Druga kwarta to walka kosz za kosz. Trenerzy odważnie sięgali po zmienników, przez co intensywność gry była cały czas wysoka. W szeregach MKKS-u dobrze prezentowali się Sebastian Kołowrot i Adrian Ścieszka. Rybniczanie przegrali tę część meczu 14:17, przez co do szatni schodzili przy remisie 35:35.

Po zmianie stron koszykarze z Rybnika stali się pewniejsi w grze. Dobrze dowodził Kacper Wydra, mając 13 asyst, a do tego 5 zbiórek i 15 punktów. Mecz z wysoką zdobyczą punktową zalicza Marcin Kosiorowski – 24 oczka, a przy tym zbiera aż 8 piłek. Piotr Kawczyński ma 6 oczek na swym koncie, ale do tego kręci życiowe statystyki w kategorii zbiórek i asyst odpowiednio po 10 i 7. Skuteczny w ataku i pewny w obronie był Szymon Kukuczka, który powstrzymywał rywali na kilku pozycjach. Zaś Igor Lewandowski dołożył ważnych 7 punktów. Ta mieszanka sprawiła, że choć AGH kilkukrotnie próbował zbliżyć się do MKKS-u i odebrać mu zwycięstwo, nic takiego się nie stało.

Z bilansem 10 wygranych i 8 przegranych rybniczanie zajmują 7. miejsce w tabeli II ligi.

Kolejne spotkanie MKKS zagra w niedzielę 29 stycznia w Tarnowskich Górach.

Oknoplast AZS AGH II Kraków – MKKS Rybnik 78 : 89 (18:21, 17:14, 18:24, 25:30)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt; Marcin Kosiorowski 24 pkt, 8 zb; Piotr Kawczyński 6 pkt, 10 zb, 7 a; Adam Anduła 26 pkt, 12 zb; Kacper Wydra 15 pkt, 13 a, 5 zb; Szymon Kukuczka 6 pkt; Igor Lewandowski 7 pkt; Adrian Ścieszka 5 pkt

18. kolejka II ligi (grupa C):

Oknoplast AZS AGH II Kraków - MKKS Rybnik 78 : 89 TS Wisła Kraków - AZS Częstochowa 87 : 61 GTK AZS Gliwice - AK Iskra Częstochowa 96 : 87 KK UR Bozza Kraków - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 74 : 96 MCKS Czeladź - KS Cracovia 1906 Yabimo 85 : 89 Basket Hills Bielsko-Biała - OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 89 : 86 MKS II Dąbrowa Górnicza - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 67 : 104 KKS Ragor Tarnowskie Góry - GKS II Tychy