Koszykówka. II liga: pewna wygrana MKKS-u Rybnik z Wisłą w Krakowie

2023-12-03, Autor:

W meczu 13. kolejki II ligi MKKS Rybnik wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 75:57 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Czwartkowa porażka z Cracovią, pierwsza w tym sezonie, sprawiła, że do spotkania z Wisłą rybniczanie przystąpili lepiej skoncentrowani i już w pierwszej kwarcie pokazali, dlaczego są liderem II ligi. Dobra realizacja założeń w obronie plus skuteczność w ataku sprawiły, że wygrali tę kwartę 22:8.

Dzięki wysokiej zaliczce rybniccy koszykarze mogli w dalszych minutach meczu swobodnie rotować składem i dawać dużą odpowiedzialność zmiennikom. W drugiej i trzeciej kwarcie powiększyli prowadzenie wygrywając kolejno 17:14 i 23:20. Ostatnia część spotkania nieznacznie padła łupem gospodarzy 15:13 i mecz zakończył się zwycięstwem MKKS-u 75:57.

Wśród liderów należy odnotować pewną postawę Karola Jagody, który zaliczył 18 punktów i 8 zbiórek, trafiając przy tym 2/3 za 3 punkty. Wysoką skuteczność w rzutach za trzy punkty uzyskał również Marcin Kosiorowski notując 4/9 w sumie zaliczając 16 punktów, dołożył też 5 zbiórek. Mimo problemów z faulami Piotr Kawczyński zaliczył 12 punktów i 7 zbiórek, jednocześnie trzeba zaznaczyć, że miał największy wpływ na ograniczenie lidera drużyny Wisły. Kacper Wydra rozdał 8 asyst, zebrał 6 piłek i dołożył 9 oczek. Adam Anduła przypilnował walki na tablicach zbierając 8 piłek.

Kolejny solidny mecz rozegrał Karol Rakszawa, zdobywając przy tym 5 punktów. Rekord sezonu, jednocześnie od czasu powrotu po kontuzji, ustanowił Jan Czorny, który zdobył 9 punktów.

Kolejny mecz MKKS rozegra w sobotę 9 grudnia o godzinie 19:00. Do hali rybnickiego „Ekonomika” zawita spadkowicz z I ligi, który nie ukrywa swych aspiracji na powrót do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli Polonia Bytom.

Z pewnością będzie co zobaczyć, a obydwie drużyny stworzą wspaniałe widowisko. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy! Jednocześnie prosimy o gorący doping i wsparcie z trybun. A my damy z siebie wszystko na parkiecie – słyszymy w rybnickim klubie.

TS Wisła Kraków – MKKS Rybnik 57:75 (8:22, 14:17, 20:23, 15:13)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 punktów; Marcin Kosiorowski 16 punktów, 5 zbiórek; Piotr Kawczyński 12 punktów, 7 zbiórek; Adam Anduła 4 punkty, 8 zbiórek; Kacper Wydra 9 punktów, 6 zbiórek, 8 asyst; Jan Czorny 9 punktów; Karol Jagoda 18 punktów, 8 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 2 punkty; Dawid Biela 0 punktów; Karol Rakszawa 5 punktów

13. kolejka II ligi: KK UR BOZZA Kraków - Basket Hills Bielsko-Biała 66 : 72 TS Wisła Kraków - MKKS Rybnik 57 : 75 AK Iskra Częstochowa - GTK AZS Gliwice 89 : 73 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - KS Cracovia 1906 Yabimo, Inter-bud Oknoplast Kraków - KKS Ragor Tarnowskie Góry, OPTeam Resovia Rzeszów - KS 27 Katowice, MKS II Dąbrowa Górnicza - UJK Kielce, BS Polonia Bytom - MCKS Czeladź