Koszykówka. II liga: osłabiony MKKS Rybnik z porażką w Rzeszowie

2024-01-14, Autor:

W 17. kolejce II ligi MKKS Rybnik zanotował trzecią porażkę w tym sezonie. Nasi koszykarze przegrali w Rzeszowie z miejscową OPTeam Resovią.

Spotkanie w Rzeszowie rybniczanie rozpoczęli pełni wiary i z dobrym planem na grę, który do pewnego momentu działał bez zarzutu. Efektem było zwycięstwo w pierwszej kwarcie 21:18.

Druga kwarta również była dobra w wykonaniu MKKS-u. Jednak powoli zaczęła się rysować delikatna przewaga gospodarzy, którzy znaleźli dziury w rybnickiej obronie i wygrali ten fragment 30:20.

W trzeciej kwarcie jasne było, że MKKS musi gonić rywali. Tymczasem wraz z upływem czasu to OPTeam Resovia systematycznie powiększała przewagę.

Ostatnia kwarta to czas, kiedy MKKS skupił się na obronie 17-punktowej przewagi z pierwszego spotkania w Rybniku, wygranego 89:72. W samej końcówce bariera ta została złamana przez gospodarzy. I choć na nieco ponad minutę do końca spotkania rybniczanie osiągnęli swój cel i zeszli poniżej 17 punktów straty, to jednak ostatnie słowo należało do rzeszowian, którzy zwyciężyli 103:81.

Najwięcej punktów dla MKKS-u zdobył Karol Jagoda, notując 24 oczka, 8 zbiórek i 4 asysty. Niewiele mniej, bo 23 punkty, zapisał na swoim koncie Kacper Wydra, zaliczając jednocześnie 6 asyst i 5 zbiórek. Solidarnie po 11 oczek zdobyli Piotr Kawczyński i Paweł Respondek. Ten drugi dołożył do tego 5 asyst. Jan Czorny wywalczył 6 punktów, a Sebastian Kołowrot i Tymoteusz Krok – 3 punkty.

Warto dodać, że w Rzeszowie rybnicka drużyna zagrała w osłabionym składzie. Na parkiecie zabrakło dwóch kluczowych graczy – Marcina Kosiorowskiego i Adama Anduły. Na domiar złego na początku spotkania Adrianowi Ścieszce odnowiła się kontuzja kostki z poprzedniego meczu. To mocno skomplikowało możliwości zmian trenerowi Jakubowi Krakowczykowi.

Kolejny mecz MKKS rozegra w sobotę 20 stycznia w Krakowie, gdzie zmierzy się z drużyną Inter-bud Oknoplast. Zaplanowane na 17 stycznia spotkanie z Basketem Hills Bielsko-Biała zostanie przełożone na 13 marca.

OPTeam Resovia Rzeszów – MKKS Rybnik 103 : 81 (18:21, 30:20, 28:25, 27:15)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 11 punktów; Sebastian Kołowrot 3 punkty; Piotr Kawczyński 11 punktów, 5 asyst; Kacper Wydra 23 punkty, 5 zbiórek, 6 asyst; Jan Czorny 6 punktów; Karol Jagoda 24 punkty, 8 zbiórek; Tymoteusz Krok 3 punkty; Kacper Szybiński; Adrian Ścieszka 0 punktów; Dawid Biela; Karol Rakszawa

II liga, grupa C - 17. kolejka: GTK AZS Gliwice - BS Polonia Bytom 53 : 97 KS Cracovia 1906 Yabimo - Basket Hills Bielsko-Biała 67 : 82 MKS II Dąbrowa Górnicza - Inter-bud Oknoplast Kraków 95 : 88 UJK Kielce - KK UR BOZZA Kraków 84 : 86 KS 27 Katowice - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 105 : 66 OPTeam Resovia Rzeszów - MKKS Rybnik 103 : 81 TS Wisła Kraków - AK Iskra Częstochowa 93 : 69 KKS Ragor Tarnowskie Góry - MCKS Czeladź 69 : 71