Koszykówka. II liga: MKKS Rybnik z patentem na KK UR Bozza Kraków

2023-02-12, Autor:

W 21. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik po raz drugi w tym sezonie pokonali faworyzowany KK UR Bozza Kraków.

Przed meczem w hali rybnickiego „Ekonomika” wiadomo było, że MKKS traci do KK UR Bozza trzy zwycięstwa. Teoretycznie zatem to przyjezdni byli faworytem. Rybniczanie jednak myślami byli przede wszystkim w pierwszej rundzie sezonu, w której wygrali w Krakowie i wynik ten chcieli powtórzyć przed własną publicznością.

W mecz lepiej weszła drużyna z Krakowa, co udokumentowała pięcioma celnymi trójkami w samej pierwszej kwarcie. Rybniczanie odpowiedzieli dwoma takimi trafieniami. Warto tu zaznaczyć, że obie drużyny trafiały w tym spotkaniu bardzo dużo rzutów z dystansu – Bozza 13 razy, natomiast MKKS – 11. Pierwsze 10 minut gry gospodarze przegrali 25:28.

W drugiej kwarcie krakowianie prowadzili różnicą 6 oczek. Szczęśliwie dobra końcówka tej części gry spowodowała, że do szatni rybniczanie zeszli tracąc tylko 3 punkty.

Na początku drugiej połowy sygnał do ataku dał Igor Lewandowski, trafiając 3 razy za 3 punkty. Po jednym trafieniu zza linii 6,75 dodali Kacper Wydra i Marcin Kosiorowski. MKKS wygrał trzecią kwartę 19:17 i tracił do rywala już tylko jedno oczko.

Czwarta kwarta to popis ze strony rybniczan, którzy osiągnęli najwyższą w tym meczu serię punktową i doprowadzili do stanu 85:71. Krakowian stać było jeszcze na zryw po dwóch celnych trafieniach za 3 punkty. Zbliżyli się nawet na 6 oczek, jednak drive Marcina Kosiorowskiego, który zdobył w tym meczu 14 punktów i dołożył aż 8 zbiórek, uspokoił sytuację. Końcowy wynik to 91:82 dla MKKS-u.

Chyba mamy patent na tę drużynę. W pierwszej rundzie wygraliśmy na trudnym terenie w Krakowie jednym punktem. Dziś trzecia kwarta zdecydowała o naszym zwycięstwie. Igor Lewandowski dobrze ją otworzył i cała drużyna świetnie odpowiedziała. W pewnym momencie czuliśmy już chyba, że mamy to w garści. Prawda też jest taka, że dużo ludzi myśli, że w koszykówkę gra się wzrostem, ale to mali zawodnicy kozłujący piłkę decydują kto wygrywa. Zagoniliśmy dziś zespół z Krakowa. Nie wytrzymali naszego tempa, choć mieli przewagę fizyczną – powiedział po meczu trener rybniczan, Jakub Krakowczyk.

Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Igor Lewandowski, który zanotował 34 punkty (5/16 za 3, 6/7 za 2, 7/8 za 1) i 6 zbiórek. Dobre spotkanie zagrał także Kacper Wydra – 29 punktów (4/8 za 3, 6/12 za 2, 5/6 za 1).

Nie było to łatwe spotkanie. Wynik cały czas krążył wokół remisu, ale to my na szczęście wyszliśmy z tego meczu zwycięsko. Wiedzieliśmy od początku, że będzie to trudne spotkanie. Grając w Krakowie wygraliśmy tylko 1 punktem, więc to o czymś świadczy. Podobnie jak pozycja w tabeli krakowian. Cieszymy się i dalej robimy swoje. Pokazaliśmy charakter i to, że potrafimy wygrać z każdą drużyną. Z takim nastawieniem wyjdziemy na następne spotkanie. Fajnie, że na trybunach zasiada coraz więcej kibiców. To nasz szósty zawodnik. Doping nas niesie i gra się lepiej. Dzisiaj było to wyczuwalne. Nawet gdy coś nie szło, to kibice byli z nami i dodawali nam skrzydeł. Bardzo im za to dziękujemy – skomentował Kacper Wydra.

W następnej kolejce MKKS zagra na wyjeździe z GTK AZS-em Gliwice (środa 15 lutego, godz. 18:00). Kolejne spotkanie w hali „Ekonomika” odbędzie się w sobotę 18 lutego o godzinie 18:00. Do Rybnika zawita Basket Hills Bielsko-Biała.

MKKS RYBNIK – KK UR Bozza Kraków 91:82 (25:28, 22:22, 19:17, 25:15)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot; Marcin Kosiorowski 14 pkt, 8 zb; Piotr Kawczyński 6 pkt, 5 zb; Adam Anduła 2 pkt, 5 zb; Kacper Wydra 29 pkt; Szymon Kukuczka 5 pkt, 7 zb; Igor Lewandowski 34 pkt, 6 zb; Kacper Szybiński; Adrian Ścieszka 1 pkt; Karol Rakszawa 0 pkt