Koszykówka, II liga: MKKS Rybnik rozpoczął rok od zwycięstwa

2023-01-08, Autor:

W 16. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik pokonali przed własną publicznością rezerwy GKS-u Tychy 70:69.

GKS II Tychy przyjechał do hali „Ekonomika” wzmocniony graczami z I ligi, dlatego nie był to łatwy mecz dla rybniczan. Nie zapowiadały tego pierwsze minuty spotkania, w których MKKS osiągnął przewagę i wydawało się, że narzucił swój rytm gry. Już w pierwszej akcji pewnie za 3 punkty trafił Marcin Kosiorowski. W kolejnych akcjach punktowali Maciej Krakowczyk, Kacper Wydra i Adam Anduła.

Od połowy pierwszej kwarty zaczął się rysować problem w szeregach rybniczan. Rozluźnienie spowodowało, że stali się nieskuteczni i słabiej bronili. Mimo to wygrali pierwszą część spotkania 20:13. Zastój pogłębił się jednak w drugiej kwarcie, w której zdobyli zaledwie 12 punktów,
przy 25 oczkach GKS-u. W efekcie do przerwy MKKS przegrywał 32:38.

Zmiana stron była dla rybniczan zbawienna. W trzeciej kwarcie zagrali oni bardzo dobrze zarówno w ataku, jak i obronie. Ważną postacią w tym fragmencie był Piotr Kawczyński, który zdobył w tej części meczu 7 ze swoich 11 punktów, do tego dołożył między innymi 6 przechwytów. Rybniczanie trafili w tym fragmencie też 4 rzuty za 3 punkty. Dwa razy skuteczny zza linii 6,75 był Marcin Kosiorowski, zdobywca 14 punktów w całym meczu.

W czwartej kwarcie MKKS kilkukrotnie budował prowadzenie na poziomie 5 czy 7 punktów. Tychy jednak zawsze odpowiadały. W efekcie doszło do nerwowej końcówki, w której prowadzenie zmieniało się kilka razy. W pewnym momencie rybniczanie prowadzili już 68:63. W tym momencie jednak goście trafili dwa razy za 3 punkty i było 68:69. Ostateczny zwrot akcji był korzystny dla MKKS-u. Punkty spod kosza zdobył Maciej Krakowczyk i na tablicy pojawił się rezultat 70:69. GKS II miał jeszcze swoją szansę. Niemal równo z syreną jeden z graczy gości oddał rzut za 3 punkty, który nie znalazł jednak drogi do kosza. Tym samym MKKS mógł cieszyć się z pierwszego w tym roku zwycięstwa.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają 14 stycznia w Przemyślu. Następny spotkanie przed własną publicznością rozegrają dopiero 11 lutego z KK UR Bozza Kraków.

MKKS Rybnik – GKS II Tychy 70:69 (20:13, 12:25, 26:13, 12:18)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt; Marcin Kosiorowski 14 pkt; Piotr Kawczyński 11 pkt, 5 zb, 6 p, 4/4 za 1; Adam Anduła 17 pkt, 7/9 za 2, 3/3 za 1; Kacper Wydra 15 pkt, 7 zb, 9 as; Tomasz Tomanek 1 pkt; Maciej Krakowczyk 12 pkt, 14 zb, 10 FW; Szymon Kukuczka 0 pkt; Igor Lewandowski 0 pkt; Adrian Ścieszka 0 pkt