Koszykówka. II liga: MKKS Rybnik rozkręcił się po pierwszej kwarcie

2024-01-28, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik zanotowali szesnaste zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem pokonali przed własną publicznością GTK AZS Gliwice 80:64.

Spotkanie MKKS-u Rybnik z GTK AZS-em Gliwice rozpoczęło się od szeregu nieskutecznych akcji w wykonaniu gospodarzy. Piłka była jak zaczarowana i nie potrafiła znaleźć drogi do obręczy. Było tak mimo faktu, że rzuty często oddawano z dobrej i przygotowanej pozycji. Słabsza dyspozycja rzutowa nałożyła się z wysoką energią zespołu z Gliwic. Efektem był długo utrzymujący się wynik 7:3 dla przyjezdnych. Impuls do przełamania dał Sebastian Kołowrot, który po wejściu z ławki w pierwszym kontakcie z piłką trafił ważną trójkę. To jednak nie pomogło wygrać pierwszej części gry, którą MKKS przegrał 10:16.

Druga kwarta to już lepsza gra w wykonaniu rybniczan, którzy stali się skuteczniejsi w ataku i lepiej funkcjonowali w obronie. Wygrali ten fragment 22:15 i objęli prowadzenie w meczu do przerwy 32:31. Jednym z kluczowych momentów były dwa trzypunktowe trafienia w wykonaniu Marcina Kosiorowskiego oraz trzy akcje, które po przerwie na żądanie rozegrał Kacper Wydra.

Trzecia kwarta była bardzo ofensywna w wykonaniu obydwu zespołów. 27:19 – taki właśnie był jej wynik. Trzeba jednak przyznać, że to rybniczanie w pełni kontrolowali już przebieg rywalizacji. Wzrastająca skuteczność za 3 punkty otworzyła szanse na wjazdy w pole 3 sekund, co z powodzeniem wykonywali Kacper Wydra i Piotr Kawczyński. Ważne punkty zdobywał także Karol Jagoda.

Czwarta kwarta miała jeszcze swój mały dramatyzm, kiedy to z dystansu wstrzelił się jeden z rezerwowych zespołu z Gliwic. Gospodarze potrafili jednak odpowiedzieć i w pewnym momencie prowadzić nawet różnicą 20 oczek. Końcówka to już pełna kontrola w ich wykonaniu, a także radość z kolejnego zwycięstwa.

Warto dodać, że bardzo dobrze zagrał Piotr Kawczyński (15 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst), który zaliczył chyba swój najlepszy statystycznie występ, będąc blisko triple double, a w swym dorobku miał w tym meczu także 4 bloki.

Kolejne spotkanie MKKS rozegra już w środę 31 stycznia w Częstochowie z tamtejszą Iskrą. Najbliższa okazja do kibicowania na żywo w hali „Ekonomika” nadarzy się w sobotę 3 lutego o godzinie 18:00, kiedy to rybniczanie podejmą drużynę z Tarnowskich Gór.

MKKS Rybnik – GTK AZS Gliwice 80:64 (10:16, 22:15, 27:19, 21:14)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 4 punkty; Sebastian Kołowrot 3 punkty; Marcin Kosiorowski 12 punktów; Piotr Kawczyński 15 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst; Adam Anduła 6 punktów, 5 zbiórek; Kacper Wydra 21 punktów, 10 asyst, 5 zbiórek; Jan Czorny 4 punkty; Karol Jagoda 15 punktów, 7 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Kacper Szybiński 0 punktów; Adrian Ścieszka 0 punktów; Karol Rakszawa 0 punktów

II liga, grupa C – 20. kolejka:

BS Polonia Bytom - UJK Kielce 107 : 78 MKKS Rybnik - GTK AZS Gliwice 80 : 64 Basket Hills Bielsko-Biała - KKS Ragor Tarnowskie Góry 72 : 59 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - MKS II Dąbrowa Górnicza 88 : 77 OPTeam Resovia Rzeszów - KK UR BOZZA Kraków 102 : 60 AK Iskra Częstochowa - Inter-bud Oknoplast Kraków 89 : 82 MCKS Czeladź - TS Wisła Kraków 77 : 95 KS Cracovia 1906 Yabimo - KS 27 Katowice