Koszykówka. II liga: MKKS Rybnik pewnie wygrał w Częstochowie

2023-03-12, Autor:

W 26. kolejce II ligi MKKS Rybnik wygrał na wyjeździe z AZS-em Częstochowa 88:62. Było to dziewiąte z rzędu i osiemnaste w sezonie zwycięstwo rybnickich koszykarzy.

Mecz MKKS-u w Częstochowie nie przyniósł zbyt wielu emocji. Już w pierwszej akcji MKKS Rybnik zaznaczył swoją przewagę, gdy wynik pewnym rzutem za 3 punkty otworzył Marcin Kosiorowski. W samej pierwszej kwarcie trafił on trzykrotnie zza linii 6,75 (w całym spotkaniu miał 5/10 za 3 punkty, zdobywając łącznie 24 punkty i dołożył jeszcze 9 zbiórek) walnie przyczyniając się do wygrania przez rybniczan pierwszej partii 19:14.

Dobra obrona całej drużyny oraz dojrzała gra Piotra Kawczyńskiego sprawiły, że podczas drugiej kwarty rozstrzygnęły się losy spotkania. MKKS wygrał ten fragment 26:7 i do szatni schodził z wynikiem 45:21.

Druga połowa to czas, gdy liderzy Adam Anduła (17 punktów i 9 zbiórek) i Kacper Wydra przypilnowali dwójkowymi akcjami łatwych zdobyczy punktowych, a także wsparli młodszych kolegów. Reszta drużyny również zafunkcjonowała bardzo dobrze. Udany mecz zanotowali Sebastian Kołowrot, który oprócz dobrego prowadzenia gry miał również 2/4 za 3 punkty oraz Adrian Ścieszka, który zebrał 6 piłek i był ważnym ogniwem obrony.

Z kolei Karol Rakszawa i Kacper Szybiński stają się już pełnoprawnymi ogniwami rotacji meczowej, wywiązując się coraz lepiej z powierzanych im zadań. Warto także odnotować pełne 10 minut, które rozegrali w tym spotkaniu Tymoteusz Krok (rocznik 2006, zdobył 7 punktów), a także Miłosz Majewski (rocznik 2007, zdobył 1 punkt).

Zwycięstwo daje powody do dumy. Jednym z powodów z którego możemy być zadowoleni to fakt, iż wykonaliśmy kolejny krok by walczyć o jak najkorzystniejsze rozstawienie przed pierwszą rundą playoff. Drugi powód to fakt, iż wystawiliśmy dziś chyba najmłodszą drużynę w historii drugoligowych startów MKKS Rybnik, a każdy z graczy wchodzących na boisko spisał się bardzo dobrze dokładając swoją cegiełkę do końcowego zwycięstwa. Średnia wieku naszych koszykarzy wynosiła dziś nieco ponad 20 lat – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

W następnej kolejce MKKS podejmie wyżej notowaną OPTeam Stolaro Resovię Rzeszów. Mecz odbędzie się w hali „Ekonomika” w sobotę 18 marca o godzinie 18:00.

AZS Częstochowa – MKKS Rybnik 62 : 88 (14:19, 7:26, 16:19, 25:22)

MKKS Rybnik: Miłosz Majewski 1 pkt; Sebastian Kołowrot 7 pkt (2/4 za 3 pkt); Marcin Kosiorowski 24 pkt (5/10 za 3 pkt), 9 zb; Piotr Kawczyński 15 pkt; Adam Anduła 17 pkt, 9 zb; Kacper Wydra 5 pkt; Tymoteusz Krok 8 pkt; Igor Lewandowski; Kacper Szybiński 5 pkt; Adrian Ścieszka 2 pkt, 6 zb; Karol Rakszawa 3 pkt