Koszykówka. II liga: MKKS Rybnik lubi nieparzyste kwarty

2023-12-18, Autor:

W ostatnim w tym roku meczu koszykarze MKKS-u Rybnik wygrali na wyjeździe z MKS-em II Dąbrowa Górnicza.

Wyjazdowym zwycięstwem 90:84 zakończyli rok 2023 seniorzy MKKS-u Rybnik. Tym samym kończą pierwszą rundę rozgrywek II ligi z bilansem 13 zwycięstw i 2 porażek. Daje on obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Co warte podkreślenia cały rok 2023 okazał się bardzo udany. Od stycznia do grudnia rybniczanie wykręcili bowiem bilans 26 wygranych przy 6 porażkach.

Opisując mecz z Dąbrową Górniczą można powiedzieć, że MKKS bardziej lubi nieparzyste kwarty. To właśnie w pierwszej i trzeciej części meczu zapracował na zwycięstwo. Druga kwarta była remisowa, a ostatnią część wygrali gospodarze.

Początek spotkania to seria pewnych rzutów za 3 punkty po stronie rybniczan, a także kilka naprawdę dobrych akcji zakończonych łatwymi punktami. W drugiej części pierwszej kwarty gospodarze nieco się obudzili i zaczęli doganiać rybniczan. Oni jednak obronili przewagę i tę część meczu wygrali 30:23.

Druga część spotkania była bardzo ofensywna dla obydwu drużyn. Ozdobą meczu były efektowne wsady Piotra Kawczyńskiego i Adama Anduły. Jednak wynik 23:23 w tej części meczu sprawił, że do przerwy na tablicy wyników widnieje nieznaczna przewaga MKKS-u 51:44.

Trzecia część spotkania to popis ze strony MKKS-u. Dzięki dobrej obronie wyprowadził wiele szybkich i skutecznych akcji, które pozwoliły na powiększenie przewagi. Kwarta kończy się wynikiem 25:16.

Początek czwartej kwarty to ponownie dobra gra rybniczan. W pewnym momencie na około 5 minut do końca prowadzili różnicą 20 oczek i trener zaczął wprowadzać zmienników. Niestety w tym momencie gospodarze odzyskali wiarę w wygraną. Seria odważnych akcji z ich strony sprawiła, że przewaga zaczęła topnieć. Na boisko musieli wrócić liderzy, którzy zdołali skutecznie odeprzeć atak Dąbrowy Górniczej.

Na szczególną pochwałę zasługują starterzy MKKS-u. Dawali oni odpowiednią jakość i zagrali bardzo wszechstronnie. Kacper Wydra po słabszej pierwszej połowie w drugiej przypilnował ataku, jak i obrony drużyny jednocześnie dokładając do tego ważne trafienia za 3 punkty. W polu trzech sekund dominowali nasi wysocy w osobach Adama Anduły i Karola Jagody – nie tylko zdobywali dużo punktów, ale też zebrali wiele piłek. Skutecznie i pewnie w obronie zagrał także duet obwodowych. Piotr Kawczyński i Marcin Kosiorowski wielokrotnie powstrzymywali rywali i byli motorem napędowym dla ataków.

Przed koszykarzami zasłużona przerwa. Najbliższy mecz zostanie rozegramy dopiero 6 stycznia. Będzie to rewanżowe spotkanie z Cracovią Kraków.

MKS II Dąbrowa Górnicza – MKKS Rybnik 84 : 90 (23:30, 21:21, 16:25, 24:14)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 1 punkt; Marcin Kosiorowski 13 punktów (3/6 za 3 punkty), 6 asyst, 4 zbiórki; Piotr Kawczyński 21 punktów (5/6 za 2 punkty); Adam Anduła 19 punktów, 9 zbiórek; Karol Jagoda 18 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst; Tymoteusz Krok 0 punktów; Kacper Szybiński; Adrian Ścieszka 0 punktów; Dawid Biela; Karol Rakszawa 0 punktów

II liga, grupa C – 15. kolejka:

UJK Kielce - Inter-bud Oknoplast Kraków 66 : 62 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - GTK AZS Gliwice 89 : 72 Basket Hills Bielsko-Biała - MCKS Czeladź 78 : 45 KK UR BOZZA Kraków - KKS Ragor Tarnowskie Góry 83 : 80 OPTeam Resovia Rzeszów - TS Wisła Kraków 92 : 66 BS Polonia Bytom - KS Cracovia 1906 Yabimo 130 : 52 AK Iskra Częstochowa - KS 27 Katowice 87 : 86 MKS II Dąbrowa Górnicza - MKKS Rybnik 84 : 90