Koszykówka. II liga: MKKS Rybnik lepszy od MKS-u II Dąbrowa Górnicza

2022-11-20, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik zanotowali szóste zwycięstwo. Tym razem na wyjeździe z MKS-em II Dąbrowa Górnicza.

Pierwsza połowa meczu MKKS-u z MKS-em II przebiegała pod dyktando rybniczan, którzy potrafili wykorzystywać przewagę w polu 3 sekund i zamieniać ją na punkty. Duża w tym zasługa kapitana Adama Anduły, który już do przerwy był bliski double double notując 13 punktów i 9 zbiórek (18 punktów i 11 zbiórek w całym meczu). Po bronionej stronie parkietu MKKS był skuteczny w zatrzymywaniu akcji rywali. Dodatkowo zdominował zbiórkę 28:15. Do przerwy na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy i każdy miał wkład w znaczną zaliczkę, która po 20 minutach wynosiła 15 punktów (47:32).

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Dąbrowa Górnicza wyszła z szatni mocno odmieniona i ruszyła do odrabiania strat. W grze rybniczan zarysowało się kilka problemów. Niska skuteczność rzutów za 3 punkty, niska skuteczność rzutów osobistych, kilka dziur w obronie i przewaga zaczęła delikatnie topnieć. Odpowiedzią okazał się być Adrian Ścieszka, który w samej trzeciej kwarcie zanotował 2/3 za 3 punkty, a w całym meczu 3/4 za 3. Zdobył 9 punktów w 12 minut gry i był bohaterem spotkania.

Ostatnia kwarta przyniosła nerwowość w rybnickich szeregach, a gospodarze nabrali pewności w swych poczynaniach. Przewaga MKKS-u falowała w granicach 5-10 punktów. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Dobrze grą zarządzał Kacper Wydra (zdobywca 16 punktów i 7 asyst), a strzelcy Piotr Kawczyński, Igor Lewandowski i Marcin Kosiorowski choć byli mniej skuteczni rzutowo niż zwykle robili co mogli w obronie. Podkoszowi Maciej Krakowczyk (zanotował kolejne w sezonie double double 12 punktów i 12 zbiórek), Adam Anduła i Szymon Kukuczka uwijali się pod koszami jak w ukropie. Mimo tak walecznej i ambitnej postawy drużyny w samej końcówce przewaga zmalała do ledwie 1 punktu. Od tego momentu wbrew wcześniejszym statystykom rybniczanie pewnie egzekwowali rzuty osobiste – po dwa trafili Wydra i Lewandowski. To przypieczętowało zwycięstwo MKKS-u 82:77.

Niestety ciągle rybnicka drużyna nie może korzystać z gry dynamicznego uniwersalnego skrzydłowego Jana Czornego, którego uraz okazał się poważny i wyklucza go z gry na kilka miesięcy.

W następnej kolejce MKKS podejmie w hali „Ekonomika” (ul. Św. Józefa 30) AZS Częstochowa. Mecz odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 18:00.

MKS II Dąbrowa Górnicza - MKKS Rybnik 77:82 (15:21, 17:26, 23:19, 22:16)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0, Marcin Kosiorowski 4, Piotr Kawczyński 8, Adam Anduła 18, Kacper Wydra 16, Tomasz Tomanek 2, Maciej Krakowczyk 12, Szymon Kukuczka 6, Igor Lewandowski 7, Adrian Ścieszka 9

10. kolejka II ligi (grupa C):

MKS II Dąbrowa Górnicza - MKKS Rybnik 77 : 82 GTK AZS Gliwice - Miejski Czeladzki Klub Sportowy 97 : 86 OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów - KS Cracovia 1906 Yabimo 81 : 91 Basket Hills Bielsko-Biała - KKS Ragor Tarnowskie Góry 80 : 73 TS Wisła Kraków - Oknoplast AZS AGH II Kraków 80 : 99 AK Iskra Częstochowa - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 62 : 89 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - KK UR Bozza Kraków, AZS Częstochowa - GKS II Tychy