Koszykówka: II liga: MKKS Rybnik gonił wynik, ale ostatecznie górą KKS Ragor Tarnowskie Góry

2024-02-05, Autor:

W miniony weekend koszykarze MKKS-u Rybnik po raz czwarty w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki. We własnej hali przegrali jednym punktem z KKS-em Ragor Tarnowskie Góry.

Początek meczu MKKS-u z KKS-em Ragor miał dla gospodarzy niekorzystny przebieg. Brak skuteczności w ataku oraz problemy w obronie splotły się z bardzo dobrą dyspozycją przyjezdnych, którzy wygrali pierwszą kwartę 23:15.

Druga odsłona wyglądała podobnie i przyniosła powiększenie przewagi rywali. Trzeba przyznać, że był to dla rybniczan spory szok. Nie często schodzą do szatni przegrywając 15 punktami (28:43).

Po zmianie stron MKKS zmienił kilka elementów w swoich pomysłach na grę co spowodowało, że łatwiej dochodził do pozycji rzutowych i był skuteczniejszy w obronie. Po trzech kwartach udało mu się zmniejszyć straty do 10 oczek. W ostatnim fragmencie gry trzeba było postawić wszystko na jedną kartę. Rybniczanie napierali coraz bardziej i w końcu doprowadzili do sytuacji, gdy na 21 sekund przed końcem mieli jedynie 2 punkty straty. Po przerwie na żądanie zagrali akcję, w wyniku której mieli rzut za 3 punkty. Okazał się niecelny. Jednak przy zbiórce w ataku Marcin Kosiorowski został sfaulowany. W konsekwencji otrzymał dwa rzuty osobiste. Pierwszy – celny. Drugi – niestety dla gospodarzy nie znalazł drogi do obręczy. Przegrana 66:67 stała się faktem, a rywale mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W następnej kolejce MKKS zagra na wyjeździe z KK UR BOZZA Kraków.

MKKS Rybnik – KKS Ragor Tarnowskie Góry 66 :67 (15:23, 13:20, 21:16, 17:8)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 8 punktów; Sebastian Kołowrot 0 punktów; Marcin Kosiorowski 14 punktów, 5 zbiórek; Piotr Kawczyński 13 punktów, 10 zbiórek; Adam Anduła 6 punktów, 9 zbiórek; Kacper Wydra 10 punktów, 6 asyst; Jan Czorny 0 punktów; Karol Jagoda 15 punktów, 7 zbiórek; Tymoteusz Krok; Adrian Ścieszka 0 punktów; Dawid Biela; Karol Rakszawa

II liga, grupa C – 22. kolejka:

KS Cracovia 1906 Yabimo - TS Wisła Kraków 79 : 50 KK UR BOZZA Kraków - AK Iskra Częstochowa 97 : 61 MKKS Rybnik - KKS Ragor Tarnowskie Góry 66 : 67 OPTeam Resovia Rzeszów - MCKS Czeladź 79 : 46 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - Inter-bud Oknoplast Kraków, BS Polonia Bytom - MKS II Dąbrowa Górnicza, Basket Hills Bielsko-Biała - UJK Kielce, GTK AZS Gliwice - KS 27 Katowice