Koszykówka. II liga: MCKS Czeladź postawił się MKKS-owi Rybnik

2023-11-26, Autor:

Trudną przeprawę z MCKS-em Czeladź mieli w sobotę koszykarze MKKS-u. Po ciekawym widowisku rybniczanie wygrali 86:72.

Przed sobotnim meczem w Rybniku gospodarze mieli na swoim koncie komplet dziesięciu zwycięstw. MCKS miał ich zaledwie dwa. Zdecydowanym faworytem był zatem MKKS.

Skazywani na porażkę koszykarze z Czeladzi postawili się rybniczanom i w pierwszej kwarcie udało im się wypracować nawet 8-punktową przewagę (15:23). W połowie drugiej kwarty na tablicy wyników pojawił się jednak remis 30:30. Wtedy kolejną dobrą serię, tym razem 8 punktów z rzędu, zanotował MCKS. Pierwsza połowa zakończyła się porażką rybniczan 34:42.

Na trzecią kwartę MKKS wyszedł mocno zmobilizowany i z akcji na akcję spisywał się coraz lepiej, odrabiając straty. Na niecałe dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty udało mu się wyjść na prowadzenie 57:56. Jak się później okazało, nie oddał go już do końca spotkania, wygrywając 86:72.

Było to jedenaste z rzędu zwycięstwo rybniczan w tym sezonie.

W następnej kolejce MKKS zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków (2 grudnia).

MKKS Rybnik - MCKS Czeladź 86:72 (20:25, 14:17, 26:14, 26:16)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 3, Marcin Kosiorowski 10, Piotr Kawczyński 17, Adam Anduła 14, Kacper Wydra 14, Jan Czorny 0, Karol Jagoda 24, Tymoteusz Krok 0, Adrian Ścieszka 3, Dawid Biela 0, Karol Rakszawa 1

12. kolejka II ligi (grupa C): GTK AZS Gliwice - Inter-bud Oknoplast Kraków 89 : 60 UJK Kielce - TS Wisła Kraków 98 : 80 KS Cracovia 1906 Yabimo - KK UR BOZZA Kraków 54 : 61 MKKS Rybnik - MCKS Czeladź 86 : 72 Basket Hills Bielsko-Biała - AK Iskra Częstochowa 97 : 82 KS 27 Katowice - MKS II Dąbrowa Górnicza, BS Polonia Bytom - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl, KKS Ragor Tarnowskie Góry - OPTeam Resovia Rzeszów