Koszykówka. II liga: Kielce zdobyte! MKKS Rybnik z dziesiątym zwycięstwem

2023-11-20, Autor:

Trwa znakomita seria MKKS-u Rybnik. W dziesiątym meczu sezonu nasi koszykarze odnieśli dziesiąte zwycięstwo!

W sobotę MKKS Rybnik wybrał się do Kielc na mecz z UJK. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch „trójek” Marcina Kosiorowskiego. Po kilku minutach MKKS prowadził 16:5 i wydawało się, że będzie kontrolować spotkanie. Jak się jednak okazało miejscowi zwarli szeregi i pierwsza kwarta zakończyła się ich 1-punktową porażką 22:23.

Od tego czasu wynik cały czas falował. Nasi gracze kilkukrotnie powiększali przewagę, a po kilku chwilach Kielce znacząco ją niwelowały. Zawsze jednak rybniczanie byli w stanie odpowiedzieć i utrzymać się na prowadzeniu. Nawet gdy w drugiej kwarcie mieli serię niecelnych rzutów spod kosza ostatecznie postawili szczelną gardę i wyprowadzili kilka ciosów, by prowadzić do przerwy 48:40.

Trzecia kwarta to czas kiedy wynik znów falował. Początkowo MKKS zbudował przewagę sięgającą nawet 18 punktów. Rywale jednak rywale dali radę zmniejszyć straty i po trzech kwartach przegrywali 59:71.

Na otwarcie czwartej kwarty gospodarze złapali niesamowity wiatr w żagle i zmniejszyli straty do trzech punktów. Po przerwie na żądanie rybnicka drużyna zareagowała najlepiej jak mogła – weszła na boisko i robiła swoje. Dobra obrona w połączeniu ze skuteczną zbiórką, którą mocno trzymał kapitan Adam Anduła, zbierając aż 19 piłek, zatrzymały napór rywali. W ataku sygnał do boju dał Kacper Wydra, trafiając dwie trójki w krótkim czasie (3/4 w całym spotkaniu). Bardzo ważna była też gra Sebastiana Kołowrota, który trafił ważne punkty i dał dużo dobrego w obronie. W końcówce rybniczanie mogli już w pełni kontrolować przebieg wydarzeń, a wygrana 97:83 stała się faktem.

W pomeczowych statystykach najlepiej wypadł Adam Anduła, który do 19 zbiórek dołożył 24 punkty i zanotował eval 38. Kacper Wydra zakończył mecz mając na koncie 20 punktów, 9 zbiórek i 10 asyst. Karol Jagoda zdobył 18 oczek, trafiając przy tym 3/4 za trzy punkty, miał również 5 zbiórek i 5 asyst. Na swoim wysokim poziomie zagrał też Piotr Kawczyński zdobywając 16 punktów przy skuteczności za 2 punkty 6/7. Marcin Kosiorowski uzbierał w tym spotkaniu 14 punktów.

Pozostajemy skupieni i pracujemy dalej. Nie bójmy się jednak tego mówić! Mamy bilans 10-0. Jest się z czego cieszyć! Jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w grupie C II ligi i jedną z trzech niepokonanych wśród wszystkich drużyn w II lidze. Z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość – słyszymy w rybnickim klubie.

Następny mecz MKKS rozegra we własnej hali z MCKS Czeladź. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 listopada o godzinie 18:00 w „Ekonomiku”.

UJK Kielce – MKKS Rybnik 83 : 97 (22:23, 18:25, 19:23, 24:26)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 2 punkty; Marcin Kosiorowski 14 punktów; Piotr Kawczyński 16 punktów; Adam Anduła 24 punkty, 19 zbiórek; Kacper Wydra 20 punktów (3/4 za 3 punkty), 9 zbiórek, 10 asyst; Jan Czorny 2 punnkty; Karol Jagoda 18 punktów (3/4 za 3 punkty), 5 zbiórek, 5 asyst; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 0 punktów; Karol Rakszawa 0 punktów

11. kolejka II ligi (grupa C):

UJK Kielce - MKKS Rybnik 83 : 97 MKS II Dąbrowa Górnicza - KKS Ragor Tarnowskie Góry 86 : 80 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - MCKS Czeladź 78 : 59 OPTeam Resovia Rzeszów - GTK AZS Gliwice 83 : 61 AK Iskra Częstochowa - KS Cracovia 1906 Yabimo 72 : 81 Inter-bud Oknoplast Kraków - Basket Hills Bielsko-Biała 60 : 94 KK UR BOZZA Kraków - BS Polonia Bytom 93 : 82 TS Wisła Kraków - KS 27 Katowice