Koszykówka. I liga: wygrana RMKS-u xBest Rybnik w Gorzowie

2022-11-19, Autor:

W 9. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u xBest Rybnik wygrały na wyjeździe z Eneą AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 77:67.

W Gorzowie Wielkopolskim rybniczanki wygrały pierwszą bardzo wyrównaną kwartę 22:18, kończąc ją celną trójką Martyny Czyżewskiej w ostatniej sekundzie.

W drugiej kwarcie RMKS xBest tylko raz stracił prowadzenie, by po chwili je odzyskać. W 8 minucie rybniczanki wygrywały 39:38 i do końca pierwszej połowy powiększyły prowadzenie do 7 punktów (45:38).

W 6 minucie drugiej połowy przewaga rybniczanek wzrosła do 14 punktów (57:43) i było to największe prowadzenie w tym spotkaniu. Gorzowianki jednak szybko zniwelowały straty do 3 oczek (61:58). Rybniczanki ponownie odskoczyły na kilka punktów i do końca kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając 77:67.

Najskuteczniejszą koszykarką tego spotkania była Martyna Czyżewska, która zanotowała 27 punktów i 11 zbiórek.

Za tydzień RMKS xBest pauzuje. Kolejny mecz rybnickie koszykarki rozegrają w hali w Boguszowicach w sobotę 4 grudnia. Ich rywalem będzie Isands Wichoś Jelenia Góra.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - RMKS Xbest Rybnik 67:77 (18:22, 20:23, 16:16, 13:16)

RMKS xBest: M. Czyżewska 27 (3x3), D. Bednarek 19 (2x3), B. Jurczyńska 10, P. Majda 8, N. Rudzińska 8, N. Ferenc 3, P. Hnida 2, K. Keller, P. Pendziałek, O. Keller

9. kolejka I ligi (grupa B):

MUKS Poznań - PZU Ślęza II MOS Wrocław 77 : 42 Grot Widzew Łódź - AZS Politechnika Korona Kraków 45 : 68 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - RMKS Xbest Rybnik 67 : 77 Wisła CanPack Kraków - Enea AZS II Poznań, Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - Isands Wichoś Jelenia Góra, Lider Swarzędz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki