Koszykówka. I liga: RMKS Xbest wygrał w Gorzowie po dogrywce

2023-12-17, Autor:

W 10. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik wygrały na wyjeździe z Enea AZS-em AJP II Gorzów Wielkopolski.

W Gorzowie RMKS Xbest Rybnik wygrał po dogrywce 88:84 i odniósł piąte zwycięstwo w sezonie.

Na 80 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu 76:76 doprowadziła Oliwia Węglarz, trafiając pierwszy z dwóch rzutów wolnych. Potem oba zespoły oddały jeszcze po dwa rzuty z dystansu, ale były niecelne.

Wcześniej, np. w czwartej kwarcie, RMKS Xbest przegrywał 7 punktami, by po kilku minutach prowadzić jednym oczkiem 73:72 po celnej trójce Beaty Jurczyńskiej.

W trzeciej kwarcie każda z drużyn była na kilkupunktowym prowadzeniu (49:44 dla RMKS-u i 55:51 dla AZS-u). Podobnie było w kwarcie drugiej. Najbardziej wyrównana była pierwsza kwarta, w której prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie.

Dogrywkę rybniczanki rozpoczęły wyśmienicie, od prowadzenia 6:0 i nie oddały go już do końca dodatkowego czasu gry.

W następnej kolejce RMKS Xbest podejmie Isands Wichoś Jelenia Góra. Mecz odbędzie się w hali w Boguszowicach w sobotę 23 grudnia o godz. 15:30.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - RMKS Xbest Rybnik 84:88 (25:24, 15:19, 24:17, 12:16, 8:12)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 26, P. Rogalska 19 (2x3), B. Jurczyńska 17 (2x3), O. Węglarz (2x3) i D. Bednare (1x3) po 13 , Z. Piwkowska, N. Rudzińska