Koszykówka. I liga: RMKS Xbest Rybnik wygrał po raz pierwszy w tym sezonie

2023-10-22, Autor:

W 3. kolejce I ligi RMKS Xbest Rybnik odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Nasze koszykarki wygrały na wyjeździe z Liderem Swarzędz 64:52.

Po dwóch porażkach na inaugurację sezonu I ligi rybnickie koszykarki w końcu wygrały. Zwycięstwo z Liderem Swarzędz nie przyszło jednak łatwo.

Początek meczu należał do RMKS-u Xbest, który w połowie drugiej kwarty RMKS Xbest prowadził już 31:15. Wtedy znakomitą serię zanotowały gospodynie. Chwilę po rozpoczęciu trzeciej kwarty to one wygrywały 35:34. Po kilku minutach ponownie lepiej zagrały rybniczanki. Ich przewaga wzrosła do 10 punktów – 51:41. RMKS Xbest zdołał utrzymać przewagę do końca spotkania i ostatecznie wygrał 64:52.

Następny mecz rybniczanki rozegrają we własnej hali z MUKS-em Poznań. Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 października o godz. 18:30 w hali w Boguszowicach.

Lider Swarzędz – RMKS Xbest Rybnik 52:64 (13:19, 20:15, 12:17, 7:13)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 25, P. Rogalska 18 (3x3), B. Jurczyńska 11 (1x3), D. Bednarek 4, O. Węglarz 4, Z. Piwkowska 2, P. Pendziałek, M. Opiatowska

3. kolejka I ligi (grupa B): AZS Politechnika Korona Kraków - KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. 101 : 59 Contimax MOSiR Bochnia - Wisła Orlen Południe Kraków 70 : 78 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - PZU Ślęza II MOS Wrocław 65 : 74 MUKS Poznań - Widzew Łódź 66 : 59 Lider Swarzędz - RMKS Xbest Rybnik 52 : 64 Isands Wichoś Jelenia Góra - Enea AZS II Poznań