Koszykówka. I liga: RMKS Xbest Rybnik postawił się liderowi z Krakowa

2023-12-30, Autor:

Ostatnim meczem w tym roku koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik rozpoczęły rundę rewanżową I ligi. Ich rywalem był lider - AZS Politechnika Korona Kraków.

Na inaugurację sezonu rybnickie koszykarki uległy na wyjeździe z AZS-owi PK Kraków wysoko 52:89. W piątkowym rewanżu w hali w Boguszowicach było już zdecydowanie lepiej. Po bardzo ciekawym spotkaniu i zaciętej końcówce RMKS Xbest przegrał tylko 4 punktami – 59:63.

Po przegranej przez rybniczanki pierwszej kwarcie 12:19, w drugiej już na jej początku przyjezdne prowadziły 24:12. Wtedy RMKS Xbest zdobył z rzędu 11 punktów, głównie za sprawą Oliwii Węglarz, która trzykrotnie trafiła za 3 punkty. Już do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka, a na przerwę AZS schodził z 5 punktami przewagi 35:30.

Po zmianie stron AZS ponownie zaczął dominować, czego efektem było najwyższe prowadzenie w meczu 48:32. Po trzech kwartach RMKS Xbest przegrywał 42:55.

W czwartej kwarcie rybniczanki ponownie zabrały się za odrabianie strat i z każdą minutą przewaga gości malała. W połowie ostatniej kwarty po celnych rzutach wolny kapitan Beaty Jurczyńskiej RMKS Xbest przegrywał 54:59, ale po chwili po akcji 2+1 Jurczyńskiej było już 57:59. Niestety AZS zdobył z rzędu 4 punkty i uciekł na bezpieczną przewagę. Ostatnie 2 punkty w meczu zdobyła z rzutów wolnych Klaudia Ķeller. W ostatnich dwóch minutach kosze już nie padły.
Rybniczanki przegrały, ale zagrały bardzo dobry mecz. Walczyły, goniły przeciwnika i doprowadziły do bardzo ciekawej końcówki.

Następny mecz RMKS Xbest rozegra na wyjeździe z wiceliderem Contimaksem MOSiR-em Bochnia (6 stycznia, godz. 18:00). Rybniczanki będą się chciały zrewanżować za porażkę przed własną publicznością z 2. kolejki 62:79.

RMKS Xbest Rybnik - AZS Politechnika Korona Kraków 59:63 (12:19, 18:16, 12:20, 17:8)

RMKS Xbest Rybnik: D. Bednarek 21 (3x3), O. Węglarz 14 (3x3), B. Jurczyńska 12 (1x3), K. Keller 8, P. Rogalska 4, Z. Piwkowska, O. Hopkalo, P. Pendziałek, N. Rudzińska, O. Ķeller

I liga, grupa B – 12. kolejka:

Widzew Łódź - Contimax MOSiR Bochnia 71 : 74 RMKS Xbest Rybnik - AZS Politechnika Korona Kraków 59 : 63 Wisła Orlen Południe Kraków - Isands Wichoś Jelenia Góra, MUKS Poznań - Lider Swarzędz, PZU Ślęza II MOS Wrocław - Enea AZS II Poznań, KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.