Koszykówka. I liga: RMKS xBest Rybnik blisko niespodzianki w Krakowie

2022-11-05, Autor:

Koszykarki RMKS-u xBest Rybnik stoczyły dziś zacięty bój z liderem I ligi, Wisłą Can-Pack Kraków.

Skazywane na porażkę rybnickie koszykarki były bliskie sprawienia dużej niespodzianki w Krakowie. Miejscowa Wisła Can-Pack, która do tej pory wygrała wszystkie mecze w I lidze, pokonała RMKS xBest zaledwie 1 punktem!

W pierwszej kwarcie rybniczanki wygrywały w Krakowie 12:5 i było to ich najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu. Po 10 minutach było już jednak 23:22 dla Wisły Can-Pack.

Początek drugiej kwarty to znakomita seria 12 punktów z rzędu w wykonaniu gospodyń (35:22). Po tej terapii wstrząsowej rybniczanki mozolnie zaczęły odrabiać straty i w połowie trzeciej kwarty doszły do rywalek na 1 punkt (51:50). Wtedy jednak 9 punktów z rzędu zdobyły krakowianki (60:50). RMKS xBest znowu musiał gonić wynik i był blisko sprawienia niespodzianki. Ostatecznie to jednak Wisła Can-Pack lepiej rozegrała końcówkę i wygrała 67:66.

W następnej kolejce RMKS xBest podejmie w hali w Boguszowicach Eneą AZS II Poznań. Mecz odbędzie się w środę 9 listopada o godzinie 19:00.

Wisła Can-Pack Kraków – RMKS xBest Rybnik 67:66 (23:22, 20:9, 15:19, 9:16)

Punkty dla RMKS-u xBest: Hnida 3, Ferenc 0, Jurczyńska 15, Bacik 2, Majda 6, Rudzińska 11, Czyżewska 20, Bednarek 9

6. kolejka I ligi (grupa B):

PZU Ślęza II MOS Wrocław - Lider Swarzędz 51 : 57 Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Grot Widzew Łódź 49 : 69 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 44 : 100 Wisła CanPack Kraków - RMKS Xbest Rybnik 67 : 66 Isands Wichoś Jelenia Góra - AZS Politechnika Korona Kraków 71 : 65 Enea AZS II Poznań - Contimax MOSiR Bochnia