Koszykarze MKKS-u znowu to zrobili! „Wszyscy liczą nasze zwycięstwa z rzędu”

2023-03-04, Autor:

Koszykarze MKKS-u Rybnik nie zwalniają tempa. Dziś wygrali ósmy mecz z rzędu!

W 25. kolejce II ligi MKKS Rybnik zmierzył się w hali „Ekonomika” z MKS-em II Dąbrowa Górnicza.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką gospodarzy 19:20. Po krótkiej przerwie rybniczanie zaczęli grać dużo lepiej i po chwili prowadzili już 34:25. Na przerwę schodzili z wynikiem 39:32.

W drugiej połowie MKKS zaczął powiększać przewagę, która w kulminacyjnym momencie osiągnęła 25 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem rybniczan 88:66.

Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Adam Anduła, który zdobył 21 punktów.

Jesteśmy zadowoleni z kolejnego zwycięstwa. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia. Dobrze się gra w takim meczu, gdy wszystko wpada. To nas napędza. Inne drużyny wiedzą o naszej dobrej serii i chcą ją przerwać, dlatego musimy trzymać koncentrację przez całe spotkanie. Cały czas walczymy o to, żeby być coraz wyżej w tabeli – powiedział Adam Anduła.

Z postawy swoich zawodników zadowolony był trener, Jakub Krakowczyk:

Cieszy wysoki procent całej drużyny. Oddajemy rzuty w momentach, w których chcemy je oddawać. Nie rzucamy na siłę, ale cierpliwie gramy. Jak są szybsze akcje, to też chcemy je wykorzystać. Cała drużyna funkcjonuje coraz lepiej. Młodzi gracze prezentują się coraz lepiej.

Dla zespołu z Rybnika było to ósmy zwycięstwo z rzędu i siedemnaste w całym sezonie:

Fajny jest ten szum medialny, gdy wszyscy liczą nasze zwycięstwa z rzędu, ale musimy pozostać skoncentrowani. Chcemy wygrywać dalej i być jak najwyżej przed fazą play-off. Dziś wiemy, że będziemy co najmniej na 7. pozycji. Co mnie bardzo cieszy, to coraz więcej osób w Rybniku utożsamia się z tą drużyną. Tym bardziej to jest piękne, że wszyscy zawodnicy są z Rybnika i możemy się identyfikować z tym miastem – dodał Jakub Krakowczyk.

MKKS zajmuje 5. miejsce w tabeli II ligi. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe z niżej notowanym AZS-em Częstochowa.

Mamy taki zespół, któremu w roli faworyta gra się trudniej. Tego też się musimy uczyć – zakończył trener rybnniczan.

Najbliższe spotkanie przed własną publicznością MKKS rozegra w sobotę 18 marca. Do hali „Ekonomika” zawita OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów.

MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 88:66 (19:20, 20:12, 25:16, 24:18)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 2, Marcin Kosiorowski 9, Piotr Kawczyński 15, Adam Anduła 21, Kacper Wydra 9, Szymon Kukuczka 9, Igor Lewandowski 13, Kacper Szybiński 3, Adrian Ścieszka 5, Karol Rakszawa 2